Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Émile Bernard på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Émile Bernard: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Émile Bernard på WahooArt.com Bathers with Red Cow: 400 visninger, hvilket svarer til 5% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Saint Mary, Mother of God og Landscape, Saint Briac. Kunstneren har i alt tiltrukket 8.400 besøg: 2.700 til kunstnersiden og 5.700 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 60% fra Sept 2026 til Okt 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 6.000 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (82%) og telefoner (18%). Besøgende søger mod Sammenhængende palette (Farveharmoni): 36% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 24% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste lærreder af Émile Bernard
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Émile Bernard, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Émile Bernard hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
100
Jul 2026
900
5.100
Aug 2026
600
300
Sept 2026
400
100
Okt 2026
700
100
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Émile Bernard?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Émile Bernard?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
43,8%
28,6%
Jordnær
12,5%
14,3%
Dramatisk
12,5%
9,5%
Æterisk
6,2%
14,3%
Rolig og harmonisk
6,2%
9,5%
Elegant
6,2%
9,5%
Kraftfuld
0,0%
9,5%
Industriel
6,2%
4,8%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
37,5%
28,6%
Fredfyldt
31,2%
33,3%
Melankolsk
12,5%
14,3%
Rolig
6,2%
9,5%
Livlig og dynamisk
0,0%
9,5%
Romantisk
12,5%
0,0%
Alvorlig og dyster
0,0%
4,8%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
14,0%
5,4%
Blød skygge
24,0%
28,4%
Blød lysstyrke
38,0%
23,0%
Lysende balance
18,0%
27,0%
Lysstærk
6,0%
16,2%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
16,0%
21,6%
Dæmpet farvemætning
32,0%
31,1%
Afbalanceret blød
30,0%
21,6%
Tydelig farveintensitet
22,0%
25,7%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
55,3%
41,3%
Neutrale nuancer
23,7%
33,3%
Mørke toner
13,2%
15,9%
Pastelfarver
5,3%
9,5%
Naturtema
2,6%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
14,0%
8,1%
Afbalanceret
62,0%
62,2%
Levende og mættet
24,0%
29,7%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
20,0%
16,2%
Blid
24,0%
21,6%
Balanceret
12,0%
16,2%
Kraftig kontrast
16,0%
13,5%
Udsagn
28,0%
32,4%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
18,0%
17,6%
Blødt blandet palet
6,0%
4,0%
Balanceret harmoni
14,0%
12,2%
Stærk farveenhed
38,0%
29,7%
Sammenhængende palette
24,0%
36,5%
Hvilke lærreder af Émile Bernard tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
Iron Bridges at Asnières
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Marie Lemasson
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self-Portrait 1918
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Buckwheat Harvesters at Pon…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Après le bain (les nymphes)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Black Woman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Night Festival
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Harvest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Loving Couple
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Harvest at Saint-Briac
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke enheder bruger beundrere til at se Émile Bernard?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
6.900
82,1%
telefoner
1.500
17,9%
På hvilke sprog læses Émile Bernard?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
russisk
400
40,0%
japansk
200
20,0%
tysk
100
10,0%
spansk
100
10,0%
italiensk
100
10,0%
Chinese
100
10,0%
Hvor mange besøg modtager Émile Bernard dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
fre 16 Okt
100
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
200
tor 22 Okt
100
fre 23 Okt
100
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
100
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
300
fre 30 Okt
100
lør 31 Okt
200
søn 1 Nov
100
man 2 Nov
600
tir 3 Nov
100
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov
400
fre 6 Nov (forventet)
200
lør 7 Nov (forventet)
200
søn 8 Nov (forventet)
200
man 9 Nov (forventet)
500
tir 10 Nov (forventet)
100
ons 11 Nov (forventet)
200
tor 12 Nov (forventet)
700
fre 13 Nov (forventet)
300
lør 14 Nov (forventet)
200
søn 15 Nov (forventet)
200
man 16 Nov (forventet)
600
tir 17 Nov (forventet)
100
ons 18 Nov (forventet)
200
tor 19 Nov (forventet)
800
fre 20 Nov (forventet)
300
lør 21 Nov (forventet)
200
søn 22 Nov (forventet)
200
man 23 Nov (forventet)
700
tir 24 Nov (forventet)
100
ons 25 Nov (forventet)
200
tor 26 Nov (forventet)
900
Ofte stillede spørgsmål om Émile Bernard
Hvilke lærreder af Émile Bernard er de mest populære?
Bathers with Red Cow ligger nummer ét med 400 besøg (5% af alle visninger af Émile Bernard). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Émile Bernard på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Émile Bernard fået 8.400 besøg: 2.700 på kunstnersiden og 5.700 på de enkelte lærreder.
På hvilke enheder ser samlere på Émile Bernard?
Samlere ser Émile Bernard på enheder (82%) og telefoner (18%); enheder udgør 82% af besøgene.
Hvilken type lærred af Émile Bernard foretrækker de besøgende?
De foretrækker Sammenhængende palette (Farveharmoni): 36% af besøgene, mod 24% af kataloget.