Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Georges Braque på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Georges Braque: hvad besøgene viser
Det mest beundrede værk af Georges Braque på WahooArt.com er Mandola, som er blevet åbnet 28.800 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 12% af alle visninger. Næste på listen: Guitar Man og Huse ved L'estaque. I alt 119.300 besøg, heraf 38.800 til kunstnerens side og 80.500 til værkerne. Interessen stiger med 62% fra Sept 2026 til Okt 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 63.100 besøg. engelsk (22%), spansk (15%) og Chinese (6%) er de primære sprog for de besøgende. USA (7%), Spanien (5%) og Storbritannien (5%) er de primære lande for de besøgende. Besøgende browser på enheder (68%), telefoner (29%) og tablets (3%). Besøgende foretrækker Afbalanceret (Farveintensitet): 61% af deres besøg, hvor kataloget udgør 40%.
De 10 værker af Georges Braque, som besøgende beundrer mest
Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Georges Braque.
Hvornår besøger beundrere siden for Georges Braque?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
300
900
Jul 2026
6.900
56.200
Aug 2026
5.400
16.000
Sept 2026
10.300
2.500
Okt 2026
15.900
4.900
Hvornår bliver værkerne fra Georges Braque vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger beundrerne af Georges Braque blandt værkerne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
45,8%
47,8%
Elegant
12,5%
13,1%
Seren
14,6%
10,1%
Moderne minimalisme
2,1%
10,3%
Jordnær
8,3%
9,8%
Minimalistisk
6,2%
2,6%
Dramatisk
4,2%
2,6%
Kraftfuld
2,1%
1,4%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
65,3%
73,9%
Rolig
8,2%
10,3%
Melankolsk
6,1%
6,0%
Fredfyldt
12,2%
5,4%
Livlig og dynamisk
0,0%
1,2%
Alvorlig og dyster
0,0%
1,1%
Mystisk
2,0%
0,8%
Dramatisk
2,0%
0,3%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
20,0%
11,1%
Blød skygge
28,0%
31,1%
Blød lysstyrke
28,0%
36,2%
Lysende balance
20,0%
15,4%
Lysstærk
4,0%
6,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
42,0%
29,0%
Dæmpet farvemætning
30,0%
33,3%
Afbalanceret blød
16,0%
23,0%
Tydelig farveintensitet
10,0%
14,3%
Levende farve
2,0%
0,4%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
51,6%
47,6%
Neutrale nuancer
29,0%
37,9%
Mørke toner
16,1%
11,5%
Pastelfarver
3,2%
1,5%
Naturtema
0,0%
0,5%
Monokrom
0,0%
0,5%
Varme toner
0,0%
0,5%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
40,0%
19,8%
Afbalanceret
40,0%
60,9%
Levende og mættet
20,0%
19,4%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
4,0%
5,1%
Blid
22,0%
24,0%
Balanceret
20,0%
4,1%
Kraftig kontrast
12,0%
13,0%
Udsagn
42,0%
53,9%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
14,0%
11,5%
Blødt blandet palet
8,0%
23,4%
Balanceret harmoni
16,0%
7,5%
Stærk farveenhed
34,0%
35,6%
Sammenhængende palette
28,0%
22,0%
Hvad er Georges Braques favoritværker, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Mandola
0
0
0
0
0
0
0
0
3.000
3.200
100
100
Guitar Man
0
0
0
0
0
0
0
100
3.000
3.400
0
200
Huse ved L'estaque
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
1.100
500
100
Havnen i Normandien
0
0
0
0
0
0
0
0
800
300
100
100
Kvinde læser
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
700
0
0
Violin og Palet
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
0
100
100
Musiker
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
300
0
100
Duetten (Le Duo)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Kvinde med en guitar
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Heracles
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Hvordan er enhedsfordelingen for Georges Braque-publikummet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Data i en tabel
Enhed
Besøg
Del
enheder
81.700
68,5%
telefoner
34.200
28,7%
tablets
3.400
2,8%
Hvilke sprog taler beundrerne af Georges Braque?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
Sprog
Besøg
Del
engelsk
3.900
22,2%
spansk
2.700
15,3%
Chinese
1.100
6,2%
arabisk
1.000
5,7%
fransk
900
5,1%
italiensk
700
4,0%
japansk
700
4,0%
tjekkisk
600
3,4%
tysk
600
3,4%
græsk
500
2,8%
Hvor mange besøg modtager Georges Braque om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
Dag
Besøg
fre 16 Okt
1.600
lør 17 Okt
1.400
søn 18 Okt
4.100
man 19 Okt
7.100
tir 20 Okt
4.300
ons 21 Okt
4.800
tor 22 Okt
4.000
fre 23 Okt
4.800
lør 24 Okt
3.600
søn 25 Okt
4.600
man 26 Okt
4.700
tir 27 Okt
5.600
ons 28 Okt
4.300
tor 29 Okt
3.500
fre 30 Okt
4.500
lør 31 Okt
4.300
søn 1 Nov
7.900
man 2 Nov
7.100
tir 3 Nov
6.300
ons 4 Nov
5.600
tor 5 Nov
4.300
fre 6 Nov (forventet)
5.000
lør 7 Nov (forventet)
4.300
søn 8 Nov (forventet)
7.700
man 9 Nov (forventet)
8.700
tir 10 Nov (forventet)
7.500
ons 11 Nov (forventet)
6.800
tor 12 Nov (forventet)
5.400
fre 13 Nov (forventet)
5.500
lør 14 Nov (forventet)
4.700
søn 15 Nov (forventet)
8.400
man 16 Nov (forventet)
9.600
tir 17 Nov (forventet)
8.200
ons 18 Nov (forventet)
7.500
tor 19 Nov (forventet)
6.000
fre 20 Nov (forventet)
6.000
lør 21 Nov (forventet)
5.100
søn 22 Nov (forventet)
9.100
man 23 Nov (forventet)
10.300
tir 24 Nov (forventet)
8.900
ons 25 Nov (forventet)
8.000
tor 26 Nov (forventet)
6.500
Hvad besøgende spørger om vedrørende Georges Braque
Hvilke værker af Georges Braque åbner de besøgende oftest?
Mandola først med 28.800 besøg, hvilket svarer til 12% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Georges Braque på WahooArt.com?
119.300 besøg over tolv måneder: 38.800 til kunstnersiden, 80.500 til værkerne.
Hvilke enheder bruger beundrerne af Georges Braque?
De bruger enheder (68%), telefoner (29%) og tablets (3%); enheder udgør 68% af besøgene.
Hvilke sprog taler beundrerne af Georges Braque?
engelsk (22%), spansk (15%) og Chinese (6%); engelsk dækker 22% af de besøgende.
Hvilke værker af Georges Braque matcher de besøgendes smag bedst?
Værker beskrevet som Afbalanceret (Farveintensitet) modtager 61% af de besøg, der er for 40% af kataloget.