Anton Mauve Statistik over publikum og popularitet

1838 – 1888

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Anton Mauve på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Anton Mauve: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Anton Mauve på WahooArt.com Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886: 400 visninger, hvilket svarer til 8% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Scheveningen og Grazing sheep. Kunstneren har i alt tiltrukket 6.000 besøg: 1.700 til kunstnersiden og 4.300 til siderne for de enkelte lærreder. Toppen blev nået i Jul 2026 med 4.300 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (77%), telefoner (18%) og tablets (5%). Besøgende søger mod Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 83% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 29% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Anton Mauve

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Anton Mauve, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886 1 Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886 400 besøg · 8,3%
  2. Scheveningen 2 Scheveningen, 1874 400 besøg · 8,3%
  3. Grazing sheep 3 Grazing sheep 300 besøg · 6,2%
  4. A Team and Pull-cart 4 A Team and Pull-cart 300 besøg · 6,2%
  5. The country road 5 The country road 300 besøg · 6,2%
  6. A Dutch Road 6 A Dutch Road, 1880 200 besøg · 4,2%
  7. A peasant woman by a barn 7 A peasant woman by a barn 200 besøg · 4,2%
  8. Crossing the Heath 8 Crossing the Heath 200 besøg · 4,2%
  9. Finished grazing 9 Finished grazing 200 besøg · 4,2%
  10. Landscape With Shepherd And Sheep 10 Landscape With Shepherd And Sheep 200 besøg · 4,2%

Hvor mange besøger siden for Anton Mauve hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20264003.900
Aug 20260100
Sept 2026700100
Okt 2026600200

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Anton Mauve?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Anton Mauve tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
A Herdess with Cows on a Co…000000000000
Portrait of Pieter Frederik…00000000100000
Carter on a Country Road000000000000
A Scanty Meal000000000000
Sheep in Dekkersduin000000000000
A Shepherdess and Her Flock000000000000
Donkey Stand on the Beach a…000000000000
Scheveningen00000000200000
The Tow Path No.1000000000000
Fishing boat on the beach000000000000

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Anton Mauve?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder4.60076,7%
telefoner1.10018,3%
tablets3005,0%

På hvilke sprog læses Anton Mauve?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
japansk40080,0%
fransk10020,0%

Hvor mange besøg modtager Anton Mauve dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
lør 17 Okt100
søn 18 Okt100
man 19 Okt0
tir 20 Okt100
ons 21 Okt0
tor 22 Okt0
fre 23 Okt100
lør 24 Okt0
søn 25 Okt0
man 26 Okt0
tir 27 Okt0
ons 28 Okt100
tor 29 Okt0
fre 30 Okt0
lør 31 Okt0
søn 1 Nov0
man 2 Nov100
tir 3 Nov300
ons 4 Nov0
tor 5 Nov0
fre 6 Nov0
lør 7 Nov (forventet)0
søn 8 Nov (forventet)0
man 9 Nov (forventet)0
tir 10 Nov (forventet)200
ons 11 Nov (forventet)0
tor 12 Nov (forventet)0
fre 13 Nov (forventet)0
lør 14 Nov (forventet)0
søn 15 Nov (forventet)0
man 16 Nov (forventet)0
tir 17 Nov (forventet)200
ons 18 Nov (forventet)0
tor 19 Nov (forventet)0
fre 20 Nov (forventet)0
lør 21 Nov (forventet)0
søn 22 Nov (forventet)0
man 23 Nov (forventet)0
tir 24 Nov (forventet)200
ons 25 Nov (forventet)0
tor 26 Nov (forventet)0
fre 27 Nov (forventet)0

Ofte stillede spørgsmål om Anton Mauve

Hvilke lærreder af Anton Mauve er de mest populære?

Le Ramassage du Goémon (Collecting Seaweed), between 1871 and 1886 ligger nummer ét med 400 besøg (8% af alle visninger af Anton Mauve). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Anton Mauve på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Anton Mauve fået 6.000 besøg: 1.700 på kunstnersiden og 4.300 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Anton Mauve?

Samlere ser Anton Mauve på enheder (77%), telefoner (18%) og tablets (5%); enheder udgør 77% af besøgene.

Hvilken type lærred af Anton Mauve foretrækker de besøgende?

De foretrækker Melankolsk (Følelsesmæssig stemning): 83% af besøgene, mod 29% af kataloget.