Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Toulouse-Lautrec på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Toulouse-Lautrec: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Toulouse-Lautrec på WahooArt.com På Moulin Rouge: 2.200 visninger, hvilket svarer til 3% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Madame Poupoule at Her Dressing Table og LIttle Dog. Kunstneren har i alt tiltrukket 68.000 besøg: 7.900 til kunstnersiden og 60.100 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 74% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 53.000 besøg. Publikum læser siden på engelsk (41%), arabisk (14%) og serbisk (14%). Publikum ser værkerne på enheder (86%), telefoner (13%) og tablets (1%). Besøgende søger mod Romantisk (Følelsesmæssig stemning): 18% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 4% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste lærreder af Toulouse-Lautrec
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Toulouse-Lautrec, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Toulouse-Lautrec hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
300
1.000
Jul 2026
2.600
50.400
Aug 2026
400
4.600
Sept 2026
4.600
4.100
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Toulouse-Lautrec?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Toulouse-Lautrec?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
36,0%
38,3%
Romantisk
32,0%
30,7%
Nostalgisk stemning
12,0%
13,5%
Dramatisk
16,0%
5,7%
Æterisk
0,0%
6,5%
Seren
0,0%
2,1%
Rolig og harmonisk
0,0%
1,8%
Jordnær
0,0%
0,8%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk
48,0%
35,0%
Melankolsk
24,0%
21,1%
Romantisk
4,0%
18,4%
Reflekterende
8,0%
12,9%
Livlig og dynamisk
0,0%
5,3%
Rolig
4,0%
1,8%
Ensomhed
0,0%
1,9%
Dramatisk
8,0%
1,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
8,0%
16,0%
Blød skygge
32,0%
25,7%
Blød lysstyrke
32,0%
30,3%
Lysende balance
18,0%
16,9%
Lysstærk
10,0%
11,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
10,0%
14,3%
Dæmpet farvemætning
26,0%
23,1%
Afbalanceret blød
50,0%
35,5%
Tydelig farveintensitet
14,0%
25,7%
Levende farve
0,0%
1,4%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
55,6%
48,8%
Mørke toner
11,1%
21,9%
Neutrale nuancer
26,7%
20,6%
Pastelfarver
2,2%
4,7%
Monokrom
4,4%
3,6%
Naturtema
0,0%
0,4%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
8,0%
16,3%
Afbalanceret
70,0%
50,5%
Levende og mættet
22,0%
33,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
22,0%
19,9%
Blid
24,0%
22,1%
Balanceret
6,0%
15,5%
Kraftig kontrast
30,0%
23,3%
Udsagn
18,0%
19,2%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
12,0%
15,1%
Blødt blandet palet
10,0%
12,6%
Balanceret harmoni
14,0%
11,7%
Stærk farveenhed
42,0%
39,0%
Sammenhængende palette
22,0%
21,6%
Hvilke lærreder af Toulouse-Lautrec tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
På Moulin Rouge
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
300
900
Le Divan Japonais
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
at the moulin rouge two wom…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
The Last Crumbs (also known…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
200
0
La Goulue ankommer til Moul…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Woman with Gloves (also kno…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Jane Avril Dancing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
These Ladies in the Dining…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Dans ved Moulin Rouge
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
0
The Clowness Cha-U-Kao Fast…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Hvilke enheder bruger beundrere til at se Toulouse-Lautrec?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
58.200
85,6%
telefoner
8.900
13,1%
tablets
900
1,3%
På hvilke sprog læses Toulouse-Lautrec?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
2.000
40,8%
arabisk
700
14,3%
serbisk
700
14,3%
russisk
500
10,2%
Chinese
300
6,1%
slovakisk
200
4,1%
tjekkisk
100
2,0%
fransk
100
2,0%
italiensk
100
2,0%
litauisk
100
2,0%
Hvor mange besøg modtager Toulouse-Lautrec dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
ons 23 Sept
700
tor 24 Sept
500
fre 25 Sept
200
lør 26 Sept
800
søn 27 Sept
300
man 28 Sept
600
tir 29 Sept
1.000
ons 30 Sept
400
tor 1 Okt
900
fre 2 Okt
600
lør 3 Okt
100
søn 4 Okt
300
man 5 Okt
800
tir 6 Okt
1.000
ons 7 Okt
700
tor 8 Okt
800
fre 9 Okt
500
lør 10 Okt
1.100
søn 11 Okt
900
man 12 Okt
1.500
tir 13 Okt
800
ons 14 Okt (forventet)
900
tor 15 Okt (forventet)
1.100
fre 16 Okt (forventet)
600
lør 17 Okt (forventet)
1.000
søn 18 Okt (forventet)
700
man 19 Okt (forventet)
1.400
tir 20 Okt (forventet)
1.400
ons 21 Okt (forventet)
1.000
tor 22 Okt (forventet)
1.200
fre 23 Okt (forventet)
700
lør 24 Okt (forventet)
1.100
søn 25 Okt (forventet)
800
man 26 Okt (forventet)
1.600
tir 27 Okt (forventet)
1.600
ons 28 Okt (forventet)
1.100
tor 29 Okt (forventet)
1.300
fre 30 Okt (forventet)
800
lør 31 Okt (forventet)
1.200
søn 1 Nov (forventet)
900
man 2 Nov (forventet)
1.700
tir 3 Nov (forventet)
1.700
Ofte stillede spørgsmål om Toulouse-Lautrec
Hvilke lærreder af Toulouse-Lautrec er de mest populære?
På Moulin Rouge ligger nummer ét med 2.200 besøg (3% af alle visninger af Toulouse-Lautrec). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Toulouse-Lautrec på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Toulouse-Lautrec fået 68.000 besøg: 7.900 på kunstnersiden og 60.100 på de enkelte lærreder.
På hvilke enheder ser samlere på Toulouse-Lautrec?
Samlere ser Toulouse-Lautrec på enheder (86%), telefoner (13%) og tablets (1%); enheder udgør 86% af besøgene.
På hvilke sprog læser besøgende om Toulouse-Lautrec?
På engelsk (41%), arabisk (14%) og serbisk (14%); engelsk fører med 41% af de besøgende.
Hvilken type lærred af Toulouse-Lautrec foretrækker de besøgende?
De foretrækker Romantisk (Følelsesmæssig stemning): 18% af besøgene, mod 4% af kataloget.