Kağıt Boyutu

Öğrenci Sanat Rehberi

Trees.Precisely

Adı Sınıf Tarih

Bernie Casey, Trees.Precisely (1968). Referans amaçlı çoğaltılmıştır; tüm hakları saklıdır. Bu tuvali hareketli bir ışık altında inceleyin: çizim, vernik altındaki gerçek renk, saf pigment

Temel Bilgiler

Sanatçı
Bernie Casey wahooart.com/tr/artists/bernie-casey/
Sanatçının yaşam tarihleri
1939 – 2017
Boyalı
1968
Orijinal boyutlar
102 x 76 cm
Akım
Abstract Expressionism Large canvases where the act of painting itself — the drip, the sweep — is the subject.

Bağlam içinde

Trees.Precisely — Bernie Casey

Boyutları nelerdir?

Orijinal boyutları 102 × 76 cm (yükseklik × genişlik) olan eser, burada ortalama boydaki bir yetişkinin yanında sunulmuştur.

Yapım yılı

  1. 1930
  2. 1940
  3. 1950
  4. 1960
  5. 1970
  6. 1980
  7. 1990
  8. 2000
  9. 2010

Üst satır: yıllar. Alt satır: sanatçının her dönemin başında ve sonunda kaç yaşında olduğu — doğumda 0, ölümünde 78.

Sanatçının 29 yaşındayken yapılmıştır. Sanatçı 78 yaşına kadar yaşadı. 0 kataloğumuzdaki bu sanatçıya ait 29 tarihli eserden daha önce üretilmiştir.

Gölgelenmiş: Bernie Casey'in yaşam süresi (1939–2017) ▲ bu eser, 1968 on yıl on yıl, tarihli her bir tablo

Benzer eserlerle karşılaştır

Yukarıdaki eserlerden birini seçin: bu eserle ortak olan iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.

Bu eserin yanına yakışacak diğer çalışmalar: wahooart.com/tr/art/similar/bernie-casey-trees-precisely-AQTUR8-en/

Renk Paleti

Görüntü üzerinden ölçülmüştür

    Ana renk

    Quinacridone Magenta #804646

    Kataloglanmış palet

    • #804646
    • #DDCF7D
    • #BEB2AB
    • #D8D2C9

    Bu renkler sanatçının tüm paletinin içinde yer alır Renge göre diğer tabloları bulun

    Palet
    Neutrals Görseldeki baskın renk ailesi.
    Ana renk adı
    Quinacridone Magenta
    Yoğunluk
    Vivid Tek bir mat tondan birçok parlak tona kadar, renklerin ne kadar doygun ve çeşitli olduğudur.
    Kontrast
    Serene Renklerin resim genelinde ışıklık ve doygunluk açısından ne kadar farklılık gösterdiği.
    Uyum
    Strong Color Unity Renklerin birbiriyle uyumu; zıtlıktan tam bir bütünlüğe kadar.
    Parlaklık
    Brilliant Resmin derin gölgelerden parlak ışıklara kadar genel olarak ne kadar açık veya koyu göründüğü.
    Doygunluk
    Balanced Soft Griye yakın tonlardan tamamen canlı renklere kadar, renklerin ne kadar saf ve güçlü olduğu.

    Bu tablo dünyanın neresinde inceleniyor?

    • 1% altı
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ve üzeri
    Bu tablonun tek başına haritalandırılacak kadar çok kayıtlı ziyaretçisi bulunmadığından, levha son on iki ayda Bernie Casey tarafından üretilen tüm eserleri kapsamaktadır — toplamda 1 ülke. Bu rakamların kaynağı

    Öncü on ülke

    1. 1 Çin 100,0%

    Harita üzerindeki en koyu renkli üç ülkeyi bulun. Bu tabloya ev sahipliği yapan müze bu ülkelerden birinde mi yer alıyor? Uzaklardaki insanların bu tabloya bakması için bir neden yazın.

    Bernie Casey tarafından üretilen en çok ilgi gören 3 eser

    1. 1 Sex Two Ways, 1968 50,0%
    2. 2 In The Moon's Middle, 1970 50,0%
    3. — Trees.Precisely, 1968 bu tablo 0,0%

    Bu eserler birlikte, bu sanatçının tablolarının son on iki ay içinde aldığı tüm ilginin 100,0%'ini oluşturmaktadır. Katalogda bu sanatçıya ait 31 eser bulunmaktadır ve bunların 2 tanesine en az bir kez bakılmıştır. Bu tablo henüz bu süre zarfında incelenmemiştir — listeyi bir sıralama olmaksızın kapatmaktadır. Ay ay aynı sayılar

    Çubuklar kaliteyi değil, dikkati ölçer. En üstteki eseri ve şunu seçin: Bir tablonun ne kadar iyi boyandığından bağımsız olarak onu ünlü yapabilecek bir şey söyleyin.

    Sanatçı ve müze

    Sanatçı

    Bernie Casey

    A Symphony of Motion and Color

    Bernie Casey’s life was a remarkable tapestry woven from the threads of physical prowess and profound creativity. Before he became a celebrated figure in the world of fine art, his presence was felt on the gridiron of the National Football League, where he played with legendary intensity for the Detroit Lions, San Francisco 49ers, and Los Angeles Rams. This early chapter of his life, defined by the rhythmic collision of athletes and the strategic dance of professional football, provided a unique foundation for his later artistic endeavors. The physicality of the sport—the explosive energy, the precision of movement, and the sheer stamina required—deeply informed his approach to the canvas. For Casey, painting was not merely a departure from his athletic career but an evolution of it, translating the kinetic energy of the field into the expressive gestures of Abstract Expressionism.

    The Language of the Inner Landscape

    As his creative journey unfolded during the mid-to-late 1960s, Casey emerged as a compelling voice within the movements of Abstract Expressionism and Lyrical Abstraction. Drawing inspiration from titans such as Jackson Pollock and Willem de Kooning, he embraced a technique that prioritized raw emotion over representational accuracy. His canvases became vibrant arenas where thick impasto and spontaneous brushstrokes collided with a palette often dominated by striking blues, reds, and yellows. In seminal works like The Afterthought of Dante’s Inferno, one can witness the palpable texture of his process, where layers of paint create a sense of psychological depth and movement. He sought to move beyond the literal, using geometric shapes and swirling forms to map out inner landscapes that spoke to universal human experiences.

    His artistic vocabulary was built upon several key elements:

    Dynamic Texture: The use of heavy impasto to create a three-dimensional, tactile experience on the canvas.

    Emotional Color Palettes: A deliberate use of high-contrast hues to evoke feelings ranging from tranquility to intense passion.

    Spontaneous Gesture: A commitment to the improvisational spirit, allowing the movement of the hand to dictate the composition.

    Legacy and Social Resonance

    Beyond the aesthetic allure of his work lies a profound social significance. Navigating the complexities of the Civil Rights era as an African American icon, Casey utilized his art to explore themes of love, peace, nature, and justice. His paintings served as windows into a broader struggle for human dignity, reflecting the tensions and triumphs of his time. While he simultaneously achieved fame as an actor in the 1970s blaxploitation genre, his commitment to the canvas remained a constant pursuit of truth. Through his ability to transcend the boundaries of race and physicality through abstraction, Bernie Casey left behind a legacy that continues to resonate, reminding us that art is a powerful medium for communicating the unspoken truths of the human spirit.

    Daha fazla bilgi için

    Çevrim içi inceleyin

    Trees.Precisely için indirme sayfasına yönlendiren QR kodu

    wahooart.com/tr/art/download/bernie-casey-trees-precisely-AQTUR8-en/

    Bu esere atıf yapın

    MLA
    Casey, Bernie. Trees.Precisely. 1968, https://wahooart.com/tr/art/bernie-casey-trees-precisely-AQTUR8-en/
    APA
    Casey, Bernie (1968). Trees.Precisely [Painting]. https://wahooart.com/tr/art/bernie-casey-trees-precisely-AQTUR8-en/
    Chicago
    Bernie Casey. Trees.Precisely. 1968. https://wahooart.com/tr/art/bernie-casey-trees-precisely-AQTUR8-en/
    Harvard
    Casey, Bernie (1968) Trees.Precisely. Available at: https://wahooart.com/tr/art/bernie-casey-trees-precisely-AQTUR8-en/

    Yakından inceleyin

    Trees.Precisely — Bernie Casey

    Yakından İnceleyin

    Kendi kelimelerinizle yanıtlayın. Burada yanlış cevap yoktur; sadece açıklayabileceğiniz cevaplar vardır.

    1. İlk olarak gözünüze ne çarpıyor ve neden?
    2. Bu ruh halini hangi renkler veya şekiller oluşturuyor — peki ya bu ruh hali nedir?
    3. Kataloğumuz bu eseri şu başlıklar altında sınıflandırıyor: abstract art, geometric design, musical elements. Katılıyor musunuz? Neleri ekler veya çıkarırdınız?
    4. Bu kılavuzun başlarında yer alan Last Night The Sex Grew (1968) eserine tekrar göz atın. Bu eserle paylaştığı iki özelliği ve farklı olan bir özelliği belirtin.
    5. Abstract Expressionism: Large canvases where the act of painting itself — the drip, the sweep — is the subject. Bunu bu eserde nerede görebilirsiniz?

    Yanıtınız

    Bu sanat eseri hakkında kısa bir paragraf yazın. Bu kılavuzun önceki bölümlerindeki bilgilerden ve yukarıdaki yanıtlarınızdan yararlanın.

    Soru ve Cevaplar

    Bernie Casey imzalı "Trees.Precisely" hangi doygunluk ve yoğunluğu sergiliyor?

    Bernie Casey imzalı "Trees.Precisely", Balanced Soft doygunlukta ve Vivid yoğunlukta kaydedilmiştir.

    "Trees.Precisely" adlı eser, Bernie Casey kariyerinin hangi dönemine ait?

    "Trees.Precisely", Bernie Casey kariyerinin Contemporary dönemine aittir. Bu sınıflandırma, eseri sanatçının gelişim süreciyle ilişkilendirir.

    Bernie Casey imzalı "Trees.Precisely" eserini bir slayt gösterisi olarak nasıl izleyebilirim?

    Bir slayt gösterüsü mevcuttur: Bernie Casey imzalı "Trees.Precisely" eserinin Slayt Gösterisi sayfası.