Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Henri Harpignies på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Henri Harpignies: nøgletal
Moonlight er det mest populære værk af Henri Harpignies med 600 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 9% af den samlede opmærksomhed. Crémieu og The Lake følger efter. Henri Harpignies fik 7.100 besøg: 900 på kunstnersiden, 6.200 på lærrederne. Kurven faldt: 20% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (6.000 besøg). Enhedsfordeling af publikum: enheder (93%) og telefoner (7%). Én præference er tydelig: Seren (Stemning) opsamler 43% af de besøg, der kun er foretaget på 0% af kataloget.
Henri Harpignies: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet
Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Henri Harpignies, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.
Hvordan udvikler interessen for Henri Harpignies sig måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende tal
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
100
Jul 2026
600
5.400
Aug 2026
100
400
Sept 2026
100
300
Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Henri Harpignies samlet set vist frem?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad foretrækker de besøgende hos Henri Harpignies i kataloget?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende tal
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
50,0%
35,7%
Seren
0,0%
42,9%
Romantisk
50,0%
21,4%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Fredfyldt
50,0%
50,0%
Nostalgisk
50,0%
21,4%
Rolig
0,0%
21,4%
Reflekterende
0,0%
7,1%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
12,0%
7,6%
Blød skygge
34,0%
37,9%
Blød lysstyrke
36,0%
31,8%
Lysende balance
16,0%
18,2%
Lysstærk
2,0%
4,5%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
32,0%
25,8%
Dæmpet farvemætning
42,0%
51,5%
Afbalanceret blød
24,0%
16,7%
Tydelig farveintensitet
2,0%
6,1%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
54,5%
51,3%
Jordagtig
39,4%
46,2%
Mørke toner
3,0%
2,6%
Monokrom
3,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
30,0%
30,3%
Afbalanceret
62,0%
60,6%
Levende og mættet
8,0%
9,1%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
4,0%
1,5%
Blid
18,0%
12,1%
Balanceret
12,0%
7,6%
Kraftig kontrast
24,0%
18,2%
Udsagn
42,0%
60,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
6,0%
7,6%
Blødt blandet palet
6,0%
3,0%
Balanceret harmoni
16,0%
18,2%
Stærk farveenhed
38,0%
36,4%
Sammenhængende palette
34,0%
34,8%
Hvordan har Henri Harpigniess favoritlærreder udviklet sig gennem året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende tal
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Fir Trees in Les Trembleaux…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Crémieu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
The Lake
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Valley Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Railroad Bridge at Bria…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
River and Hills
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Rocky Path in the Morva…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
In The Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape of the Côte d'Azu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bliver værkerne fra Henri Harpignies vist på telefoner eller computere?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende tal
Enhed
Besøg
Del
enheder
6.600
93,0%
telefoner
500
7,0%
Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Henri Harpignies?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Henri Harpignies ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende tal
Dag
Besøg
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
0
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
0
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
0
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
0
lør 7 Nov (forventet)
0
Henri Harpignies: dine spørgsmål
Hvad er det mest viste lærred af Henri Harpignies?
Moonlight: 600 besøg, eller 9% af Henri Harpigniess visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får Henri Harpignies?
7.100 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (900) og lærrederne (6.200).
Besøger Henri Harpignies folk via telefon eller computer?
Besøgene er fordelt på enheder (93%) og telefoner (7%); enheder fører med 93%.
Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Henri Harpignies?
Ja, Seren (Stemning): 43% af besøgene for 0% af kataloget.