Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Nash på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Paul Nash: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Paul Nash på WahooArt.com Landscape of the Moon's Last Phase: 400 visninger, hvilket svarer til 7% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Landscape of Bleached Objects og View from a Window, Nice. Kunstneren har i alt tiltrukket 11.500 besøg: 6.800 til kunstnersiden og 4.700 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 144% fra Sept 2026 til Okt 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 4.700 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (60%), telefoner (37%) og tablets (3%). Besøgende søger mod Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 43% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 24% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste lærreder af Paul Nash
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Paul Nash, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Paul Nash hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
1.400
3.300
Aug 2026
300
300
Sept 2026
1.800
0
Okt 2026
3.300
1.100
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Paul Nash?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Paul Nash?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
28,6%
38,5%
Mystisk
21,4%
34,6%
Dramatisk
21,4%
11,5%
Seren
21,4%
11,5%
Industriel
7,1%
3,9%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
35,7%
30,8%
Melankolsk
14,3%
26,9%
Fredfyldt
14,3%
15,4%
Mystisk
14,3%
11,5%
Urolig spænding
14,3%
3,9%
Alvorlig og dyster
7,1%
3,9%
Dramatisk
0,0%
3,9%
Ensomhed
0,0%
3,9%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
8,0%
11,7%
Blød skygge
16,0%
5,0%
Blød lysstyrke
42,0%
51,7%
Lysende balance
30,0%
26,7%
Lysstærk
4,0%
5,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
46,0%
53,3%
Dæmpet farvemætning
34,0%
26,7%
Afbalanceret blød
20,0%
16,7%
Tydelig farveintensitet
0,0%
3,3%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
76,5%
76,3%
Jordagtig
17,6%
13,2%
Mørke toner
2,9%
7,9%
Pastelfarver
2,9%
2,6%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
32,0%
40,0%
Afbalanceret
62,0%
53,3%
Levende og mættet
6,0%
6,7%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
18,0%
21,7%
Blid
34,0%
16,7%
Balanceret
10,0%
18,3%
Kraftig kontrast
22,0%
16,7%
Udsagn
16,0%
26,7%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
24,0%
43,3%
Blødt blandet palet
14,0%
10,0%
Balanceret harmoni
18,0%
8,3%
Stærk farveenhed
36,0%
28,3%
Sammenhængende palette
8,0%
10,0%
Hvilke lærreder af Paul Nash tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
The Separation of Light fro…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Stackyard
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape of the Moon's Las…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Circle of the Monoliths
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Creation of the Firmame…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Creation of Land
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Oxford During the War
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Diving Stage
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Creation of the Starry…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Creation of Animals
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke enheder bruger beundrere til at se Paul Nash?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
6.900
60,0%
telefoner
4.200
36,5%
tablets
400
3,5%
På hvilke sprog læses Paul Nash?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
1.700
68,0%
fransk
300
12,0%
koreansk
200
8,0%
tjekkisk
100
4,0%
tysk
100
4,0%
italiensk
100
4,0%
Hvor mange besøg modtager Paul Nash dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
lør 17 Okt
200
søn 18 Okt
100
man 19 Okt
500
tir 20 Okt
300
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
100
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
100
man 26 Okt
100
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
300
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
200
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
100
ons 4 Nov
100
tor 5 Nov
1.000
fre 6 Nov
400
lør 7 Nov (forventet)
100
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
300
tir 10 Nov (forventet)
200
ons 11 Nov (forventet)
200
tor 12 Nov (forventet)
600
fre 13 Nov (forventet)
300
lør 14 Nov (forventet)
100
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
300
tir 17 Nov (forventet)
200
ons 18 Nov (forventet)
200
tor 19 Nov (forventet)
600
fre 20 Nov (forventet)
300
lør 21 Nov (forventet)
100
søn 22 Nov (forventet)
100
man 23 Nov (forventet)
300
tir 24 Nov (forventet)
200
ons 25 Nov (forventet)
200
tor 26 Nov (forventet)
600
fre 27 Nov (forventet)
300
Ofte stillede spørgsmål om Paul Nash
Hvilke lærreder af Paul Nash er de mest populære?
Landscape of the Moon's Last Phase ligger nummer ét med 400 besøg (7% af alle visninger af Paul Nash). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Paul Nash på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Paul Nash fået 11.500 besøg: 6.800 på kunstnersiden og 4.700 på de enkelte lærreder.
På hvilke enheder ser samlere på Paul Nash?
Samlere ser Paul Nash på enheder (60%), telefoner (37%) og tablets (3%); enheder udgør 60% af besøgene.
Hvilken type lærred af Paul Nash foretrækker de besøgende?
De foretrækker Uharmonisk farvepalette (Farveharmoni): 43% af besøgene, mod 24% af kataloget.