Remedios Varo Statistik over publikum og popularitet

1908 – 1963

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Remedios Varo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Remedios Varo: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Remedios Varo på WahooArt.com The call: 3.500 visninger, hvilket svarer til 8% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Embroidering the Earth's mantle og Cats' Paradise. Kunstneren har i alt tiltrukket 56.400 besøg: 17.700 til kunstnersiden og 38.700 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 93% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 25.600 besøg. Publikum læser siden på svensk (17%), spansk (16%) og italiensk (16%). Samlere besøger os primært fra Mexico (19%), Sverige (19%) og Italien (15%). Publikum ser værkerne på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%). Besøgende søger mod Mørke toner (Farvepalette): 50% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 25% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Remedios Varo

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Remedios Varo, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. The call 1 The call 3.500 besøg · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 besøg · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 besøg · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 besøg · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 besøg · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 besøg · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 besøg · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 besøg · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 besøg · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 besøg · 2,5%

Hvor mange besøger siden for Remedios Varo hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200400
Jul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sept 20268.60011.300

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Remedios Varo?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Remedios Varo tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
Icon 1000000000200100300
The farewell000000000400200500
Vegetarian vampire0000000005000800
Find0000000006000400
Harmony0000000007000200
Breaking the vicious circle0000000000400300
Star catcher0000000002000300
Mimicry0000000002000100
The call0000000006009001.400

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Remedios Varo?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder31.60056,0%
telefoner22.30039,5%
tablets2.5004,4%

På hvilke sprog læses Remedios Varo?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
svensk1.90016,7%
spansk1.80015,8%
italiensk1.80015,8%
engelsk1.40012,3%
portugisisk1.0008,8%
russisk6005,3%
tysk5004,4%
tjekkisk3002,6%
dansk3002,6%
ungarsk3002,6%

Hvor mange besøg modtager Remedios Varo dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
ons 30 Sept600
tor 1 Okt800
fre 2 Okt1.400
lør 3 Okt900
søn 4 Okt2.700
man 5 Okt2.200
tir 6 Okt700
ons 7 Okt2.500
tor 8 Okt1.300
fre 9 Okt1.300
lør 10 Okt500
søn 11 Okt900
man 12 Okt1.300
tir 13 Okt900
ons 14 Okt500
tor 15 Okt900
fre 16 Okt1.400
lør 17 Okt2.600
søn 18 Okt2.000
man 19 Okt9.000
tir 20 Okt800
ons 21 Okt (forventet)2.100
tor 22 Okt (forventet)1.800
fre 23 Okt (forventet)2.400
lør 24 Okt (forventet)2.300
søn 25 Okt (forventet)3.300
man 26 Okt (forventet)7.300
tir 27 Okt (forventet)1.400
ons 28 Okt (forventet)2.400
tor 29 Okt (forventet)2.000
fre 30 Okt (forventet)2.700
lør 31 Okt (forventet)2.700
søn 1 Nov (forventet)3.700
man 2 Nov (forventet)8.300
tir 3 Nov (forventet)1.600
ons 4 Nov (forventet)2.600
tor 5 Nov (forventet)2.200
fre 6 Nov (forventet)3.000
lør 7 Nov (forventet)2.900
søn 8 Nov (forventet)4.100
man 9 Nov (forventet)9.200
tir 10 Nov (forventet)1.800

Ofte stillede spørgsmål om Remedios Varo

Hvilke lærreder af Remedios Varo er de mest populære?

The call ligger nummer ét med 3.500 besøg (8% af alle visninger af Remedios Varo). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Remedios Varo på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Remedios Varo fået 56.400 besøg: 17.700 på kunstnersiden og 38.700 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Remedios Varo?

Samlere ser Remedios Varo på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%); enheder udgør 56% af besøgene.

På hvilke sprog læser besøgende om Remedios Varo?

På svensk (17%), spansk (16%) og italiensk (16%); svensk fører med 17% af de besøgende.

Hvilken type lærred af Remedios Varo foretrækker de besøgende?

De foretrækker Mørke toner (Farvepalette): 50% af besøgene, mod 25% af kataloget.