Titian Ramsay Peale Ii Popularitet og besøgsstatistikker

1799 – 1885

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Titian Ramsay Peale Ii på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Titian Ramsay Peale Ii: nøgletal

Diana og Aktaeon er det mest populære værk af Titian Ramsay Peale Ii med 2.100 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 4% af den samlede opmærksomhed. Портрет Якопо Страды og Noli me Tangere følger efter. Titian Ramsay Peale Ii fik 66.100 besøg: 23.300 på kunstnersiden, 42.800 på lærrederne. Kurven stiger: 8% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (34.900 besøg). Publikums sprog: engelsk (47%), spansk (9%) og bulgarsk (8%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (73%), telefoner (23%) og tablets (4%). Én præference er tydelig: Dæmpet farvemætning (Farvemætning) opsamler 57% af de besøg, der kun er foretaget på 42% af kataloget.

Titian Ramsay Peale Ii: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet

Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Titian Ramsay Peale Ii, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.

  1. Diana og Aktaeon 1 Diana og Aktaeon, 1556 2.100 besøg · 4,5%
  2. Портрет Якопо Страды 2 Портрет Якопо Страды, 1568 1.800 besøg · 3,8%
  3. Noli me Tangere 3 Noli me Tangere, 1514 1.800 besøg · 3,8%
  4. Betalingen til pengepengene 4 Betalingen til pengepengene, 1560 1.700 besøg · 3,6%
  5. En Allegori over Forsigtighed 5 En Allegori over Forsigtighed, 1550 1.700 besøg · 3,6%
  6. Venus Afrodite 6 Venus Afrodite, 1520 1.300 besøg · 2,8%
  7. Andrianernes bacchanal 7 Andrianernes bacchanal, 1524 1.200 besøg · 2,5%
  8. Døden af Aktaeon 8 Døden af Aktaeon, 1559 1.200 besøg · 2,5%
  9. Portræt af en dame i hvidt 9 Portræt af en dame i hvidt, 1561 1.100 besøg · 2,3%
  10. Madonna Aldobrandini 10 Madonna Aldobrandini, 1530 1.000 besøg · 2,1%

Hvordan udvikler interessen for Titian Ramsay Peale Ii sig måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262001.700
Jul 20267.60027.300
Aug 20267.8006.300
Sept 20267.7007.500

Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Titian Ramsay Peale Ii samlet set vist frem?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan har Titian Ramsay Peale Iis favoritlærreder udviklet sig gennem året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende tal
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Den Hellige Familie med en…0000000002000400
Портрет Якопо Страды00000000400700500200
Madonna Aldobrandini000000002006000100
Mand med en handske000000000200200100
Vendramin-familien000000000300100200
Nymfen og Schäden0000000003000100
Diana og Aktaeon000000000700400900
Betalingen til pengepengene000000000600300800
Venus foran spejlet000000000200400300
Pige i pels000000000300300100

Bliver værkerne fra Titian Ramsay Peale Ii vist på telefoner eller computere?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
EnhedBesøgDel
enheder48.50073,4%
telefoner15.20023,0%
tablets2.4003,6%

Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Titian Ramsay Peale Ii?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende tal
SprogBesøgDel
engelsk3.50047,3%
spansk7009,5%
bulgarsk6008,1%
russisk6008,1%
polsk4005,4%
koreansk3004,1%
arabisk1001,4%
tysk1001,4%
persisk1001,4%
finsk1001,4%

Hvordan ser de daglige besøg hos Titian Ramsay Peale Ii ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende tal
DagBesøg
tir 22 Sept600
ons 23 Sept600
tor 24 Sept400
fre 25 Sept600
lør 26 Sept200
søn 27 Sept600
man 28 Sept700
tir 29 Sept600
ons 30 Sept500
tor 1 Okt500
fre 2 Okt200
lør 3 Okt700
søn 4 Okt300
man 5 Okt300
tir 6 Okt200
ons 7 Okt800
tor 8 Okt1.100
fre 9 Okt900
lør 10 Okt700
søn 11 Okt1.200
man 12 Okt500
tir 13 Okt (forventet)700
ons 14 Okt (forventet)1.000
tor 15 Okt (forventet)1.000
fre 16 Okt (forventet)900
lør 17 Okt (forventet)800
søn 18 Okt (forventet)1.100
man 19 Okt (forventet)800
tir 20 Okt (forventet)800
ons 21 Okt (forventet)1.000
tor 22 Okt (forventet)1.100
fre 23 Okt (forventet)900
lør 24 Okt (forventet)900
søn 25 Okt (forventet)1.200
man 26 Okt (forventet)800
tir 27 Okt (forventet)800
ons 28 Okt (forventet)1.100
tor 29 Okt (forventet)1.200
fre 30 Okt (forventet)1.000
lør 31 Okt (forventet)1.000
søn 1 Nov (forventet)1.200
man 2 Nov (forventet)900

Titian Ramsay Peale Ii: dine spørgsmål

Hvad er det mest viste lærred af Titian Ramsay Peale Ii?

Diana og Aktaeon: 2.100 besøg, eller 4% af Titian Ramsay Peale Iis visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Titian Ramsay Peale Ii?

66.100 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (23.300) og lærrederne (42.800).

Besøger Titian Ramsay Peale Ii folk via telefon eller computer?

Besøgene er fordelt på enheder (73%), telefoner (23%) og tablets (4%); enheder fører med 73%.

Er Titian Ramsay Peale Ii læst på flere sprog?

Ja: engelsk (47%), spansk (9%) og bulgarsk (8%). engelsk fører med 47%.

Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Titian Ramsay Peale Ii?

Ja, Dæmpet farvemætning (Farvemætning): 57% af besøgene for 42% af kataloget.