Rosa Bonheur Hvem der kigger, og på hvilke værker

1822 – 1899

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rosa Bonheur på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Rosa Bonheur: hvad besøgene viser

Det mest beundrede værk af Rosa Bonheur på WahooArt.com er The Horse Fair, som er blevet åbnet 900 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 12% af alle visninger. Næste på listen: Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' og Head of a Donkey. I alt 9.500 besøg, heraf 3.700 til kunstnerens side og 5.800 til værkerne. Interessen stiger med 1367% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 4.600 besøg. Besøgende browser på enheder (56%), telefoner (38%) og tablets (6%). Besøgende foretrækker Rolig (Følelsesmæssig stemning): 56% af deres besøg, hvor kataloget udgør 25%.

De 10 værker af Rosa Bonheur, som besøgende beundrer mest

Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Rosa Bonheur.

  1. The Horse Fair 1 The Horse Fair, 1852 900 besøg · 12,3%
  2. Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' 2 Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' 900 besøg · 12,3%
  3. Head of a Donkey 3 Head of a Donkey 600 besøg · 8,2%
  4. The Horse Fair 4 The Horse Fair, 1853 400 besøg · 5,5%
  5. Plowing in the Nivernais 5 Plowing in the Nivernais, 1849 400 besøg · 5,5%
  6. Lion in a Mountainous Landscape 6 Lion in a Mountainous Landscape, 1880 300 besøg · 4,1%
  7. A Limier Briquet Hound 7 A Limier Briquet Hound, 1880 300 besøg · 4,1%
  8. Study for ''The Horse Fair'' 8 Study for ''The Horse Fair'' 300 besøg · 4,1%
  9. Ploughing in the Nivernais - Rosa Bonheur 9 Ploughing in the Nivernais - Rosa Bonheur, 2026 300 besøg · 4,1%
  10. Weaning the Calves 10 Weaning the Calves, 1879 200 besøg · 2,7%

Hvornår besøger beundrere siden for Rosa Bonheur?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20268003.800
Aug 2026100200
Sept 20262.7001.700

Hvornår bliver værkerne fra Rosa Bonheur vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er Rosa Bonheurs favoritværker, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Horse Fair0000000003000400
The Horse Fair0000000003000100
Weaning the Calves0000000001000100
Plowing in the Nivernais00000000000300
Going to Market000000000000
A Limier Briquet Hound0000000000100200
Highland Raid00000000000100
Cattle at Rest on a Hillsid…000000000000
The Horse Fair (study)000000000000
Sheep by the Sea000000000000

Hvordan er enhedsfordelingen for Rosa Bonheur-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder5.30055,8%
telefoner3.60037,9%
tablets6006,3%

Hvilke sprog taler beundrerne af Rosa Bonheur?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
tysk1.20048,0%
fransk50020,0%
engelsk2008,0%
spansk2008,0%
italiensk2008,0%
slovakisk1004,0%
svensk1004,0%

Hvor mange besøg modtager Rosa Bonheur om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
lør 26 Sept300
søn 27 Sept100
man 28 Sept1.000
tir 29 Sept100
ons 30 Sept100
tor 1 Okt400
fre 2 Okt0
lør 3 Okt300
søn 4 Okt600
man 5 Okt100
tir 6 Okt200
ons 7 Okt100
tor 8 Okt200
fre 9 Okt300
lør 10 Okt1.000
søn 11 Okt100
man 12 Okt100
tir 13 Okt400
ons 14 Okt400
tor 15 Okt300
fre 16 Okt200
lør 17 Okt (forventet)700
søn 18 Okt (forventet)300
man 19 Okt (forventet)500
tir 20 Okt (forventet)300
ons 21 Okt (forventet)300
tor 22 Okt (forventet)400
fre 23 Okt (forventet)200
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)400
man 26 Okt (forventet)600
tir 27 Okt (forventet)300
ons 28 Okt (forventet)300
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)800
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)600
tir 3 Nov (forventet)300
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)200

Hvad besøgende spørger om vedrørende Rosa Bonheur

Hvilke værker af Rosa Bonheur åbner de besøgende oftest?

The Horse Fair først med 900 besøg, hvilket svarer til 12% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Rosa Bonheur på WahooArt.com?

9.500 besøg over tolv måneder: 3.700 til kunstnersiden, 5.800 til værkerne.

Hvilke enheder bruger beundrerne af Rosa Bonheur?

De bruger enheder (56%), telefoner (38%) og tablets (6%); enheder udgør 56% af besøgene.

Hvilke værker af Rosa Bonheur matcher de besøgendes smag bedst?

Værker beskrevet som Rolig (Følelsesmæssig stemning) modtager 56% af de besøg, der er for 25% af kataloget.