Michelangelo di Caravaggio Hvem der kigger, og på hvilke værker

1571 – 1610

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Michelangelo di Caravaggio på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Michelangelo di Caravaggio: hvad besøgene viser

Det mest beundrede værk af Michelangelo di Caravaggio på WahooArt.com er Kaldet til at være Matthæus, som er blevet åbnet 41.100 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 13% af alle visninger. Næste på listen: Jomfruens Død og Narcissus. I alt 366.600 besøg, heraf 73.800 til kunstnerens side og 292.800 til værkerne. Opmærksomheden er faldet med 18% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 147.100 besøg. engelsk (15%), spansk (13%) og georgisk (9%) er de primære sprog for de besøgende. Italien (8%), Spanien (8%) og Georgien (7%) er de primære lande for de besøgende. Besøgende browser på enheder (54%), telefoner (43%) og tablets (4%). Besøgende foretrækker Seren (Kontrast): 29% af deres besøg, hvor kataloget udgør 6%.

De 10 værker af Michelangelo di Caravaggio, som besøgende beundrer mest

Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Michelangelo di Caravaggio.

  1. Kaldet til at være Matthæus 1 Kaldet til at være Matthæus, 1599 41.100 besøg · 13,0%
  2. Jomfruens Død 2 Jomfruens Død, 1601 32.700 besøg · 10,3%
  3. Narcissus 3 Narcissus, 1599 26.000 besøg · 8,2%
  4. Kurven frugt 4 Kurven frugt, 1596 17.900 besøg · 5,7%
  5. Huset om Maria 5 Huset om Maria, 1605 7.100 besøg · 2,2%
  6. Judiths beskæring af Holofernes 6 Judiths beskæring af Holofernes, 1598 6.500 besøg · 2,1%
  7. Ecce Homo 7 Ecce Homo, 1609 5.600 besøg · 1,8%
  8. Kristus kaldet Matthæus 8 Kristus kaldet Matthæus 5.400 besøg · 1,7%
  9. Salome med Johannes’ hoved 9 Salome med Johannes’ hoved, 1607 5.100 besøg · 1,6%
  10. De Musikere 10 De Musikere, 1595 4.400 besøg · 1,4%

Hvornår besøger beundrere siden for Michelangelo di Caravaggio?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20263002.400
Jul 202621.400125.700
Aug 202622.00096.800
Sept 202630.10067.900

Hvornår bliver værkerne fra Michelangelo di Caravaggio vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er Michelangelo di Caravaggios favoritværker, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Kaldet til at være Matthæus0000000030012.20014.40011.000
Narcissus0000000007.4008.9008.400
De Musikere000000001002.300900800
Judiths beskæring af Holofe…0000000002.3001.4002.100
Kristus Søvn000000002002.2004001.200
Ecce Homo000000001001.4001.3002.000
Nattispaaet i Emmaus000000000900600500
Salome med Johannes’ hoved0000000001.4002.1001.500
Kristus kaldet Matthæus0000000001.8007002.200
Kristus Begravelse0000000008003001.000

Hvordan er enhedsfordelingen for Michelangelo di Caravaggio-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder196.80053,7%
telefoner156.50042,7%
tablets13.3003,6%

Hvilke sprog taler beundrerne af Michelangelo di Caravaggio?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk5.90014,8%
spansk5.00012,5%
georgisk3.6009,0%
portugisisk3.5008,8%
russisk3.1007,8%
italiensk2.4006,0%
koreansk2.2005,5%
tysk1.7004,3%
bulgarsk1.4003,5%
ungarsk1.2003,0%

Hvor mange besøg modtager Michelangelo di Caravaggio om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
tir 29 Sept6.700
ons 30 Sept4.700
tor 1 Okt4.600
fre 2 Okt2.900
lør 3 Okt4.200
søn 4 Okt5.100
man 5 Okt5.100
tir 6 Okt5.200
ons 7 Okt4.100
tor 8 Okt10.700
fre 9 Okt4.600
lør 10 Okt3.400
søn 11 Okt6.900
man 12 Okt6.500
tir 13 Okt5.000
ons 14 Okt4.500
tor 15 Okt4.700
fre 16 Okt5.500
lør 17 Okt7.300
søn 18 Okt7.200
man 19 Okt12.500
tir 20 Okt (forventet)7.300
ons 21 Okt (forventet)5.700
tor 22 Okt (forventet)8.600
fre 23 Okt (forventet)5.600
lør 24 Okt (forventet)6.400
søn 25 Okt (forventet)8.300
man 26 Okt (forventet)10.400
tir 27 Okt (forventet)8.000
ons 28 Okt (forventet)6.300
tor 29 Okt (forventet)9.400
fre 30 Okt (forventet)6.100
lør 31 Okt (forventet)7.000
søn 1 Nov (forventet)9.100
man 2 Nov (forventet)11.400
tir 3 Nov (forventet)8.500
ons 4 Nov (forventet)6.700
tor 5 Nov (forventet)10.100
fre 6 Nov (forventet)6.600
lør 7 Nov (forventet)7.500
søn 8 Nov (forventet)9.700
man 9 Nov (forventet)12.200

Hvad besøgende spørger om vedrørende Michelangelo di Caravaggio

Hvilke værker af Michelangelo di Caravaggio åbner de besøgende oftest?

Kaldet til at være Matthæus først med 41.100 besøg, hvilket svarer til 13% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Michelangelo di Caravaggio på WahooArt.com?

366.600 besøg over tolv måneder: 73.800 til kunstnersiden, 292.800 til værkerne.

Hvilke enheder bruger beundrerne af Michelangelo di Caravaggio?

De bruger enheder (54%), telefoner (43%) og tablets (4%); enheder udgør 54% af besøgene.

Hvilke sprog taler beundrerne af Michelangelo di Caravaggio?

engelsk (15%), spansk (13%) og georgisk (9%); engelsk dækker 15% af de besøgende.

Hvilke værker af Michelangelo di Caravaggio matcher de besøgendes smag bedst?

Værker beskrevet som Seren (Kontrast) modtager 29% af de besøg, der er for 6% af kataloget.