Ernst Ludwig Kirchner Hvem der kigger, og på hvilke værker

1880 – 1938

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Ernst Ludwig Kirchner på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Ernst Ludwig Kirchner: hvad besøgene viser

Det mest beundrede værk af Ernst Ludwig Kirchner på WahooArt.com er Fem kvinder på gaden, som er blevet åbnet 4.400 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 4% af alle visninger. Næste på listen: Kvinder på gaden og Street, Berlin. I alt 120.200 besøg, heraf 5.400 til kunstnerens side og 114.800 til værkerne. Interessen stiger med 99% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 81.300 besøg. portugisisk (28%), engelsk (11%) og spansk (9%) er de primære sprog for de besøgende. Portugal (18%), Brasilien (15%) og Polen (12%) er de primære lande for de besøgende. Besøgende browser på enheder (84%), telefoner (13%) og tablets (2%). Besøgende foretrækker Dramatisk (Stemning): 84% af deres besøg, hvor kataloget udgør 62%.

De 10 værker af Ernst Ludwig Kirchner, som besøgende beundrer mest

Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Ernst Ludwig Kirchner.

  1. Fem kvinder på gaden 1 Fem kvinder på gaden, 1914 4.400 besøg · 3,6%
  2. Kvinder på gaden 2 Kvinder på gaden 3.700 besøg · 3,0%
  3. Street, Berlin 3 Street, Berlin, 1913 2.600 besøg · 2,1%
  4. Dommedagskvisten 4 Dommedagskvisten 2.300 besøg · 1,9%
  5. Selbstbildnis als Kranker 5 Selbstbildnis als Kranker, 1917 2.200 besøg · 1,8%
  6. Hans Frichs Portræt 6 Hans Frichs Portræt, 1917 2.100 besøg · 1,7%
  7. Self-Portrait, Double Portrait 7 Self-Portrait, Double Portrait, 1914 1.900 besøg · 1,5%
  8. Gaden Scene i Berlin 8 Gaden Scene i Berlin, 1914 1.800 besøg · 1,5%
  9. Self-portrait with Model 9 Self-portrait with Model 1.500 besøg · 1,2%
  10. The Soldier Bath 10 The Soldier Bath 1.500 besøg · 1,2%

Hvornår besøger beundrere siden for Ernst Ludwig Kirchner?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20263003.900
Jul 20261.40079.900
Aug 20261.40010.200
Sept 20262.30020.800

Hvornår bliver værkerne fra Ernst Ludwig Kirchner vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er Ernst Ludwig Kirchners favoritværker, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Dommedagskvisten0000000001.000200900
Fränzi vor geschnitztem Stu…0000000002000100
Leaping Dancer, Gret Palucca00000000000100
Den røde tårn i Halle0000000007000100
Self Portrait with Cat0000000001000100
Self-portrait with Model0000000004000800
Selbstbildnis als Kranker000000000600700500
Rhätische Bahn, Davos00000000030000
Street, Dresden000000000500100200
Der Tanz zwischen den Frauen0000000002000200

Hvordan er enhedsfordelingen for Ernst Ludwig Kirchner-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder101.50084,4%
telefoner15.70013,1%
tablets3.0002,5%

Hvilke sprog taler beundrerne af Ernst Ludwig Kirchner?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
portugisisk1.50028,3%
engelsk60011,3%
spansk5009,4%
italiensk5009,4%
hollandsk5009,4%
polsk5009,4%
tysk4007,5%
fransk2003,8%
russisk2003,8%
arabisk1001,9%

Hvor mange besøg modtager Ernst Ludwig Kirchner om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
man 28 Sept1.400
tir 29 Sept900
ons 30 Sept2.300
tor 1 Okt1.400
fre 2 Okt1.100
lør 3 Okt900
søn 4 Okt2.900
man 5 Okt1.000
tir 6 Okt2.000
ons 7 Okt3.000
tor 8 Okt2.000
fre 9 Okt1.400
lør 10 Okt2.100
søn 11 Okt1.800
man 12 Okt2.200
tir 13 Okt2.900
ons 14 Okt2.700
tor 15 Okt1.900
fre 16 Okt2.400
lør 17 Okt1.600
søn 18 Okt2.000
man 19 Okt (forventet)2.000
tir 20 Okt (forventet)2.600
ons 21 Okt (forventet)3.600
tor 22 Okt (forventet)2.400
fre 23 Okt (forventet)2.200
lør 24 Okt (forventet)2.000
søn 25 Okt (forventet)3.000
man 26 Okt (forventet)2.200
tir 27 Okt (forventet)2.800
ons 28 Okt (forventet)3.900
tor 29 Okt (forventet)2.600
fre 30 Okt (forventet)2.400
lør 31 Okt (forventet)2.200
søn 1 Nov (forventet)3.300
man 2 Nov (forventet)2.400
tir 3 Nov (forventet)3.000
ons 4 Nov (forventet)4.200
tor 5 Nov (forventet)2.800
fre 6 Nov (forventet)2.600
lør 7 Nov (forventet)2.400
søn 8 Nov (forventet)3.500

Hvad besøgende spørger om vedrørende Ernst Ludwig Kirchner

Hvilke værker af Ernst Ludwig Kirchner åbner de besøgende oftest?

Fem kvinder på gaden først med 4.400 besøg, hvilket svarer til 4% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Ernst Ludwig Kirchner på WahooArt.com?

120.200 besøg over tolv måneder: 5.400 til kunstnersiden, 114.800 til værkerne.

Hvilke enheder bruger beundrerne af Ernst Ludwig Kirchner?

De bruger enheder (84%), telefoner (13%) og tablets (2%); enheder udgør 84% af besøgene.

Hvilke sprog taler beundrerne af Ernst Ludwig Kirchner?

portugisisk (28%), engelsk (11%) og spansk (9%); portugisisk dækker 28% af de besøgende.

Hvilke værker af Ernst Ludwig Kirchner matcher de besøgendes smag bedst?

Værker beskrevet som Dramatisk (Stemning) modtager 84% af de besøg, der er for 62% af kataloget.