Lasar SegallStatistik over publikum og popularitet
1891
–
1957
Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Lasar Segall på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Lasar Segall: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Lasar Segall på WahooArt.com Maternitet: 400 visninger, hvilket svarer til 80% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Head of mulata. Kunstneren har i alt tiltrukket 400 besøg: 200 til kunstnersiden og 200 til siderne for de enkelte lærreder. Toppen blev nået i Jul 2026 med 300 besøg. Besøgende søger mod Udsagn (Kontrast): 80% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 22% af kunstnerens katalog.
De 2 mest viste lærreder af Lasar Segall
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 2 værker af Lasar Segall, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Lasar Segall hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
0
Jul 2026
100
200
Aug 2026
0
0
Sept 2026
0
0
Okt 2026
0
0
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Lasar Segall?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Lasar Segall?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Æterisk
33,3%
80,0%
Dramatisk
33,3%
20,0%
Nostalgisk stemning
33,3%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
33,3%
80,0%
Mystisk
33,3%
20,0%
Melankolsk
33,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
0,0%
0,0%
Blød skygge
22,2%
20,0%
Blød lysstyrke
22,2%
0,0%
Lysende balance
22,2%
0,0%
Lysstærk
33,3%
80,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
55,6%
80,0%
Dæmpet farvemætning
22,2%
0,0%
Afbalanceret blød
11,1%
20,0%
Tydelig farveintensitet
11,1%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
44,4%
80,0%
Jordagtig
33,3%
20,0%
Mørke toner
11,1%
0,0%
Pastelfarver
11,1%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
55,6%
80,0%
Afbalanceret
33,3%
20,0%
Levende og mættet
11,1%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
11,1%
0,0%
Blid
33,3%
0,0%
Balanceret
22,2%
0,0%
Kraftig kontrast
11,1%
20,0%
Udsagn
22,2%
80,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
0,0%
0,0%
Blødt blandet palet
0,0%
0,0%
Balanceret harmoni
22,2%
20,0%
Stærk farveenhed
44,4%
80,0%
Sammenhængende palette
33,3%
0,0%
Hvilke lærreder af Lasar Segall tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Maternitet
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Portrait of Lucy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucy with Flower
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
In the Studio
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Sisters
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Widow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Eternal Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
In the Studio (Im Atelier)…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Head of mulata
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
På hvilke sprog læses Lasar Segall?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg modtager Lasar Segall dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
tor 15 Okt
100
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
100
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
0
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
0
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
0
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
Ofte stillede spørgsmål om Lasar Segall
Hvilke lærreder af Lasar Segall er de mest populære?
Maternitet ligger nummer ét med 400 besøg (80% af alle visninger af Lasar Segall). Ranglisten ovenfor viser de 2 mest sete værker.
Hvor mange ser på Lasar Segall på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Lasar Segall fået 400 besøg: 200 på kunstnersiden og 200 på de enkelte lærreder.
Hvilken type lærred af Lasar Segall foretrækker de besøgende?
De foretrækker Udsagn (Kontrast): 80% af besøgene, mod 22% af kataloget.