Juan Gris Statistik over publikum og popularitet

1887 – 1927

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Juan Gris på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Juan Gris: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Juan Gris på WahooArt.com Portræt af Madame Josette Gris: 1.700 visninger, hvilket svarer til 5% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Still Life with a Guitar og Still Life før et Åbent Vindue aka Ravignan. Kunstneren har i alt tiltrukket 35.900 besøg: 6.400 til kunstnersiden og 29.500 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 38% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 21.200 besøg. Publikum læser siden på svensk (15%), japansk (13%) og polsk (13%). Publikum ser værkerne på enheder (80%), telefoner (16%) og tablets (4%). Besøgende søger mod Kraftig kontrast (Kontrast): 22% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 12% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Juan Gris

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Juan Gris, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Portræt af Madame Josette Gris 1 Portræt af Madame Josette Gris, 1916 1.700 besøg · 5,1%
  2. Still Life with a Guitar 2 Still Life with a Guitar, 1913 1.600 besøg · 4,8%
  3. Still Life før et Åbent Vindue aka Ravignan 3 Still Life før et Åbent Vindue aka Ravignan, 1915 1.300 besøg · 3,9%
  4. Guitar on a Table 4 Guitar on a Table, 1915 800 besøg · 2,4%
  5. Still Life with Flowers 5 Still Life with Flowers, 1912 800 besøg · 2,4%
  6. Frokost 6 Frokost, 1915 600 besøg · 1,8%
  7. Glass and Ace of Clubs 7 Glass and Ace of Clubs, 1917 600 besøg · 1,8%
  8. Landscape with house at Ceret 8 Landscape with house at Ceret, 1913 600 besøg · 1,8%
  9. The painters window - - 9 The painters window - -, 1925 600 besøg · 1,8%
  10. Landscape with Houses at Ceret 10 Landscape with Houses at Ceret, 1913 600 besøg · 1,8%

Hvor mange besøger siden for Juan Gris hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262001.200
Jul 20261.50019.700
Aug 20261.0004.600
Sept 20263.7004.000

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Juan Gris?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Juan Gris tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Portræt af Madame Josette G…000000000300400400
Pærer og druer på et bord000000002001001000
Still Life før et Åbent Vin…0000000008000400
Frokost0000000020000300
Grapes00000000010000
Landscape at Beaulieu0000000003001000
Guitar on a Table00000000080000
Grapes00000000020000
Violin and Guitar00000000040000
The Smoker0000000002000100

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Juan Gris?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder28.70079,9%
telefoner5.90016,4%
tablets1.3003,6%

På hvilke sprog læses Juan Gris?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
svensk70014,9%
japansk60012,8%
polsk60012,8%
koreansk50010,6%
russisk50010,6%
engelsk3006,4%
spansk3006,4%
portugisisk2004,3%
arabisk1002,1%
bulgarsk1002,1%

Hvor mange besøg modtager Juan Gris dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
man 28 Sept300
tir 29 Sept900
ons 30 Sept1.000
tor 1 Okt600
fre 2 Okt100
lør 3 Okt1.300
søn 4 Okt200
man 5 Okt1.500
tir 6 Okt400
ons 7 Okt300
tor 8 Okt600
fre 9 Okt100
lør 10 Okt300
søn 11 Okt200
man 12 Okt1.600
tir 13 Okt500
ons 14 Okt300
tor 15 Okt600
fre 16 Okt800
lør 17 Okt200
søn 18 Okt600
man 19 Okt (forventet)1.300
tir 20 Okt (forventet)700
ons 21 Okt (forventet)600
tor 22 Okt (forventet)700
fre 23 Okt (forventet)400
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)400
man 26 Okt (forventet)1.300
tir 27 Okt (forventet)700
ons 28 Okt (forventet)600
tor 29 Okt (forventet)700
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)700
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)1.300
tir 3 Nov (forventet)700
ons 4 Nov (forventet)600
tor 5 Nov (forventet)700
fre 6 Nov (forventet)400
lør 7 Nov (forventet)700
søn 8 Nov (forventet)400

Ofte stillede spørgsmål om Juan Gris

Hvilke lærreder af Juan Gris er de mest populære?

Portræt af Madame Josette Gris ligger nummer ét med 1.700 besøg (5% af alle visninger af Juan Gris). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Juan Gris på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Juan Gris fået 35.900 besøg: 6.400 på kunstnersiden og 29.500 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Juan Gris?

Samlere ser Juan Gris på enheder (80%), telefoner (16%) og tablets (4%); enheder udgør 80% af besøgene.

På hvilke sprog læser besøgende om Juan Gris?

På svensk (15%), japansk (13%) og polsk (13%); svensk fører med 15% af de besøgende.

Hvilken type lærred af Juan Gris foretrækker de besøgende?

De foretrækker Kraftig kontrast (Kontrast): 22% af besøgene, mod 12% af kataloget.