Nicolas Lancret Statistik over publikum og popularitet

1689 – 1743

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nicolas Lancret på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Nicolas Lancret: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Nicolas Lancret på WahooArt.com Spring: 1.100 visninger, hvilket svarer til 10% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Lady and Gentleman with two Girls and a Servant og L'Innocence. Kunstneren har i alt tiltrukket 12.600 besøg: 1.700 til kunstnersiden og 10.900 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 57% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 8.600 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). Besøgende søger mod Udsagn (Kontrast): 45% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 28% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Nicolas Lancret

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Nicolas Lancret, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Spring 1 Spring, 1738 1.100 besøg · 9,7%
  2. Lady and Gentleman with two Girls and a Servant 2 Lady and Gentleman with two Girls and a Servant, 1742 800 besøg · 7,1%
  3. L'Innocence 3 L'Innocence 500 besøg · 4,4%
  4. Picnic after the Hunt 4 Picnic after the Hunt, 1735 400 besøg · 3,5%
  5. Dance in a Pavilion 5 Dance in a Pavilion, 1730 400 besøg · 3,5%
  6. La Camargo Dancing 6 La Camargo Dancing, 1730 400 besøg · 3,5%
  7. The Music Lesson 7 The Music Lesson 400 besøg · 3,5%
  8. The Servant Justified 8 The Servant Justified, 1740 300 besøg · 2,7%
  9. Mademoiselle de Camargo Dancing 9 Mademoiselle de Camargo Dancing, 1730 300 besøg · 2,7%
  10. Le Repas Italien 10 Le Repas Italien 300 besøg · 2,7%

Hvor mange besøger siden for Nicolas Lancret hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200200
Jul 20267007.900
Aug 20262001.200
Sept 20266001.600

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Nicolas Lancret?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Nicolas Lancret tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Picnic after the Hunt0000000003000100
Spring0000000001.10000
The Servant Justified00000000030000
Lady and Gentleman with two…0000000003000500
LES PLAISIRS DU BAIN00000000010000
Les Tourterelles000000000000
L'Innocence0000000003002000
Le Repas Italien00000000030000
LE PRINTEMPS00000000010000
La Camargo Dancing000000001002000100

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Nicolas Lancret?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder10.30081,7%
telefoner1.80014,3%
tablets5004,0%

På hvilke sprog læses Nicolas Lancret?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
Chinese70077,8%
engelsk20022,2%

Hvor mange besøg modtager Nicolas Lancret dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept100
tir 29 Sept200
ons 30 Sept0
tor 1 Okt100
fre 2 Okt300
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt100
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt100
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt500
tor 15 Okt400
fre 16 Okt100
lør 17 Okt (forventet)100
søn 18 Okt (forventet)100
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)400
tor 22 Okt (forventet)400
fre 23 Okt (forventet)400
lør 24 Okt (forventet)100
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)400
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)600
ons 4 Nov (forventet)500
tor 5 Nov (forventet)600
fre 6 Nov (forventet)500

Ofte stillede spørgsmål om Nicolas Lancret

Hvilke lærreder af Nicolas Lancret er de mest populære?

Spring ligger nummer ét med 1.100 besøg (10% af alle visninger af Nicolas Lancret). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Nicolas Lancret på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Nicolas Lancret fået 12.600 besøg: 1.700 på kunstnersiden og 10.900 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Nicolas Lancret?

Samlere ser Nicolas Lancret på enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder udgør 82% af besøgene.

Hvilken type lærred af Nicolas Lancret foretrækker de besøgende?

De foretrækker Udsagn (Kontrast): 45% af besøgene, mod 28% af kataloget.