Philipp Otto Runge Popularitet og besøgsstatistikker

1777 – 1810

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Philipp Otto Runge på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Philipp Otto Runge: nøgletal

Tidens Gang: Dag er det mest populære værk af Philipp Otto Runge med 500 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 18% af den samlede opmærksomhed. De Hülsenbeck børn og The Lesson of the Nightingale følger efter. Philipp Otto Runge fik 4.000 besøg: 1.600 på kunstnersiden, 2.400 på lærrederne. Kurven stiger: 25% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (3.100 besøg). Enhedsfordeling af publikum: enheder (80%) og telefoner (20%). Én præference er tydelig: Neutrale nuancer (Farvepalette) opsamler 52% af de besøg, der kun er foretaget på 29% af kataloget.

Philipp Otto Runge: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet

Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Philipp Otto Runge, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.

  1. Tidens Gang: Dag 1 Tidens Gang: Dag, 1805 500 besøg · 17,9%
  2. De Hülsenbeck børn 2 De Hülsenbeck børn, 1805 300 besøg · 10,7%
  3. The Lesson of the Nightingale 3 The Lesson of the Nightingale, 1804 300 besøg · 10,7%
  4. Farbenkugel (Color sphere) (detail) 4 Farbenkugel (Color sphere) (detail), 1810 300 besøg · 10,7%
  5. The Great Morning 5 The Great Morning, 1809 300 besøg · 10,7%
  6. The Artist's Parents 6 The Artist's Parents, 1806 300 besøg · 10,7%
  7. Colour Spheres 7 Colour Spheres, 1809 200 besøg · 7,1%
  8. Genii on a Lily 8 Genii on a Lily, 1809 200 besøg · 7,1%
  9. The Great Morning (detail) 9 The Great Morning (detail), 1809 100 besøg · 3,6%
  10. Lily of Light and Morning Star 10 Lily of Light and Morning Star, 1808 100 besøg · 3,6%

Hvordan udvikler interessen for Philipp Otto Runge sig måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20261.2001.900
Aug 2026200200
Sept 2026200300

Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Philipp Otto Runge samlet set vist frem?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan har Philipp Otto Runges favoritlærreder udviklet sig gennem året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende tal
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
De Hülsenbeck børn0000000001001000
The Lesson of the Nightinga…00000000020000
The Small Morning000000000000
The Great Morning (detail)00000000010000
The Artist's Parents00000000000100
The Great Morning0000000002001000
The Artist's Wife and Son000000000000
Colour Spheres0000000001000100
Self-portrait in a blue ski…000000000000
Portrait of Pauline in gree…000000000000

Bliver værkerne fra Philipp Otto Runge vist på telefoner eller computere?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
EnhedBesøgDel
enheder3.20080,0%
telefoner80020,0%

Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Philipp Otto Runge?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende tal
SprogBesøgDel
tysk40026,7%
engelsk30020,0%
spansk30020,0%
fransk20013,3%
Chinese20013,3%
italiensk1006,7%

Hvordan ser de daglige besøg hos Philipp Otto Runge ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende tal
DagBesøg
fre 2 Okt500
lør 3 Okt0
søn 4 Okt200
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt200
tor 8 Okt0
fre 9 Okt0
lør 10 Okt200
søn 11 Okt0
man 12 Okt100
tir 13 Okt400
ons 14 Okt400
tor 15 Okt200
fre 16 Okt0
lør 17 Okt200
søn 18 Okt200
man 19 Okt900
tir 20 Okt400
ons 21 Okt200
tor 22 Okt100
fre 23 Okt (forventet)300
lør 24 Okt (forventet)200
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)600
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)500
tor 29 Okt (forventet)200
fre 30 Okt (forventet)300
lør 31 Okt (forventet)300
søn 1 Nov (forventet)300
man 2 Nov (forventet)700
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)500
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)400
lør 7 Nov (forventet)300
søn 8 Nov (forventet)300
man 9 Nov (forventet)800
tir 10 Nov (forventet)600
ons 11 Nov (forventet)600
tor 12 Nov (forventet)200

Philipp Otto Runge: dine spørgsmål

Hvad er det mest viste lærred af Philipp Otto Runge?

Tidens Gang: Dag: 500 besøg, eller 18% af Philipp Otto Runges visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Philipp Otto Runge?

4.000 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (1.600) og lærrederne (2.400).

Besøger Philipp Otto Runge folk via telefon eller computer?

Besøgene er fordelt på enheder (80%) og telefoner (20%); enheder fører med 80%.

Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Philipp Otto Runge?

Ja, Neutrale nuancer (Farvepalette): 52% af besøgene for 29% af kataloget.