Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Iris Van Herpen, Neri Oxman på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Iris Van Herpen, Neri Oxman: nøgletal
Crystallization, Dress, Collar er det mest populære værk af Iris Van Herpen, Neri Oxman med 400 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 14% af den samlede opmærksomhed. Røgsøjle, Kjole og Magnetic Motion, Dress følger efter. Iris Van Herpen, Neri Oxman fik 2.300 besøg: 600 på kunstnersiden, 1.700 på lærrederne. Kurven faldt: 25% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (1.500 besøg). Én præference er tydelig: Mørk (Lysstyrke) opsamler 79% af de besøg, der kun er foretaget på 56% af kataloget.
Iris Van Herpen, Neri Oxman: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet
Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Iris Van Herpen, Neri Oxman, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.
Hvordan udvikler interessen for Iris Van Herpen, Neri Oxman sig måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende tal
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
0
Jul 2026
300
1.200
Aug 2026
100
300
Sept 2026
100
200
Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Iris Van Herpen, Neri Oxman samlet set vist frem?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad foretrækker de besøgende hos Iris Van Herpen, Neri Oxman i kataloget?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende tal
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Æterisk
58,6%
64,3%
Rolig og harmonisk
20,7%
10,7%
Elegant
13,8%
10,7%
Dramatisk
3,5%
14,3%
Jordnær
3,5%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mystisk
58,6%
75,0%
Rolig
6,9%
10,7%
Reflekterende
6,9%
7,1%
Fredfyldt
10,3%
3,6%
Æterisk
6,9%
3,6%
Melankolsk
3,5%
0,0%
Romantisk
3,5%
0,0%
Åndelig
3,5%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
56,2%
78,6%
Blød skygge
3,1%
3,6%
Blød lysstyrke
0,0%
0,0%
Lysende balance
0,0%
0,0%
Lysstærk
40,6%
17,9%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
100,0%
100,0%
Dæmpet farvemætning
0,0%
0,0%
Afbalanceret blød
0,0%
0,0%
Tydelig farveintensitet
0,0%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Pastelfarver
58,8%
44,4%
Jordagtig
23,5%
44,4%
Neutrale nuancer
17,6%
11,1%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
96,9%
100,0%
Afbalanceret
3,1%
0,0%
Levende og mættet
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
28,1%
39,3%
Blid
15,6%
21,4%
Balanceret
9,4%
14,3%
Kraftig kontrast
12,5%
7,1%
Udsagn
34,4%
17,9%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
18,8%
14,3%
Blødt blandet palet
15,6%
28,6%
Balanceret harmoni
3,1%
0,0%
Stærk farveenhed
25,0%
21,4%
Sammenhængende palette
37,5%
35,7%
Hvordan har Iris Van Herpen, Neri Oxmans favoritlærreder udviklet sig gennem året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende tal
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Crystallization, Dress
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Capriole, Dress
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Capriole, Dress
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Chemical Crows, Dress, Coll…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Spænding – Iris van Herpen…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Røgsøjle, Kjole
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Radiation Invasion, Dress
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mummification, Dress
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Crystallization, Dress, Col…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
100
"Escapism, Dress" bliver ti…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Iris Van Herpen, Neri Oxman?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Iris Van Herpen, Neri Oxman ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende tal
Dag
Besøg
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
200
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
100
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
100
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
100
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
100
tir 20 Okt (forventet)
200
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
100
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
100
tir 27 Okt (forventet)
200
ons 28 Okt (forventet)
100
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
100
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
100
tir 3 Nov (forventet)
200
ons 4 Nov (forventet)
100
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
100
Iris Van Herpen, Neri Oxman: dine spørgsmål
Hvad er det mest viste lærred af Iris Van Herpen, Neri Oxman?
Crystallization, Dress, Collar: 400 besøg, eller 14% af Iris Van Herpen, Neri Oxmans visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Iris Van Herpen, Neri Oxman?
2.300 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (600) og lærrederne (1.700).
Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Iris Van Herpen, Neri Oxman?
Ja, Mørk (Lysstyrke): 79% af besøgene for 56% af kataloget.