Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Bartolomé Esteban Murillo sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Bartolomé Esteban Murillo: yleisö lyhyesti
Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana Bartolomé Esteban Murillo -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli Immaculate Conception of Soult: 1 800 katselukertaa, mikä vastaa 5% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat the immaculate conception ja The Assumption of the Virgin. Taiteilija keräsi yhteensä 34 100 käyntiä: 3 600 taiteilijan sivulla ja 30 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit lisääntyivät 2% välillä Elo 2026–Syy 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 22 800. Yleisö lukee sivustoa kielillä ranska (35%), espanja (29%) ja englanti (6%). Yleisö katsoo teoksia tietokoneet (78%), puhelimet (21%) ja tabletit (1%) -laitteilla. Vieraat suosivat tyyliä Eteerinen (Tunnelma): se muodostaa 42% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 14% taiteilijan valikoimasta.
Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 Bartolomé Esteban Murillo -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.
Kuinka monta ihmistä vierailee Bartolomé Esteban Murillo -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
700
Hei 2026
1 100
21 700
Elo 2026
100
5 100
Syy 2026
2 300
3 000
Kuinka paljon huomiota Bartolomé Esteban Murillo -taiteilijan kankaat saavat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Eteerinen
14,3%
42,5%
Dramaattinen
42,9%
20,7%
Seesteinen
0,0%
11,4%
Levollinen
0,0%
6,2%
Elegantti
7,1%
5,7%
Inspiroiva
14,3%
5,2%
Romanttinen
7,1%
3,6%
Klassinen
14,3%
1,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
50,0%
63,7%
Pohtiva
7,1%
9,3%
Seesteinen
0,0%
7,8%
Dramaattinen
7,1%
3,6%
Melankolinen
14,3%
2,6%
Rauhallinen
7,1%
2,6%
Eteerinen
0,0%
2,6%
Nostalginen
0,0%
2,6%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
46,0%
47,5%
Pehmeä varjo
30,0%
33,7%
Pehmeä valoisuus
16,0%
15,8%
Kirkas tasapaino
6,0%
2,9%
Valoisa
2,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
32,0%
27,6%
Hienovaraiset värit
34,0%
34,3%
Tasapainoisen pehmeä
24,0%
28,1%
Selkeä värikylläisyys
8,0%
10,0%
Voimakas väri
2,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
77,3%
83,9%
Tumma
11,4%
12,5%
Neutraalit sävyt
11,4%
3,2%
Monokromaattinen
0,0%
0,3%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
46,0%
38,7%
Tasapainoinen
46,0%
53,4%
Voimakas
8,0%
7,9%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
8,0%
3,2%
Pehmeä
22,0%
13,5%
Tasapainoinen
12,0%
9,1%
Voimakas
24,0%
22,6%
Lausunto
34,0%
51,6%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
2,0%
6,7%
Pehmeästi sekoitettu paletti
8,0%
5,0%
Tasapainoinen harmonia
16,0%
12,9%
Vahva väriyhtenäisyys
56,0%
57,5%
Yhtenäinen väripaletti
18,0%
17,9%
Mitkä Bartolomé Esteban Murillo -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Karkulaisen paluu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
100
Immaculate Conception of So…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
300
The Holy Family with the Li…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Four Figures on a Step
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
The Immaculate Conception (…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
A Knight of Alcántara or Ca…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Virgin and Child in Glory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Adoration of the Magi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Le jeune mendiant
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Millä laitteilla ihailijat katsovat Bartolomé Esteban Murillo?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
26 500
77,7%
puhelimet
7 100
20,8%
tabletit
500
1,5%
Millä kielillä Bartolomé Esteban Murillo on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
Kieli
Käynnit
Jaa
ranska
1 100
35,5%
espanja
900
29,0%
englanti
200
6,5%
unkari
200
6,5%
italia
200
6,5%
slovakia
200
6,5%
portugali
100
3,2%
venäjä
100
3,2%
ruotsi
100
3,2%
Kuinka monta käyntiä Bartolomé Esteban Murillo saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
su 27 Syy
300
ma 28 Syy
900
ti 29 Syy
300
ke 30 Syy
400
to 1 Lok
900
pe 2 Lok
100
la 3 Lok
400
su 4 Lok
300
ma 5 Lok
400
ti 6 Lok
900
ke 7 Lok
600
to 8 Lok
400
pe 9 Lok
100
la 10 Lok
0
su 11 Lok
700
ma 12 Lok
0
ti 13 Lok
800
ke 14 Lok
300
to 15 Lok
600
pe 16 Lok
700
la 17 Lok
800
su 18 Lok (ennuste)
500
ma 19 Lok (ennuste)
500
ti 20 Lok (ennuste)
800
ke 21 Lok (ennuste)
500
to 22 Lok (ennuste)
800
pe 23 Lok (ennuste)
400
la 24 Lok (ennuste)
500
su 25 Lok (ennuste)
600
ma 26 Lok (ennuste)
600
ti 27 Lok (ennuste)
900
ke 28 Lok (ennuste)
600
to 29 Lok (ennuste)
800
pe 30 Lok (ennuste)
400
la 31 Lok (ennuste)
500
su 1 Mar (ennuste)
600
ma 2 Mar (ennuste)
600
ti 3 Mar (ennuste)
900
ke 4 Mar (ennuste)
600
to 5 Mar (ennuste)
900
pe 6 Mar (ennuste)
400
la 7 Mar (ennuste)
600
Usein kysytyt kysymykset artistista Bartolomé Esteban Murillo
Mitkä Bartolomé Esteban Murillo -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?
Immaculate Conception of Soult on sijalla yksi 1 800 vierailulla (5% kaikista Bartolomé Esteban Murillo -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Bartolomé Esteban Murillo -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Bartolomé Esteban Murillo sai yhteensä 34 100 käyntikertaa: 3 600 artistin sivulla ja 30 500 yksittäisillä teoksilla.
Millä laitteilla keräilijät katsovat Bartolomé Esteban Murillo?
Keräilijät katsovat teoksia artistilta Bartolomé Esteban Murillo laitteella tietokoneet (78%), puhelimet (21%) ja tabletit (1%); tietokoneet muodostaa 78% käynneistä.
Millä kielillä vierailijat lukevat tiedot artistista Bartolomé Esteban Murillo?
Kielillä ranska (35%), espanja (29%) ja englanti (6%); suosituin kieli on ranska, jonka osuus vierailijoista on 35%.
Minkä tyyppisiä Bartolomé Esteban Murillo -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?
He suosivat Eteerinen (Tunnelma): 42% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 14%.