Emil Nolde Katsojat ja katsellut teokset

1867 – 1956

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Emil Nolde sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Emil Nolde: kävijämäärät kertovat

Emil Nolden arvostetuin teos WahooArt.com-palvelussa on Kukkapaljun Poika Ja Pesijä, jota on katsottu 9 600 kertaa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, mikä vastaa 22% kaikista näkymistä. Seuraavaksi vuorossa: Kristuksen pilkkaaminen ja Masks. Yhteensä 50 000 käyntiä, joista 8 700 taiteilijan sivulla ja 41 300 teoksilla. Kiinnostus kasvaa 56% välillä Elo 2026–Syy 2026. Hei 2026 houkutteli suurimman yleisön: 26 300 käyntiä. englanti (34%), puola (10%) ja italia (9%) ovat vierailijoiden pääasialliset kielet. Vierailijat ovat pääasiassa kotoisin maista: Yhdysvallat (20%), Puola (13%) ja Italia (9%). Vieraat selaavat tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%). Kävijät suosivat Tumma (Väripaletti): 77% heidän vierailuistaan, kun taas luettelo kattaa 39%.

Vieraiden ihailemat 10 Emil Nolde -teosta

Jokainen alla oleva sijoitus heijastaa WahooArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana saatuja käyntejä; sija 1 on Emil Nolde -taiteilijan vierailluin teos.

  1. Kukkapaljun Poika Ja Pesijä 1 Kukkapaljun Poika Ja Pesijä, 1908 9 600 käyntiä · 21,5%
  2. Kristuksen pilkkaaminen 2 Kristuksen pilkkaaminen, 1909 5 800 käyntiä · 13,0%
  3. Masks 3 Masks, 1911 1 600 käyntiä · 3,6%
  4. Crucifixion, 4 Crucifixion,, 1912 1 400 käyntiä · 3,1%
  5. Dance around the Golden Calf 5 Dance around the Golden Calf, 1910 1 100 käyntiä · 2,5%
  6. Mask Still Life III, 6 Mask Still Life III,, 1911 1 000 käyntiä · 2,2%
  7. Anna Wieds Garden 7 Anna Wieds Garden 700 käyntiä · 1,6%
  8. Christ among the Children 8 Christ among the Children 700 käyntiä · 1,6%
  9. Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 9 Blue Sea (Sailboat and Two Steamships) 700 käyntiä · 1,6%
  10. Landscape in Red Light 10 Landscape in Red Light 500 käyntiä · 1,1%

Milloin ihailijat vierailevat sivulla Emil Nolde?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Tiedot taulukossa
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100600
Hei 20262 30024 000
Elo 20267008 300
Syy 20265 6008 400

Milloin Emil Nolde -taiteilijan teoksia katsellaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat Emil Nolde suosituimmat teokset kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Tiedot taulukossa
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Sunset000000000000
Sea with Red Sky0000000000100100
Couple on the beach000000000000
Masks00000000100500100600
Christ among the Children000000000100100500
The Great Gardener00000000020000
Light-flooded Sea (Green)0000000001000100
Marshy Landscape under the…0000000001001000
Animal and Figures000000000000
Anna Wieds Garden000000000200100300

Mikä on Emil Nolde-yleisön laitekohtainen jakauma?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Tiedot taulukossa
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet33 20066,4%
puhelimet14 70029,4%
tabletit2 1004,2%

Mitä kieliä Emil Nolde -taiteilijan ihailijat puhuvat?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Tiedot taulukossa
KieliKäynnitJaa
englanti3 00034,1%
puola90010,2%
italia8009,1%
Norwegian7008,0%
ranska5005,7%
saksa4004,5%
georgia3003,4%
korea3003,4%
hollanti3003,4%
tšekki2002,3%

Kuinka monta käyntiä Emil Nolde saa päivässä ja mitä seuraavaksi tapahtuu?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Tiedot taulukossa
PäiväKäynnit
ma 5 Lok1 000
ti 6 Lok2 500
ke 7 Lok1 600
to 8 Lok900
pe 9 Lok1 200
la 10 Lok900
su 11 Lok1 300
ma 12 Lok900
ti 13 Lok2 300
ke 14 Lok1 600
to 15 Lok700
pe 16 Lok700
la 17 Lok400
su 18 Lok500
ma 19 Lok1 400
ti 20 Lok1 500
ke 21 Lok1 000
to 22 Lok1 400
pe 23 Lok1 000
la 24 Lok1 500
su 25 Lok2 500
ma 26 Lok (ennuste)1 300
ti 27 Lok (ennuste)2 500
ke 28 Lok (ennuste)1 700
to 29 Lok (ennuste)1 200
pe 30 Lok (ennuste)1 200
la 31 Lok (ennuste)1 100
su 1 Mar (ennuste)1 700
ma 2 Mar (ennuste)1 400
ti 3 Mar (ennuste)2 600
ke 4 Mar (ennuste)1 700
to 5 Mar (ennuste)1 200
pe 6 Mar (ennuste)1 200
la 7 Mar (ennuste)1 200
su 8 Mar (ennuste)1 800
ma 9 Mar (ennuste)1 400
ti 10 Mar (ennuste)2 700
ke 11 Mar (ennuste)1 800
to 12 Mar (ennuste)1 300
pe 13 Mar (ennuste)1 200
la 14 Mar (ennuste)1 200
su 15 Mar (ennuste)1 800

Mitä vierailijat kysyvät teoksesta Emil Nolde

Mitä Emil Nolde -teoksia vierailijat avaavat eniten?

Eniten katsottu teos on Kukkapaljun Poika Ja Pesijä 9 600 vierailulla, mikä vastaa 22% osuutta katseluista. Yläpuolella on 10 sijoitusta.

Kuinka suuri on Emil Nolde -taiteilijan yleisö WahooArt.com-palvelussa?

50 000 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 8 700 taiteilijan sivulla, 41 300 teoksissa.

Mitä laitteita Emil Nolde -taiteilijan ihailijat käyttävät?

He käyttävät laitteita tietokoneet (66%), puhelimet (29%) ja tabletit (4%); tietokoneet muodostaa 66% käynneistä.

Mitä kieliä Emil Nolde -taiteilijan ihailijat käyttävät?

englanti (34%), puola (10%) ja italia (9%); englanti kattaa 34% kävijöistä.

Mitkä Emil Nolde teokset vastaavat parhaiten kävijöiden mieltymyksiä?

Tumma (Väripaletti) -kuvauksilla varustetut teokset saavat 77% käynneistä, vaikka ne muodostavat vain 39% luettelosta.