Willem De Kooning Statistik over publikum og popularitet

1904 – 1997

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Willem De Kooning på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Willem De Kooning: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Willem De Kooning på WahooArt.com Willem de Kooning: 11.800 visninger, hvilket svarer til 37% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Udgravning og Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas). Kunstneren har i alt tiltrukket 38.700 besøg: 21.000 til kunstnersiden og 17.700 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen faldt med 12% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 16.100 besøg. Publikum læser siden på engelsk (25%), fransk (16%) og italiensk (13%). Samlere besøger os primært fra Frankrig (29%), Italien (11%) og Belgien (5%). Publikum ser værkerne på enheder (60%), telefoner (35%) og tablets (4%). Besøgende søger mod Mørke toner (Farvepalette): 55% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 14% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Willem De Kooning

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Willem De Kooning, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Willem de Kooning 1 Willem de Kooning, 1952 11.800 besøg · 37,0%
  2. Udgravning 2 Udgravning, 1950 1.900 besøg · 6,0%
  3. Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas) 3 Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas), 1953 1.000 besøg · 3,1%
  4. Marilyn Monroe 4 Marilyn Monroe, 1954 1.000 besøg · 3,1%
  5. Kvinder Synger II 5 Kvinder Synger II, 1966 900 besøg · 2,8%
  6. Døren til Floden 6 Døren til Floden, 1960 800 besøg · 2,5%
  7. Et træ i Napoli 7 Et træ i Napoli 700 besøg · 2,2%
  8. Abstraction 8 Abstraction, 1950 700 besøg · 2,2%
  9. Seated Woman 9 Seated Woman, 1940 600 besøg · 1,9%
  10. Saturday Night 10 Saturday Night, 1956 600 besøg · 1,9%

Hvor mange besøger siden for Willem De Kooning hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100700
Jul 20267.9008.200
Aug 20264.5007.100
Sept 20268.5001.700

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Willem De Kooning?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Willem De Kooning tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Willem de Kooning0000000001.8004.200300
The Wave00000000010000
Asheville000000000000
Woman V, 1952-53 (oil ^ cha…0000000002005000
Maleri0000000010001000
Still Life000000000000
Et træ i Napoli00000000040000
The visit tate gallery0000000001000100
Asheville000000000000
Marilyn Monroe0000000002007000

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Willem De Kooning?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder23.30060,2%
telefoner13.70035,4%
tablets1.7004,4%

På hvilke sprog læses Willem De Kooning?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
engelsk2.70024,5%
fransk1.80016,4%
italiensk1.40012,7%
spansk8007,3%
georgisk7006,4%
japansk6005,5%
Chinese5004,5%
koreansk4003,6%
russisk4003,6%
ukrainsk4003,6%

Hvor mange besøg modtager Willem De Kooning dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
tir 29 Sept1.400
ons 30 Sept100
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt1.300
lør 3 Okt1.400
søn 4 Okt700
man 5 Okt500
tir 6 Okt2.600
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt1.200
fre 9 Okt900
lør 10 Okt1.100
søn 11 Okt1.000
man 12 Okt1.000
tir 13 Okt900
ons 14 Okt1.000
tor 15 Okt1.700
fre 16 Okt1.100
lør 17 Okt1.400
søn 18 Okt1.000
man 19 Okt700
tir 20 Okt (forventet)1.800
ons 21 Okt (forventet)800
tor 22 Okt (forventet)1.400
fre 23 Okt (forventet)1.200
lør 24 Okt (forventet)1.400
søn 25 Okt (forventet)1.000
man 26 Okt (forventet)800
tir 27 Okt (forventet)1.900
ons 28 Okt (forventet)800
tor 29 Okt (forventet)1.500
fre 30 Okt (forventet)1.300
lør 31 Okt (forventet)1.500
søn 1 Nov (forventet)1.000
man 2 Nov (forventet)800
tir 3 Nov (forventet)2.000
ons 4 Nov (forventet)800
tor 5 Nov (forventet)1.600
fre 6 Nov (forventet)1.300
lør 7 Nov (forventet)1.600
søn 8 Nov (forventet)1.100
man 9 Nov (forventet)900

Ofte stillede spørgsmål om Willem De Kooning

Hvilke lærreder af Willem De Kooning er de mest populære?

Willem de Kooning ligger nummer ét med 11.800 besøg (37% af alle visninger af Willem De Kooning). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Willem De Kooning på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Willem De Kooning fået 38.700 besøg: 21.000 på kunstnersiden og 17.700 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Willem De Kooning?

Samlere ser Willem De Kooning på enheder (60%), telefoner (35%) og tablets (4%); enheder udgør 60% af besøgene.

På hvilke sprog læser besøgende om Willem De Kooning?

På engelsk (25%), fransk (16%) og italiensk (13%); engelsk fører med 25% af de besøgende.

Hvilken type lærred af Willem De Kooning foretrækker de besøgende?

De foretrækker Mørke toner (Farvepalette): 55% af besøgene, mod 14% af kataloget.