Stuart Davis Popularitet och besökarstatistik

1892 – 1964

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Stuart Davis på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Stuart Davis: nyckeltal

Visa 1 är det främsta verket av Stuart Davis med 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 6% av den totala uppmärksamheten. Följs av Garage No. 1 och Study for ''Blips and Ifs''. Stuart Davis fick 5 400 besök: 1 100 på artistsidan, 4 300 på dukarna. Kurvan sjönk: 43% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Den mest besökta månaden var Jul 2026 (4 100 besök). Enhetsfördelning för publiken: datorer (83%) och mobiltelefoner (17%). En preferens är tydlig: Livfulla färger (Färgintensitet) står för 49% av besöken trots att den endast utgör 30% av katalogen.

Stuart Davis: de 10 mest öppnade dukarna

Denna ranking baseras på antal besök, inte katalogpoäng: de 10 mest efterfrågade verken av Stuart Davis på WahooArt.com under de senaste tolv månaderna.

  1. Visa 1 1 Visa 1 300 besök · 6,4%
  2. Garage No. 1 2 Garage No. 1, 1917 200 besök · 4,3%
  3. Study for ''Blips and Ifs'' 3 Study for ''Blips and Ifs'' 200 besök · 4,3%
  4. Odol 4 Odol 100 besök · 2,1%
  5. The Mellow Pad 5 The Mellow Pad 100 besök · 2,1%
  6. Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York) 6 Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York), 1938 100 besök · 2,1%
  7. Waterfront Landscape 7 Waterfront Landscape, 1936 100 besök · 2,1%
  8. Composition 8 Composition, 1935 100 besök · 2,1%
  9. Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 9 Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 100 besök · 2,1%
  10. T View 10 T View, 1951 100 besök · 2,1%

Hur utvecklas intresset för Stuart Davis månad för månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Visa de underliggande siffrorna
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260200
Jul 20265003 600
Aug 2026200500
Sep 20264000

Hur ser det totala intresset ut för Stuart Daviss enskilda dukar?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Hur står sig Stuart Daviss favoritdukar under året?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Visa de underliggande siffrorna
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Odol00000000001000
Rocks, Gloucester000000000000
Boats, Gloucester000000000000
The Mellow Pad00000000010000
Tropes de Teens000000000000
Visa 1000000001001001000
Blue Café000000000000
Report rockport000000000000
Owh! in San Pao000000000000
Hot Still-Scape for Six Col…00000000010000

Visas verken av Stuart Davis på mobiler eller datorer?

Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

Visa de underliggande siffrorna
EnhetBesökDela
datorer4 50083,3%
mobiltelefoner90016,7%

Vilka språk dominerar bland läsarna av Stuart Davis?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Visa de underliggande siffrorna
SpråkBesökDela
Engelska300100,0%

Hur ser det dagliga besöksantalet för Stuart Davis ut, och vad är prognosen?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Visa de underliggande siffrorna
DagBesök
lör 26 Sep0
sön 27 Sep100
mån 28 Sep0
tis 29 Sep0
ons 30 Sep100
tors 1 Okt0
fre 2 Okt100
lör 3 Okt0
sön 4 Okt0
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt100
tors 8 Okt0
fre 9 Okt200
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt100
tis 13 Okt0
ons 14 Okt0
tors 15 Okt200
fre 16 Okt200
lör 17 Okt (prognos)0
sön 18 Okt (prognos)100
mån 19 Okt (prognos)100
tis 20 Okt (prognos)0
ons 21 Okt (prognos)100
tors 22 Okt (prognos)100
fre 23 Okt (prognos)300
lör 24 Okt (prognos)0
sön 25 Okt (prognos)100
mån 26 Okt (prognos)100
tis 27 Okt (prognos)0
ons 28 Okt (prognos)100
tors 29 Okt (prognos)100
fre 30 Okt (prognos)300
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)100
mån 2 Nov (prognos)100
tis 3 Nov (prognos)0
ons 4 Nov (prognos)100
tors 5 Nov (prognos)100
fre 6 Nov (prognos)300

Stuart Davis: dina frågor

Vilken är den mest visade duken av Stuart Davis?

Visa 1: 300 besök, vilket motsvarar 6% av Stuart Daviss visningar. Listan ovan sträcker sig ner till rankning 10.

Hur många besök får Stuart Davis?

5 400 under tolv månader, fördelat på artistsidan (1 100) och dukarna (4 300).

Besöker besökare Stuart Davis via mobil eller dator?

Besöken fördelas på datorer (83%) och mobiltelefoner (17%); datorer leder med 83%.

Föredrar besökare en viss typ av duk av Stuart Davis?

Ja, Livfulla färger (Färgintensitet): 49% av besöken för 30% av katalogen.