Формат паперу

Посібник зі студентських робіт

Prometheus Bound

Ім'я Клас Дата

Якоб Йордаенс, Prometheus Bound (1640), Музей Вальраф-Рихарта. Общественное достояние

Основна інформація

Автор
Якоб Йордаенс wahooart.com/uk/artists/%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B1-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D0%BD%D1%81_uk/
Дати створення автором
1593 – 1678
Живопис
1640
Матеріал
Oil On Canvas
Початковий розмір
245 x 178 cm
Рух
Baroque Dramatic, theatrical pictures using deep shadow and strong diagonals to pull you into the action.
Місце проведення
Музей Вальраф-Рихарта wahooart.com/uk/museums/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9-%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%80%D0%B0%D1%84-%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-k%C3%B6ln_uk/
Artistic style
Realistic, emotional
Influences
Rubens, Caravaggio
Notable elements
Dramatic scene, strong diagonals
Subject or theme
Mythological drama

У контексті

Prometheus Bound — Якоб Йордаенс

Який він за розміром?

Оригінальні розміри складають 245 × 178 см (висота × ширина), представлено поруч із дорослою людиною середнього зросту. Він занадто великий, щоб відобразити його в масштабі на цій сторінці.

Коли це було написано?

  1. 1590
  2. 1600
  3. 1610
  4. 1620
  5. 1630
  6. 1640
  7. 1650
  8. 1660
  9. 1670

Затінення: життя Якоб Йордаенс (1593–1678) ▲ ця робота, 1640

Схожі твори мистецтва

  • Чотири Євангелісти, 1620 wahooart.com/uk/art/%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B1-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D0%BD%D1%81-%D1%87%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D1%94%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B8-8XZNKJ-uk/
  • The Feast of the Bean King, 1645 wahooart.com/uk/art/jacob-jordaens-the-feast-of-the-bean-king-D3U59B-en/
  • Після Вечірки, 1638 wahooart.com/uk/art/%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B1-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D0%BD%D1%81-%D0%BF%D1%96%D1%81%D0%BB%D1%8F-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D1%96%D1%80%D0%BA%D0%B8-8XZHDM-uk/

Оберіть одну з робіт вище: назвіть дві спільні риси з цією роботою та одну відмінність.

Більше творів, що доповнюють цей: wahooart.com/uk/art/similar/jacob-jordaens-prometheus-bound-8XZJ44-en/

Кольорова палітра

Виміряно за зображенням

    Основний колір

    Espresso #593e23

    Збережена палітра

    • #593E23
    • #977F60
    • #16130B
    • #B8C4BE
    Палітра
    Earthy Переважаюча колірна гама зображення.
    Назва основного кольору
    Espresso
    Інтенсивність
    Balanced Наскільки насиченими та різноманітними є кольори: від одного приглушеного відтінку до багатьох яскравих.
    Контрастність
    Statement Ступінь відмінності кольорів за світлотою та насиченістю в межах картини.
    Гармонія
    Softly Mixed Palette Наскільки вдало поєднуються кольори — від контрастних до повністю гармонійних.
    Яскравість
    Shadow Загальна світлотінь картини: від глибокої тіні до яскравого світла.
    Насиченість
    Subtle Color Наскільки чистими та насиченими є кольори — від майже сірих до максимально яскравих.

    Про цей витвір мистецтва

    Prometheus Bound — Якоб Йордаенс

    The Dramatic Heart of Baroque Flanders

    Jacob Jordaens’ “Prometheus Bound,” painted around 1640, isn’t merely a depiction of a Greek myth; it’s a visceral embodiment of rebellion, suffering, and the enduring human spirit. Rooted firmly in the vibrant artistic landscape of Antwerp during the Baroque period, this monumental canvas pulsates with an intensity rarely found in earlier works. Jordaens, a master of capturing everyday life yet equally adept at grand mythological scenes, here elevates the story of Prometheus – the Titan who defied Zeus to bring fire and knowledge to humanity – into a profoundly moving experience for the viewer.

    (Image: Jacob Jordaens’ “Prometheus Bound,” 1640)

    A Composition of Raw Emotion and Dynamic Movement

    The painting immediately commands attention with its dramatic composition. Jordaens eschews the idealized serenity often associated with classical depictions, opting instead for a chaotic yet meticulously orchestrated scene. Prometheus, chained to a jagged rock in the desolate landscape, is not presented as a heroic figure but as a creature of immense suffering – his body contorted in agony, his face etched with defiance and despair. The looming eagle, poised to deliver the final blow, adds an element of terrifying immediacy. The figures surrounding him—Zeus’s agent Kratos and the blacksmith Hephaestus—are rendered with brutal realism, their faces conveying a cold, merciless determination. Jordaens masterfully uses diagonal lines – from Prometheus's lower left corner upwards towards the imposing figure of Zeus – to draw the viewer’s eye through the composition, intensifying the sense of struggle and tension.

    Technique: Layers of Rich Color and Textured Detail

    Jordaens’ technical skill is breathtaking. He employs a layering technique, building up color and form with countless brushstrokes, creating an astonishingly rich surface texture. The skin tones of Prometheus are rendered with subtle variations in tone, conveying the weight of his suffering while retaining a sense of humanity. The feathers of the eagle are meticulously detailed, capturing their volume and movement with remarkable precision. Notice the dramatic use of chiaroscuro – the stark contrast between light and shadow – which highlights key areas like Prometheus’s wounds and the divine figure's radiant form, further amplifying the emotional impact. The dark background, punctuated by hints of distant trees, serves to isolate the central drama and intensify the feeling of confinement.

    Mythic Symbolism: Defiance, Sacrifice, and the Seeds of Humanity

    Prometheus Bound” is laden with symbolic meaning. Prometheus’s act of stealing fire from the gods represents a profound challenge to authority – a rejection of divine control in favor of human progress. His punishment embodies the price of knowledge and innovation. The chained Titan becomes a potent symbol of sacrifice, enduring unimaginable pain for the benefit of humankind. The eagle, traditionally associated with Zeus, here symbolizes tyranny and relentless pursuit. Yet, within this scene of suffering lies an undeniable message of hope: Prometheus’s defiance ultimately paves the way for human advancement, suggesting that even in the face of overwhelming adversity, the spirit of rebellion can triumph.

    A Legacy of Baroque Power

    Jordaens' "Prometheus Bound" stands as a testament to his mastery of the Baroque style – a period characterized by dramatic intensity, emotional depth, and an embrace of realism. Influenced by artists like Rubens and Caravaggio, Jordaens infused his work with a uniquely Flemish sensibility, capturing not only the grandeur of mythological narratives but also the gritty realities of everyday life. This painting continues to resonate today, offering a timeless meditation on themes of freedom, suffering, and the enduring power of the human spirit.

    Митець та музей

    Автор

    Якоб Йордаенс

    Народився в Антверпен, Бельгія

    A Flemish Master of Life’s Abundance: Jacob Jordaens

    Jacob Jordaens, народжений у 1593 році в Антверпені, став одним із найяскравіших і найзначніших представників фламандського бароко. На відміну від багатьох його колег, які прагнули навчання в Італії, він залишився прихильним до рідної Фландрії, розвиваючи унікальний стиль, що шанував задоволення та реальність повсякденного життя. Його батько, успішний лінійний торговець, забезпечив йому комфортне дитинство, дозволивши отримати освіту, відповідну його соціальному статусу, перш ніж він почав свою мистецьку подорож під керівництвом Адама ван Ноорта – також майстра Педера Павла Рубенса. Це формування навчило Йордаенса міцної техніки та розуміння композиції, але він швидко відійшов, щоб створити власний унікальний стиль. У 1616 році, зміцнюючи свою зв’язок із загартованим Антверпенським мистецьким світом, він одружився з дочкою ван Ноорта, Катріною.

    The Painter of Peasant Revelry and Baroque Grandeur

    Мистецька спадщина Йордаенса була надзвичайно різноманітною, охоплюючи релігійні розповіді, міфологічні сцени, алегоричні композиції, жанрові картини, що виблискували життям, і навіть портрети. Однак він найбільш відомий своїм бурхливими зображеннями сільських свят та таверн – творів, які випромінюють відчутну енергію та невитримане радісне сприйняття земних насолод. Картини, такі як The King Drinks (також відома як Святкування Короля-гострячка), ілюструють цей характерний стиль: переповнені композиції з міцними фігурами, залученими в жваву веселощі, зображені в теплих, сяючих кольорах та драматичному контрасті світла й тіні. Ці сцени не були просто святкуванням радості; вони часто були пронизані тонким моральним підтекстом, відображаючи складний зв’язок між розбетом і стриманістю, що був характерним для 17-го століття. Проте Йордаенс був також майстром у обробці більш грандіозних, формальних замовлень. Його участь у декоруванні палацу Huis ten Bosch біля Гаґе є чудовим прикладом його здатності створювати монументальні алегоричні роботи, які бездоганно інтегрували живопис та архітектуру.

    Influences and a Distinct Artistic Voice

    Хоча Йордаенс ніколи не подорожував до Італії, як це робили інші фламандські художники того часу, він був глибоко натхненний італійськими майстрами, такими як Джакомо Бассано, Паоло Веронезе та Караваджо – митцями, чия робота досягла Фландрії завдяки друкованим гравюрам та картинам, принесеним іншими художниками. Вплив Караваджо особливо помітний у його драматичному використанні світла та тіні, техніці, відомій як тіньбокс. Однак Йордаенс не просто наслідував ці впливи; він синтезував їх зі своїми фламандськими почуттями, створюючи стиль, який був унікальним для нього самого. Він відрізнявся від Рубенса та Ван Дійка у своєму прагненні до реалізму, а не ідеалу, приймаючи більш прямий і неохайний підхід до зображення людського тіла. Його фігури часто є міцними, навіть повними, їх обличчя червоні й здорові. Цей зосередженість на реалістичності, у поєднанні з його майстерністю в кольорах і композиції, виділяв його серед сучасників і встановив як одного з провідних фігур фламандського бароко.

    Life and Career

    Йордаенс був надзвичайно продуктивним художником, який працював протягом усього свого життя. Він був відомий своїми релігійними картинами, міфологічними сценами, алегоріями та жанровими полотнами, які зображали повсякденне життя фламандців. Його найвідоміші роботи включають The King Drinks, As the Old Sing, So Pipe the Young і The Return of the Holy Family from Egypt. Він також був відомий своїми декоративними полотнами для палацу Huis ten Bosch та іншими заможними клієнтами. Його стиль характеризувався яскравими кольорами, драматичним використанням світла та тіні та реалістичними зображеннями людей і сцен.

    Legacy and Enduring Impact

    Упродовж довгого та продуктивного життя Йордаенс навчив багатьох учнів – офіційно задокументовано 15 осіб, які навчалися у нього в Гільдії Святого Луки між 1621 і 1667 роками – забезпечуючи продовження його мистецького спадку. Його вплив можна побачити в роботах пізніших художників, таких як Ян Стен, який поділяв з ним схильність до зображення жвавих жанрових сцен. За межами прямого впливу на інших художників, класично натхненні сільські теми Йордаенса мали довготривалий ефект на мистецтво, кидаючи виклик традиційним ієрархіям і святртучи гідність повсякденного життя. Навіть сьогодні його картини продовжують захоплювати глядачів своєю енергією, життєвою силою та чесним зображенням людського досвіду. Його здатність поєднувати реалізм із алегоріями, насолоду з мораллю та велич із близькістю робить його одним із найпривабливіших і найбільш стійких фігур епохи бароко.

    Музей

    Музей Вальраф-Рихарта

    Представлено в Köln, Deutschland

    Хроніка видінь: Душа художньої спадщини Кьольна

    Розташований у самому історичному серці Кьольна, Музей Вальраф-Ріхтарта та Фондація Корбуда постає як глибоке свідчення незламної сили людської творчості та приватного меценатства. Це набагато більше, ніж просто сховище шедеврів; це захоплива подорож крізь саму тканину європейської історії мистецтва. Від спокійної, духовної глибини Середньовіччя до яскравих, революційних експериментів початку двадцятого століття, музей пропонує безперервний наратив про те, як людство сприймало красу, божественність та власне «я». Історія цієї установи нерозривно пов'язана з ідентичністю самого Кьольна — міста, що пережило розквіт і падіння імперій, але залишилося непохитним охоронцем культурної пам'яті. Заснований завдяки спадщині Фердинанда Франца Вальрафта та Йоганна Генріха Ріхтарта, музей слугує мостом між епохами, запрошуючи відвідувачів стати свідками поступової еволюції стилю, думки та емоцій.

    Архітектура музею створює миттєвий, вражаючий діалог між античністю та модерном. Спроектована Освальдом Матіасом Унгерсом і відкрита у стілі сучасного мінімалізму в 2001 році, споруда навмисно відмовляється від традиційної важкої музейної естетики на користь чистих ліній та просторих, споглядальних зон. Проте під її сучасною оболонкою прихований глибокий зв'язок із давнім світом; музей побудований на фундаментах римського храму Кьольна, присвяченого Марсу, що є тонким нагадуванням про те, що навіть найсучасніші художні вирази вкорінені в шарах історії під нашими ногами. Цей архітектурний синтез створює атмосферу, де суворість сьогодення ідеально доповнює багатство минулого, дозволяючи мистецтву дихати у просторі, який відчувається водночас монументальним і інтимним.

    Від готичної пишності до барокової величі

    Увійти до галерей музею — означає ступити у світ вишуканих деталей та драматичної інтенсивності. Готична колекція залишається перлиною установи, основою якої є ефірна

    Мадонна в трояндовому саду

    Стефана Лохнера. У цьому шедеврі можна знайти захоплююче поєднання готичної елегантності та раннього фламандського реалізму, де сяючі кольори та ретельні текстури викликають відчуття небесної благодаті. Використання подрібненого лазуриту в таких роботах нагадує нам про цінність мистецтва в Середньовіччі, адже ці пігменти долали величезні відстані, щоб потрапити до Кьольна. Ця епоха побожності ще більше збагачується вівтарними картинами з великої церкви Святого Мартина, які демонструють поступовий перехід до натуралізму та глибшого людського зв'язку з божественним.

    Просуваючись галереями, тиха споглядальність готичного періоду поступається місцем театральній енергії бароко. Тут музей розкриває справжні масштаби мистецьких амбіцій. Твори Рубенса, такі як

    Юнона та Аргус

    , випромінюють відчутний порив сили та чуттєвості, використовуючи майстерну композицію та драматичне освітлення, щоб полонити глядача. Ця епоха величі балансується психологічною глибиною автопортретів Рембрандта, де використання кьяроскуро запрошує до інтроспективного занурення в саму душу художника. Поруч із ними ретельний реалізм Франса Халса захоплює людські емоції з чутливістю, яка залишається такою ж зворушливою сьогодні, як і століття тому, відкриваючи вікно у зростаюче захоплення ідентичністю та театральністю, що визначали ту епоху.

    Сяюча спадщина імпресіонізму

    Подорож крізь час завершується захоплюючим світлом Фондації Корбуда, де музей приймає революційний дух імпресіонізму. Крок у ці галереї подібний до прогулянки сонячним садом або вздовж туманного берега річки. Колекція прославляє витончену грацію таких митців, як Берта Морізо, чия робота

    Дитина серед підв'язаних троянд

    вловлює миттєві моменти невинності, купаючись у плямистій сонячній світлі. Цей розділ музею є сенсорним тріумфом, зосередженим на роздроблених мазках та атмосферних нюансах, що проклали шлях сучасному мистецтву. Демонструючи роботи таких майстрів, як Моне, Мане, Ренуар та Сезанн, музей забезпечує сяючий фінал своєї історичної арки.

    Що справді вирізняє Музей Вальраф-Ріхтарта, так це його цілісний підхід до мистецького досвіду. Він не просто ізолює художні напрями в окремі кабінети, а представляє їх як безперервну, живу еволюцію людського духу. Для поціновувача мистецтва це місце відкриттів; для колекціонера — джерело глибокого натхнення; а для дизайнера інтер'єру — майстер-клас із кольору, текстури та композиції. Незалежно від того, чи досліджуєте ви поточну виставку «Музей музеїв», чи стоїте перед багатостолітньою Мадонною, кожен відвідувач залишає з глибшим розумінням мистецької душі Європи — урочистістю творчості, яка залишається такою ж життєдайною сьогодні, як і в момент заснування музею.

    Дізнатися більше

    Доступно онлайн

    QR-код, що веде на сторінку завантаження Prometheus Bound

    wahooart.com/uk/art/download/jacob-jordaens-prometheus-bound-8XZJ44-en/

    Цитування цього твору мистецтва

    MLA
    Йордаенс, Якоб. Prometheus Bound. 1640, Музей Вальраф-Рихарта. https://wahooart.com/uk/art/jacob-jordaens-prometheus-bound-8XZJ44-en/
    APA
    Йордаенс, Якоб (1640). Prometheus Bound [Painting]. Музей Вальраф-Рихарта. https://wahooart.com/uk/art/jacob-jordaens-prometheus-bound-8XZJ44-en/
    Chicago
    Якоб Йордаенс. Prometheus Bound. 1640. Музей Вальраф-Рихарта. https://wahooart.com/uk/art/jacob-jordaens-prometheus-bound-8XZJ44-en/
    Harvard
    Йордаенс, Якоб (1640) Prometheus Bound. Музей Вальраф-Рихарта. Available at: https://wahooart.com/uk/art/jacob-jordaens-prometheus-bound-8XZJ44-en/

    Придивіться уважніше

    Prometheus Bound — Якоб Йордаенс

    Придивіться уважніше

    Відповідайте власними словами. Тут немає неправильних відповідей — лише такі, які ви можете пояснити.

    1. Що першим привертає вашу увагу і чому?
    2. Які кольори чи форми створюють настрій — і що це за настрій?
    3. Скільки облич ви можете знайти? ____ (у нашому каталозі їх 2 — ви згодні?)
    4. У нашому каталозі ця робота класифікована за тегами: mythology, prometheus, chains. Ви згодні? Що б ви додали або прибрали?
    5. Поверніться до розгляду Чотири Євангелісти (1620), що було раніше в цьому посібнику. Назвіть дві спільні риси цього твору з цією роботою та одну відмінність.

    Ваша відповідь

    Напишіть короткий абзац про цей витвір мистецтва. Використовуйте факти з попередніх частин цього посібника та ваші відповіді вище.

    Арт-вікторина

    Prometheus Bound — Якоб Йордаенс

    Наскільки добре ви знаєте цей витвір мистецтва?

    Оберіть одну правильну відповідь на кожне з 5 запитань нижче. Кожне з них має лише одну вірну відповідь.

    1. 1. What mythological figure is depicted in Jacob Jordaens’ "Prometheus Bound"?

      • A Zeus
      • B Hercules
      • C Prometheus
    2. 2. In what year was Jacob Jordaens' "Prometheus Bound" painted?

      • A 1620
      • B 1640
      • C 1660
    3. 3. The painting prominently features a struggle between which two figures?

      • A Prometheus and Athena
      • B Zeus and Hermes
      • C Prometheus and an eagle
    4. 4. What artistic movement is most closely associated with Jacob Jordaens’ style?

      • A Renaissance
      • B Baroque
      • C Rococo
    5. 5. The dramatic lighting in "Prometheus Bound" is a characteristic feature of which artistic technique?

      • A Sfumato
      • B Chiaroscuro
      • C Impasto

    Мій результат: ____ із 5

    Ключ до відповідей — для вчителя

    Це починається з окремої друкованої сторінки, тому її можна просто не включати до копій.

    1C · 2B · 3C · 4B · 5B