Luca Giordano Popularitet og besøgsstatistikker

1634 – 1705

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Luca Giordano på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Luca Giordano: nøgletal

The Fall of the Rebel Angels er det mest populære værk af Luca Giordano med 2.000 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 6% af den samlede opmærksomhed. A Cynical Philospher og Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne følger efter. Luca Giordano fik 34.400 besøg: 3.600 på kunstnersiden, 30.800 på lærrederne. Kurven faldt: 40% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (26.800 besøg). Enhedsfordeling af publikum: enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%). Én præference er tydelig: Kraftfuld (Følelsesmæssig stemning) opsamler 24% af de besøg, der kun er foretaget på 0% af kataloget.

Luca Giordano: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet

Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Luca Giordano, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.

  1. The Fall of the Rebel Angels 1 The Fall of the Rebel Angels, 1666 2.000 besøg · 5,8%
  2. A Cynical Philospher 2 A Cynical Philospher 1.100 besøg · 3,2%
  3. Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne 3 Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne, 1680 800 besøg · 2,3%
  4. LA MORT DE SENEQUE 4 LA MORT DE SENEQUE 700 besøg · 2,0%
  5. Perseus kæmper mod Phineus og hans følgeslag 5 Perseus kæmper mod Phineus og hans følgeslag, 1670 500 besøg · 1,4%
  6. St Michael 6 St Michael, 1663 500 besøg · 1,4%
  7. San Francisco Javier 7 San Francisco Javier 500 besøg · 1,4%
  8. The Death of Seneca 8 The Death of Seneca, 1684 400 besøg · 1,2%
  9. Apollo and Marsia 9 Apollo and Marsia 400 besøg · 1,2%
  10. SAINT ANTOINE DE PADOUE ET L'ENFANT JESUS 10 SAINT ANTOINE DE PADOUE ET L'ENFANT JESUS 400 besøg · 1,2%

Hvordan udvikler interessen for Luca Giordano sig måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026500400
Jul 20262.00024.800
Aug 20267003.500
Sept 20264002.100

Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Luca Giordano samlet set vist frem?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan har Luca Giordanos favoritlærreder udviklet sig gennem året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende tal
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Fall of the Rebel Angels000000000800400200
Psyche Honoured by the Peop…00000000010000
The Ecstasy of St. Francis0000000001001000
Death of Seneca00000000001000
Ung Bacchus der soberer00000000010000
Crucifixion of St Peter00000000030000
Slaget om Sisera0000000000200100
LE MARIAGE DE LA VIERGE00000000001000
The Rape of Europa00000000010000
Marriage of the Virgin00000000000100

Bliver værkerne fra Luca Giordano vist på telefoner eller computere?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
EnhedBesøgDel
enheder30.40088,4%
telefoner3.4009,9%
tablets6001,7%

Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Luca Giordano?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende tal
SprogBesøgDel
italiensk60025,0%
engelsk40016,7%
fransk40016,7%
spansk30012,5%
koreansk2008,3%
tysk1004,2%
japansk1004,2%
portugisisk1004,2%
russisk1004,2%
svensk1004,2%

Hvordan ser de daglige besøg hos Luca Giordano ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende tal
DagBesøg
tir 29 Sept100
ons 30 Sept100
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt500
lør 3 Okt300
søn 4 Okt300
man 5 Okt200
tir 6 Okt200
ons 7 Okt0
tor 8 Okt300
fre 9 Okt500
lør 10 Okt400
søn 11 Okt700
man 12 Okt100
tir 13 Okt200
ons 14 Okt400
tor 15 Okt500
fre 16 Okt700
lør 17 Okt500
søn 18 Okt600
man 19 Okt400
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)800
fre 23 Okt (forventet)800
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)700
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)900
fre 30 Okt (forventet)800
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)800
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)300
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)1.000
fre 6 Nov (forventet)900
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)800
man 9 Nov (forventet)400

Luca Giordano: dine spørgsmål

Hvad er det mest viste lærred af Luca Giordano?

The Fall of the Rebel Angels: 2.000 besøg, eller 6% af Luca Giordanos visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Luca Giordano?

34.400 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (3.600) og lærrederne (30.800).

Besøger Luca Giordano folk via telefon eller computer?

Besøgene er fordelt på enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder fører med 88%.

Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Luca Giordano?

Ja, Kraftfuld (Følelsesmæssig stemning): 24% af besøgene for 0% af kataloget.