Jean-Léon Gérôme Statistik over publikum og popularitet

1824 – 1904

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jean-Léon Gérôme på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Jean-Léon Gérôme: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Jean-Léon Gérôme på WahooArt.com Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind: 2.500 visninger, hvilket svarer til 6% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Slave Market in Rome og Drunken Bacchus and Cupid. Kunstneren har i alt tiltrukket 37.500 besøg: 3.400 til kunstnersiden og 34.100 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 4% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 21.800 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%). Besøgende søger mod Jordagtig (Farvepalette): 70% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 50% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Jean-Léon Gérôme

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Jean-Léon Gérôme, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind 1 Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind, 1896 2.500 besøg · 6,3%
  2. Slave Market in Rome 2 Slave Market in Rome, 1884 1.800 besøg · 4,5%
  3. Drunken Bacchus and Cupid 3 Drunken Bacchus and Cupid, 1850 1.700 besøg · 4,3%
  4. L'Eminence Grise 4 L'Eminence Grise 1.700 besøg · 4,3%
  5. The Slave Market 5 The Slave Market, 1871 1.500 besøg · 3,8%
  6. Harem Kvinder Fodrer Papegøjer I En Friluftsplads 6 Harem Kvinder Fodrer Papegøjer I En Friluftsplads, 1894 1.100 besøg · 2,8%
  7. Snake Charmer 7 Snake Charmer, 1889 1.000 besøg · 2,5%
  8. Pollice Verso (aka Thumbs Down) 8 Pollice Verso (aka Thumbs Down) 1.000 besøg · 2,5%
  9. Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing) 9 Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing), 1872 900 besøg · 2,3%
  10. Prayer on the Housetops 10 Prayer on the Housetops, 1865 900 besøg · 2,3%

Hvor mange besøger siden for Jean-Léon Gérôme hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202601.000
Jul 20261.30020.500
Aug 20269006.300
Sept 20261.2006.300

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Jean-Léon Gérôme?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Jean-Léon Gérôme tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Offentlig bøn i moskeen i A…0000000005002000
Harem Kvinder Fodrer Papegø…000000000200200500
Bøn i moskeen000000000300100200
Slave Market in Rome000000000400300600
Turkish 0000000001001000
Tiger og hendes killinger0000000000100100
Snake Charmer000000000800100100
Moorish Bath0000000003000200
Portræt af en Dame0000000004003000
Truth coming from the well…00000000080001.600

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Jean-Léon Gérôme?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder32.00085,3%
telefoner4.50012,0%
tablets1.0002,7%

På hvilke sprog læses Jean-Léon Gérôme?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
Chinese60037,5%
engelsk30018,8%
fransk20012,5%
dansk1006,2%
spansk1006,2%
georgisk1006,2%
portugisisk1006,2%
russisk1006,2%

Hvor mange besøg modtager Jean-Léon Gérôme dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
lør 26 Sept400
søn 27 Sept200
man 28 Sept600
tir 29 Sept500
ons 30 Sept500
tor 1 Okt600
fre 2 Okt300
lør 3 Okt200
søn 4 Okt1.200
man 5 Okt600
tir 6 Okt100
ons 7 Okt800
tor 8 Okt0
fre 9 Okt1.000
lør 10 Okt400
søn 11 Okt300
man 12 Okt2.700
tir 13 Okt1.700
ons 14 Okt800
tor 15 Okt700
fre 16 Okt600
lør 17 Okt (forventet)600
søn 18 Okt (forventet)1.100
man 19 Okt (forventet)2.500
tir 20 Okt (forventet)1.400
ons 21 Okt (forventet)1.300
tor 22 Okt (forventet)800
fre 23 Okt (forventet)1.200
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)1.200
man 26 Okt (forventet)2.900
tir 27 Okt (forventet)1.700
ons 28 Okt (forventet)1.500
tor 29 Okt (forventet)1.000
fre 30 Okt (forventet)1.400
lør 31 Okt (forventet)800
søn 1 Nov (forventet)1.400
man 2 Nov (forventet)3.200
tir 3 Nov (forventet)1.900
ons 4 Nov (forventet)1.700
tor 5 Nov (forventet)1.100
fre 6 Nov (forventet)1.600

Ofte stillede spørgsmål om Jean-Léon Gérôme

Hvilke lærreder af Jean-Léon Gérôme er de mest populære?

Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind ligger nummer ét med 2.500 besøg (6% af alle visninger af Jean-Léon Gérôme). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Jean-Léon Gérôme på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Jean-Léon Gérôme fået 37.500 besøg: 3.400 på kunstnersiden og 34.100 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Jean-Léon Gérôme?

Samlere ser Jean-Léon Gérôme på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%); enheder udgør 85% af besøgene.

Hvilken type lærred af Jean-Léon Gérôme foretrækker de besøgende?

De foretrækker Jordagtig (Farvepalette): 70% af besøgene, mod 50% af kataloget.