Carl Spitzweg Suosio ja kävijätilastot

1808 – 1885

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Carl Spitzweg sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Carl Spitzweg: keskeiset hahmot

Vähävarainen runoilija on Carl Spitzweg -taiteilijan suosituin teos: 2 000 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä vastaa 21% kaikesta huomiosta. Seuraavat: Vähäinen runoilija ja The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg Carl Spitzweg sai yhteensä 9 600 käyntiä: 1 100 artistin sivulla ja 8 500 kankailla. Kävijämäärä on nousussa: Syy 2026 oli 185% enemmän käyntejä kuin Elo 2026. Käydyimmät kuukaudet olivat Hei 2026 (4 400 käyntiä). Yleisön laitejako: tietokoneet (68%), puhelimet (26%) ja tabletit (6%). Yksi mieltymys on selvä: Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia) kerää 92% käynneistä vain 44% osa luettelosta.

Carl Spitzweg: 10 useimmin avattua kangasta

Tämä sijoitus perustuu käynteihin, ei luettelopisteisiin: Carl Spitzweg teoksista 10 eniten katsottua WahooArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

  1. Vähävarainen runoilija 1 Vähävarainen runoilija, 1839 2 000 käyntiä · 20,6%
  2. Vähäinen runoilija 2 Vähäinen runoilija, 1839 2 000 käyntiä · 20,6%
  3. The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg 3 The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg, 2026 1 700 käyntiä · 17,5%
  4. The Poor Poet 4 The Poor Poet, 1837 700 käyntiä · 7,2%
  5. The bookworm 5 The bookworm, 1850 600 käyntiä · 6,2%
  6. Kaktuksen rakastaja 6 Kaktuksen rakastaja, 1855 600 käyntiä · 6,2%
  7. Huoneisto II 7 Huoneisto II, 1855 400 käyntiä · 4,1%
  8. Serenade (Midnight Violin on the Ladder) 8 Serenade (Midnight Violin on the Ladder), 1850 300 käyntiä · 3,1%
  9. The Alchemist 9 The Alchemist, 1860 200 käyntiä · 2,1%
  10. Study for The Poor Poet 10 Study for The Poor Poet, 1837 200 käyntiä · 2,1%

Miten Carl Spitzweg -taiteilijaan kohdistuva kiinnostus kehittyy kuukausittain?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Näytä taustalla olevat luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100100
Hei 20266003 800
Elo 202601 300
Syy 20264003 300

Kuinka Carl Spitzweg -taiteilijan yksittäiset kankaat ovat saaneet kokonaisuudessaan näyttöjä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Miten Carl Spitzweg -taiteilijan suosituimmat kankaat vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Näytä taustalla olevat luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Vähävarainen runoilija0000000001 100500400
The Poor Poet00000000100300100200
The Poor Poet000000000000
The Alchemist00000000020000
Huoneisto II0000000003000100
Vähäinen runoilija000000000300400600
The Angler00000000000100
Kaktuksen rakastaja0000000003000200
The bookworm000000000200200100
In the Alpine High Valley (…000000000000

Näetkö Carl Spitzweg teokset puhelimella vai tietokoneella?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Näytä taustalla olevat luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet6 50067,7%
puhelimet2 50026,0%
tabletit6006,2%

Mitkä kielet ovat hallitsevia Carl Spitzweg lukijoiden keskuudessa?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Näytä taustalla olevat luvut
KieliKäynnitJaa
japani60037,5%
ranska20012,5%
italia20012,5%
venäjä20012,5%
bulgaria1006,2%
korea1006,2%
ruotsi1006,2%
ukraina1006,2%

Miltä Carl Spitzweg -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Näytä taustalla olevat luvut
PäiväKäynnit
ke 30 Syy100
to 1 Lok0
pe 2 Lok500
la 3 Lok300
su 4 Lok100
ma 5 Lok300
ti 6 Lok500
ke 7 Lok400
to 8 Lok200
pe 9 Lok100
la 10 Lok100
su 11 Lok200
ma 12 Lok0
ti 13 Lok0
ke 14 Lok300
to 15 Lok100
pe 16 Lok400
la 17 Lok200
su 18 Lok1 700
ma 19 Lok400
ti 20 Lok600
ke 21 Lok (ennuste)600
to 22 Lok (ennuste)200
pe 23 Lok (ennuste)700
la 24 Lok (ennuste)400
su 25 Lok (ennuste)1 400
ma 26 Lok (ennuste)500
ti 27 Lok (ennuste)800
ke 28 Lok (ennuste)600
to 29 Lok (ennuste)200
pe 30 Lok (ennuste)800
la 31 Lok (ennuste)500
su 1 Mar (ennuste)1 600
ma 2 Mar (ennuste)600
ti 3 Mar (ennuste)900
ke 4 Mar (ennuste)700
to 5 Mar (ennuste)300
pe 6 Mar (ennuste)900
la 7 Mar (ennuste)500
su 8 Mar (ennuste)1 800
ma 9 Mar (ennuste)600
ti 10 Mar (ennuste)1 000

Carl Spitzweg: kysymyksesi

Mikä on Carl Spitzweg -taiteilijan katsotuin kangas?

Vähävarainen runoilija: 2 000 vierailua, eli 21% Carl Spitzweg -taiteilijan katselukerroista. Yllä oleva lista ulottuu sijoitukseen 10.

Kuinka monta käyntiä Carl Spitzweg saa?

9 600 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, jaettuna taiteilijan sivun (1 100) ja kankaiden (8 500) välillä.

Tutkivatko vierailijat Carl Spitzweg -taiteilijaa puhelimilla vai tietokoneilla?

Käynnit jakautuvat tietokoneet (68%), puhelimet (26%) ja tabletit (6%) laitteeseen; kärjessä on tietokoneet osuudella 68%.

Suosivatko vierailijat tietynlaista kangasta, jonka on tehnyt Carl Spitzweg?

Kyllä, Vahva väriyhtenäisyys (Väriharmonia): 92% vierailuista vastaa 44% osuutta luettelosta.