Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Signac på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Paul Signac: hvad besøgene viser
Det mest beundrede værk af Paul Signac på WahooArt.com er Pinien ved Saint Tropez, som er blevet åbnet 3.100 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 7% af alle visninger. Næste på listen: Frokost (Spisesalen) og The Lighthouse, Saint-Tropez. I alt 47.700 besøg, heraf 6.200 til kunstnerens side og 41.500 til værkerne. Interessen stiger med 130% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 31.800 besøg. tysk (21%), engelsk (15%) og spansk (11%) er de primære sprog for de besøgende. Besøgende browser på enheder (85%), telefoner (13%) og tablets (2%). Besøgende foretrækker Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning): 72% af deres besøg, hvor kataloget udgør 43%.
De 10 værker af Paul Signac, som besøgende beundrer mest
Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Paul Signac.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
1.200
Jul 2026
2.400
29.400
Aug 2026
300
4.100
Sept 2026
3.300
6.800
Hvornår bliver værkerne fra Paul Signac vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger beundrerne af Paul Signac blandt værkerne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
50,0%
79,0%
Rolig og harmonisk
21,4%
9,1%
Nostalgisk stemning
14,3%
8,8%
Elegant
7,1%
2,1%
Klassisk
7,1%
0,4%
Dramatisk
0,0%
0,4%
Inspirerende
0,0%
0,4%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Fredfyldt
42,9%
71,9%
Rolig
28,6%
13,3%
Reflekterende
7,1%
12,3%
Nostalgisk
21,4%
1,8%
Livlig og dynamisk
0,0%
0,4%
Melankolsk
0,0%
0,4%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
0,0%
0,0%
Blød skygge
2,0%
2,2%
Blød lysstyrke
22,0%
30,7%
Lysende balance
38,0%
39,0%
Lysstærk
38,0%
28,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
36,0%
14,3%
Dæmpet farvemætning
28,0%
31,8%
Afbalanceret blød
28,0%
38,1%
Tydelig farveintensitet
8,0%
15,8%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
83,0%
70,6%
Jordagtig
6,4%
15,8%
Pastelfarver
6,4%
8,5%
Mørke toner
4,3%
2,8%
Metalliske nuancer
0,0%
1,0%
Naturtema
0,0%
1,0%
Monokrom
0,0%
0,2%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
12,0%
6,3%
Afbalanceret
70,0%
55,8%
Levende og mættet
18,0%
37,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
26,0%
18,0%
Blid
34,0%
26,8%
Balanceret
6,0%
14,1%
Kraftig kontrast
14,0%
17,8%
Udsagn
20,0%
23,4%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
46,0%
51,3%
Blødt blandet palet
16,0%
11,7%
Balanceret harmoni
14,0%
14,3%
Stærk farveenhed
16,0%
19,5%
Sammenhængende palette
8,0%
3,2%
Hvad er Paul Signacs favoritværker, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Pinien ved Saint Tropez
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
200
700
Frokost (Spisesalen)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
200
1.200
Boulevard de Clichy 1886
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Two Cypresses, Mistral, Opu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
500
The dining room, Opus 152
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Capo de Noli
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
0
Notre-Dame-de-la-Garde (La…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
Riverbank, Les Andelys
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Portrait of Felix Feneon, O…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Papal Palace, Avignon,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
200
Hvordan er enhedsfordelingen for Paul Signac-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Data i en tabel
Enhed
Besøg
Del
enheder
40.400
84,7%
telefoner
6.400
13,4%
tablets
900
1,9%
Hvilke sprog taler beundrerne af Paul Signac?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
Sprog
Besøg
Del
tysk
1.300
21,0%
engelsk
900
14,5%
spansk
700
11,3%
italiensk
700
11,3%
hollandsk
600
9,7%
polsk
500
8,1%
Chinese
400
6,5%
tjekkisk
200
3,2%
japansk
200
3,2%
russisk
200
3,2%
Hvor mange besøg modtager Paul Signac om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
Dag
Besøg
tor 24 Sept
1.300
fre 25 Sept
400
lør 26 Sept
200
søn 27 Sept
500
man 28 Sept
1.100
tir 29 Sept
800
ons 30 Sept
600
tor 1 Okt
900
fre 2 Okt
200
lør 3 Okt
600
søn 4 Okt
600
man 5 Okt
1.100
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
1.700
tor 8 Okt
2.000
fre 9 Okt
1.200
lør 10 Okt
600
søn 11 Okt
800
man 12 Okt
500
tir 13 Okt
800
ons 14 Okt
900
tor 15 Okt (forventet)
1.900
fre 16 Okt (forventet)
800
lør 17 Okt (forventet)
600
søn 18 Okt (forventet)
900
man 19 Okt (forventet)
1.200
tir 20 Okt (forventet)
700
ons 21 Okt (forventet)
1.400
tor 22 Okt (forventet)
2.100
fre 23 Okt (forventet)
900
lør 24 Okt (forventet)
700
søn 25 Okt (forventet)
900
man 26 Okt (forventet)
1.300
tir 27 Okt (forventet)
800
ons 28 Okt (forventet)
1.600
tor 29 Okt (forventet)
2.200
fre 30 Okt (forventet)
1.000
lør 31 Okt (forventet)
700
søn 1 Nov (forventet)
1.000
man 2 Nov (forventet)
1.400
tir 3 Nov (forventet)
800
ons 4 Nov (forventet)
1.700
Hvad besøgende spørger om vedrørende Paul Signac
Hvilke værker af Paul Signac åbner de besøgende oftest?
Pinien ved Saint Tropez først med 3.100 besøg, hvilket svarer til 7% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Paul Signac på WahooArt.com?
47.700 besøg over tolv måneder: 6.200 til kunstnersiden, 41.500 til værkerne.
Hvilke enheder bruger beundrerne af Paul Signac?
De bruger enheder (85%), telefoner (13%) og tablets (2%); enheder udgør 85% af besøgene.
Hvilke sprog taler beundrerne af Paul Signac?
tysk (21%), engelsk (15%) og spansk (11%); tysk dækker 21% af de besøgende.
Hvilke værker af Paul Signac matcher de besøgendes smag bedst?
Værker beskrevet som Fredfyldt (Følelsesmæssig stemning) modtager 72% af de besøg, der er for 43% af kataloget.