Paul Delvaux Statistik over publikum og popularitet

1897 – 1994

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Delvaux på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Paul Delvaux: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Paul Delvaux på WahooArt.com A SirenIn Full Moonlight: 4.800 visninger, hvilket svarer til 13% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Den Søvnende Venus og Natetog. Kunstneren har i alt tiltrukket 29.100 besøg: 6.300 til kunstnersiden og 22.800 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen faldt med 12% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 17.000 besøg. Publikum læser siden på fransk (51%), engelsk (11%) og hollandsk (9%). Samlere besøger os primært fra Belgien (79%), Sydkorea (6%) og Østrig (3%). Publikum ser værkerne på enheder (76%), telefoner (21%) og tablets (4%). Besøgende søger mod Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 35% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 0% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Paul Delvaux

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Paul Delvaux, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. A SirenIn Full Moonlight 1 A SirenIn Full Moonlight 4.800 besøg · 12,9%
  2. Den Søvnende Venus 2 Den Søvnende Venus, 1944 3.200 besøg · 8,6%
  3. Natetog 3 Natetog, 1947 2.500 besøg · 6,7%
  4. Den sovende Venus 4 Den sovende Venus, 1943 1.600 besøg · 4,3%
  5. Chrysis 5 Chrysis, 1967 900 besøg · 2,4%
  6. Skeletons in an office 6 Skeletons in an office, 1944 900 besøg · 2,4%
  7. Nodes Rose 7 Nodes Rose, 1937 700 besøg · 1,9%
  8. The Blue Curtain 8 The Blue Curtain 700 besøg · 1,9%
  9. Tribute to Jules Verne 9 Tribute to Jules Verne, 1971 600 besøg · 1,6%
  10. Lamp 10 Lamp, 1945 600 besøg · 1,6%

Hvor mange besøger siden for Paul Delvaux hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100700
Jul 20261.80015.200
Aug 20266005.400
Sept 20263.8001.500

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Paul Delvaux?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Paul Delvaux tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Den Søvnende Venus0000000001.40000
Natetog0000000009004000
Den sovende Venus0000000003000100
Nodes Rose0000000004001000
Pygmallion000000000000
The Awakening of the forest0000000002001000
Dawn of the Town000000000000
The Canape Vert0000000001001000
The Garden00000000010000
For the Brussels Luxembourg…000000000000

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Paul Delvaux?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder22.00075,6%
telefoner6.00020,6%
tablets1.1003,8%

På hvilke sprog læses Paul Delvaux?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
fransk2.90050,9%
engelsk60010,5%
hollandsk5008,8%
koreansk4007,0%
svensk4007,0%
spansk3005,3%
italiensk2003,5%
tjekkisk1001,8%
tysk1001,8%
portugisisk1001,8%

Hvor mange besøg modtager Paul Delvaux dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
søn 27 Sept1.600
man 28 Sept1.500
tir 29 Sept700
ons 30 Sept900
tor 1 Okt100
fre 2 Okt500
lør 3 Okt300
søn 4 Okt900
man 5 Okt400
tir 6 Okt100
ons 7 Okt300
tor 8 Okt400
fre 9 Okt400
lør 10 Okt700
søn 11 Okt1.100
man 12 Okt700
tir 13 Okt3.900
ons 14 Okt1.200
tor 15 Okt600
fre 16 Okt500
lør 17 Okt200
søn 18 Okt (forventet)2.000
man 19 Okt (forventet)1.400
tir 20 Okt (forventet)2.600
ons 21 Okt (forventet)1.300
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)800
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)2.200
man 26 Okt (forventet)1.600
tir 27 Okt (forventet)2.800
ons 28 Okt (forventet)1.400
tor 29 Okt (forventet)700
fre 30 Okt (forventet)800
lør 31 Okt (forventet)700
søn 1 Nov (forventet)2.300
man 2 Nov (forventet)1.700
tir 3 Nov (forventet)3.100
ons 4 Nov (forventet)1.600
tor 5 Nov (forventet)700
fre 6 Nov (forventet)900
lør 7 Nov (forventet)800

Ofte stillede spørgsmål om Paul Delvaux

Hvilke lærreder af Paul Delvaux er de mest populære?

A SirenIn Full Moonlight ligger nummer ét med 4.800 besøg (13% af alle visninger af Paul Delvaux). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Paul Delvaux på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Paul Delvaux fået 29.100 besøg: 6.300 på kunstnersiden og 22.800 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Paul Delvaux?

Samlere ser Paul Delvaux på enheder (76%), telefoner (21%) og tablets (4%); enheder udgør 76% af besøgene.

På hvilke sprog læser besøgende om Paul Delvaux?

På fransk (51%), engelsk (11%) og hollandsk (9%); fransk fører med 51% af de besøgende.

Hvilken type lærred af Paul Delvaux foretrækker de besøgende?

De foretrækker Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 35% af besøgene, mod 0% af kataloget.