Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Claude Mellan på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Claude Mellan: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Claude Mellan på WahooArt.com Face of Christ on Saint Veronica: 200 visninger, hvilket svarer til 50% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Face of Christ (detail) og Portrait of Louis XIV as a Child. Kunstneren har i alt tiltrukket 900 besøg: 500 til kunstnersiden og 400 til siderne for de enkelte lærreder. Toppen blev nået i Jul 2026 med 800 besøg. Besøgende søger mod Blød lysstyrke (Lysstyrke): 100% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 33% af kunstnerens katalog.
De 3 mest viste lærreder af Claude Mellan
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 3 værker af Claude Mellan, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Claude Mellan hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
500
300
Aug 2026
0
0
Sept 2026
0
100
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Claude Mellan?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Claude Mellan?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
33,3%
50,0%
Elegant
33,3%
50,0%
Seren
33,3%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
33,3%
50,0%
Åndelig
33,3%
50,0%
Melankolsk
33,3%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
0,0%
0,0%
Blød skygge
8,3%
0,0%
Blød lysstyrke
33,3%
100,0%
Lysende balance
50,0%
0,0%
Lysstærk
8,3%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
83,3%
100,0%
Dæmpet farvemætning
8,3%
0,0%
Afbalanceret blød
0,0%
0,0%
Tydelig farveintensitet
8,3%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
63,6%
50,0%
Monokrom
18,2%
50,0%
Mørke toner
9,1%
0,0%
Jordagtig
9,1%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
58,3%
50,0%
Afbalanceret
33,3%
50,0%
Levende og mættet
8,3%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
33,3%
25,0%
Blid
33,3%
50,0%
Balanceret
0,0%
0,0%
Kraftig kontrast
0,0%
0,0%
Udsagn
33,3%
25,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
0,0%
0,0%
Blødt blandet palet
16,7%
0,0%
Balanceret harmoni
0,0%
0,0%
Stærk farveenhed
8,3%
0,0%
Sammenhængende palette
75,0%
100,0%
Hvilke lærreder af Claude Mellan tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Portrait of Louis XIV as a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Face of Christ (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Hérodiade portant la tête d…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Henriette-Marie…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young woman rises from he…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Face of Christ on Saint Ver…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
portrait of James Howell
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Intellect and memory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pierre gassendi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På hvilke sprog læses Claude Mellan?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
italiensk
200
50,0%
spansk
100
25,0%
fransk
100
25,0%
Hvor mange besøg modtager Claude Mellan dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
100
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
100
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
200
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
0
fre 23 Okt (forventet)
200
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
100
tor 29 Okt (forventet)
0
fre 30 Okt (forventet)
300
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
100
tor 5 Nov (forventet)
0
fre 6 Nov (forventet)
300
Ofte stillede spørgsmål om Claude Mellan
Hvilke lærreder af Claude Mellan er de mest populære?
Face of Christ on Saint Veronica ligger nummer ét med 200 besøg (50% af alle visninger af Claude Mellan). Ranglisten ovenfor viser de 3 mest sete værker.
Hvor mange ser på Claude Mellan på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Claude Mellan fået 900 besøg: 500 på kunstnersiden og 400 på de enkelte lærreder.
Hvilken type lærred af Claude Mellan foretrækker de besøgende?
De foretrækker Blød lysstyrke (Lysstyrke): 100% af besøgene, mod 33% af kataloget.