Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa George Catlin sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
George Catlin: yleisö lyhyesti
Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana George Catlin -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli The Last Race, Mandan O-Kee-Pa Ceremony: 700 katselukertaa, mikä vastaa 2% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat Náh se ús kuk, Whirling Thunder, Eldest Son of Black Hawk ja Wash ka mon ya, Fast Dancer, a Warrior. Taiteilija keräsi yhteensä 33 800 käyntiä: 4 000 taiteilijan sivulla ja 29 800 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit lisääntyivät 91% välillä Syy 2026–Lok 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 25 000. Yleisö katsoo teoksia tietokoneet (89%), puhelimet (10%) ja tabletit (1%) -laitteilla. Vieraat suosivat tyyliä Nostalginen (Tunnelma): se muodostaa 41% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 15% taiteilijan valikoimasta.
George Catlin -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 George Catlin -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.
Kuinka monta ihmistä vierailee George Catlin -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
1 300
Hei 2026
1 300
23 700
Elo 2026
400
400
Syy 2026
300
2 000
Lok 2026
2 000
2 400
Kuinka paljon huomiota George Catlin -taiteilijan kankaat saavat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkälaisia kangasvalintoja George Catlin vierailijat tekevät?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Nostalginen
14,6%
41,4%
Dramaattinen
36,6%
24,6%
Seesteinen
9,8%
9,3%
Maanläheinen
19,5%
7,5%
Voimakas
4,9%
3,9%
Klassinen
4,9%
3,6%
Romanttinen
2,4%
3,2%
Luonnonläheinen
2,4%
2,9%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaikuttava
26,8%
30,0%
Pohtiva
14,6%
13,2%
Seesteinen
7,3%
10,7%
Nostalginen
4,9%
10,0%
Dramaattinen
12,2%
8,6%
Energisoiva
9,8%
6,8%
Melankolinen
9,8%
6,4%
Hengellinen
4,9%
4,3%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
14,0%
6,3%
Pehmeä varjo
24,0%
22,5%
Pehmeä valoisuus
36,0%
48,7%
Kirkas tasapaino
26,0%
21,3%
Valoisa
0,0%
1,1%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
10,0%
5,2%
Hienovaraiset värit
22,0%
18,7%
Tasapainoisen pehmeä
44,0%
42,1%
Selkeä värikylläisyys
22,0%
33,7%
Voimakas väri
2,0%
0,3%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
64,1%
50,5%
Tumma
7,7%
26,8%
Neutraalit sävyt
17,9%
17,1%
Luonnonläheinen
5,1%
4,0%
Pastellisävyt
5,1%
1,7%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
14,0%
6,9%
Tasapainoinen
54,0%
51,6%
Voimakas
32,0%
41,5%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
28,0%
21,9%
Pehmeä
34,0%
31,1%
Tasapainoinen
6,0%
7,2%
Voimakas
20,0%
22,8%
Lausunto
12,0%
17,0%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
4,0%
2,6%
Pehmeästi sekoitettu paletti
16,0%
8,6%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
14,1%
Vahva väriyhtenäisyys
60,0%
53,3%
Yhtenäinen väripaletti
8,0%
21,3%
Mitkä George Catlin -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
Say-say-gon, Raekuuro, Sota…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
La dóo ke a, Buffalo Bull,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sky se ró ka, Second Chief…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Né hee ó ee wóo tis, Wolf o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ee mat lá , King Phillip, S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Eeh nís kim, Crystal Stone,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Steeh tcha kó me co, Great…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Cáh be múb bee, He Who Sits…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Os ce o lá, The Black Drink…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Stán au pat, Bloody Hand, C…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Millä laitteilla ihailijat katsovat George Catlin?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
30 000
88,8%
puhelimet
3 400
10,1%
tabletit
400
1,2%
Millä kielillä George Catlin on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
1 400
56,0%
italia
400
16,0%
saksa
200
8,0%
tšekki
100
4,0%
ranska
100
4,0%
korea
100
4,0%
venäjä
100
4,0%
ukraina
100
4,0%
Kuinka monta käyntiä George Catlin saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
su 18 Lok
200
ma 19 Lok
300
ti 20 Lok
400
ke 21 Lok
200
to 22 Lok
0
pe 23 Lok
200
la 24 Lok
200
su 25 Lok
400
ma 26 Lok
200
ti 27 Lok
600
ke 28 Lok
400
to 29 Lok
700
pe 30 Lok
700
la 31 Lok
0
su 1 Mar
100
ma 2 Mar
500
ti 3 Mar
100
ke 4 Mar
300
to 5 Mar
600
pe 6 Mar
0
la 7 Mar
100
su 8 Mar (ennuste)
200
ma 9 Mar (ennuste)
300
ti 10 Mar (ennuste)
300
ke 11 Mar (ennuste)
300
to 12 Mar (ennuste)
400
pe 13 Mar (ennuste)
300
la 14 Mar (ennuste)
100
su 15 Mar (ennuste)
200
ma 16 Mar (ennuste)
300
ti 17 Mar (ennuste)
300
ke 18 Mar (ennuste)
300
to 19 Mar (ennuste)
400
pe 20 Mar (ennuste)
300
la 21 Mar (ennuste)
100
su 22 Mar (ennuste)
200
ma 23 Mar (ennuste)
300
ti 24 Mar (ennuste)
300
ke 25 Mar (ennuste)
300
to 26 Mar (ennuste)
400
pe 27 Mar (ennuste)
300
la 28 Mar (ennuste)
100
Usein kysytyt kysymykset artistista George Catlin
Mitkä George Catlin -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?
The Last Race, Mandan O-Kee-Pa Ceremony on sijalla yksi 700 vierailulla (2% kaikista George Catlin -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo George Catlin -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana George Catlin sai yhteensä 33 800 käyntikertaa: 4 000 artistin sivulla ja 29 800 yksittäisillä teoksilla.
Millä laitteilla keräilijät katsovat George Catlin?
Keräilijät katsovat teoksia artistilta George Catlin laitteella tietokoneet (89%), puhelimet (10%) ja tabletit (1%); tietokoneet muodostaa 89% käynneistä.
Minkä tyyppisiä George Catlin -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?
He suosivat Nostalginen (Tunnelma): 41% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 15%.