Otto MuellerStatistik over publikum og popularitet
1874
–
1930
Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Otto Mueller på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Otto Mueller: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Otto Mueller på WahooArt.com Liebespaar: 1.100 visninger, hvilket svarer til 23% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Two Nude Girls in a Sand Dune, One Sitting, One Lying og Three Nudes in the Forest. Kunstneren har i alt tiltrukket 7.500 besøg: 3.400 til kunstnersiden og 4.100 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 144% fra Sept 2026 til Okt 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 3.800 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (61%), telefoner (36%) og tablets (3%). Besøgende søger mod Romantisk (Stemning): 66% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 15% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste lærreder af Otto Mueller
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Otto Mueller, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Otto Mueller hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
1.200
2.600
Aug 2026
300
200
Sept 2026
700
200
Okt 2026
1.200
1.000
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Otto Mueller?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Otto Mueller?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Romantisk
15,4%
65,5%
Seren
23,1%
27,6%
Jordnær
38,5%
3,5%
Dramatisk
23,1%
3,5%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Melankolsk
38,5%
69,0%
Fredfyldt
38,5%
27,6%
Reflekterende
7,7%
3,5%
Romantisk
15,4%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
6,0%
25,0%
Blød skygge
22,0%
10,4%
Blød lysstyrke
54,0%
52,1%
Lysende balance
16,0%
10,4%
Lysstærk
2,0%
2,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
28,0%
20,8%
Dæmpet farvemætning
46,0%
22,9%
Afbalanceret blød
22,0%
54,2%
Tydelig farveintensitet
4,0%
2,1%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
51,3%
69,2%
Neutrale nuancer
43,6%
17,9%
Mørke toner
5,1%
12,8%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
12,0%
10,4%
Afbalanceret
74,0%
58,3%
Levende og mættet
14,0%
31,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
22,0%
18,8%
Blid
36,0%
27,1%
Balanceret
28,0%
25,0%
Kraftig kontrast
8,0%
25,0%
Udsagn
6,0%
4,2%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
24,0%
12,5%
Blødt blandet palet
20,0%
16,7%
Balanceret harmoni
14,0%
27,1%
Stærk farveenhed
32,0%
25,0%
Sammenhængende palette
10,0%
18,8%
Hvilke lærreder af Otto Mueller tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lovers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Large bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two bathing girls
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Nudes in the Thicket
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Sisters (Russian Pair o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Three Nudes Before a Mirror
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Liebespaar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Girls in the Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke enheder bruger beundrere til at se Otto Mueller?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
4.600
61,3%
telefoner
2.700
36,0%
tablets
200
2,7%
På hvilke sprog læses Otto Mueller?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
tysk
300
21,4%
fransk
300
21,4%
spansk
200
14,3%
dansk
100
7,1%
engelsk
100
7,1%
finsk
100
7,1%
koreansk
100
7,1%
polsk
100
7,1%
russisk
100
7,1%
Hvor mange besøg modtager Otto Mueller dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
100
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
100
fre 23 Okt
300
lør 24 Okt
100
søn 25 Okt
200
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
400
fre 30 Okt
300
lør 31 Okt
100
søn 1 Nov
200
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
100
tor 5 Nov
100
fre 6 Nov
200
lør 7 Nov (forventet)
100
søn 8 Nov (forventet)
100
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
100
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
200
fre 13 Nov (forventet)
300
lør 14 Nov (forventet)
100
søn 15 Nov (forventet)
100
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
100
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
200
fre 20 Nov (forventet)
300
lør 21 Nov (forventet)
100
søn 22 Nov (forventet)
200
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
100
ons 25 Nov (forventet)
0
tor 26 Nov (forventet)
200
fre 27 Nov (forventet)
300
Ofte stillede spørgsmål om Otto Mueller
Hvilke lærreder af Otto Mueller er de mest populære?
Liebespaar ligger nummer ét med 1.100 besøg (23% af alle visninger af Otto Mueller). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Otto Mueller på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Otto Mueller fået 7.500 besøg: 3.400 på kunstnersiden og 4.100 på de enkelte lærreder.
På hvilke enheder ser samlere på Otto Mueller?
Samlere ser Otto Mueller på enheder (61%), telefoner (36%) og tablets (3%); enheder udgør 61% af besøgene.
Hvilken type lærred af Otto Mueller foretrækker de besøgende?
De foretrækker Romantisk (Stemning): 66% af besøgene, mod 15% af kataloget.