Format papira

Vodič za studentske radove

Hms Ramillies

Ime Razred Datum

Robert Dod, Hms Ramillies. Domen javnog dobra. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svetlom: crtež, pravu boju ispod vernisa, čisti pigment

Osnovne informacije

Umetnik
Robert Dod wahooart.com/sr/artists/robert-dod_sr/
Podaci o umetniku
1748 – 1815
Pokret
Neoclassical A deliberate return to the calm balance and clear outlines of ancient Greek and Roman art.

U kontekstu

Hms Ramillies — Robert Dod

Kada je ovo možda naslikano?

  1. 1740
  2. 1750
  3. 1760
  4. 1770
  5. 1780
  6. 1790
  7. 1800
  8. 1810

Red iznad: godine. Red ispod: koliko je umetnik imao godina na početku i na kraju svakog perioda — 0 u rođenju, 67 u smrti.

Osenčeno: životni vek umetnika Robert Dod (1748–1815) svaka datirana slika, deceniju po deceniju

Za ovaj zapis nema tačno navedene godine — na osnovu životnog veka umetnika i stila dela, na koju deceniju biste pretpostavili?

Slična dela

Izaberite jedno od gore navedenih dela: navedite dve stvari koje su mu zajedničke sa ovim i jednu stvar koja ga razlikuje.

Još dela koja se mogu postaviti pored ovog: wahooart.com/sr/art/similar/robert-dodd-hms-ramillies-9DHJ68-en/

Paleta boja

Izmereno na osnovu slike

    Glavna boja

    Putty #c7cabd

    Katalogizovana paleta

    • #C7CABD
    • #222215
    • #68684D
    • #909284

    Ove boje unutar cele umetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Naziv glavne boje
    Putty
    Intenzitet
    Monochromatic Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedne prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Bold Razlika u svetlini i zasićenosti boja širom slike.
    Harmonija
    Strong Color Unity Koliko se dobro boje uklapaju, od kontrastnih do potpuno ujedinjenih.
    Osvetljenost
    Bright Koliko je slika u celini svetla ili tamna, od duboke senke do najsvetlijih tonova.
    Zasićenost
    Muted Koliko su boje čiste i snažne, od skoro sivih do potpuno živopisnih.

    Gde u svetu se posmatra ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova slika sama po sebi ima premalo zabeleženih posetilaca da bi se napravila mapa, pa ploča prikazuje svaki rad koji je kreirao Robert Dod tokom poslednjih dvanaest meseci — ukupno u 3 zemalja. Odakle ovi podaci potiču

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Кина 54,5%
    2. 2 Сједињене Америчке Државе 36,4%
    3. 3 Сингапур 9,1%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na mapi. Da li se muzej u kojem se čuva ova slika nalazi u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi sa dalekih mesta mogli posmatrati.

    10 najposećenijih dela umetnika Robert Dod

    1. 1 The Battle Of Copenhagen 16,7%
    2. 2 Brigg Observeregaging The Jack 16,7%
    3. 3 Shipping In The Pool Of London 16,7%
    4. 4 HMS 'Victory' at Spithead,, 1791 8,3%
    5. 5 English Ships In Table Bay 8,3%
    6. 6 The Indiaman 'royal Charlotte' 8,3%
    7. 7 Blowing Up The Wreck 8,3%
    8. 8 The 'victory' Sailing From Spithead 8,3%
    9. 9 Bridports Action Groix 8,3%
    10. — Hms Ramillies ova slika 0,0%

    Zajedno, ova dela privlače 99,9% pažnje koju su slike ovog umetnika dobile tokom poslednjih dvanaest meseci. Katalog sadrži 47 dela ovog umetnika, od kojih je 9 pregledano barem jednom. Ova slika još uvek nije pregledana u tom periodu — ona zatvara listu bez rangiranja. Isto važi i za mesec po mesec

    Barovi mere pažnju, ne kvalitet. Odaberite rad na vrhu i ovaj: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom pored toga koliko je dobro naslikana.

    Umetnik i muzej

    Umetnik

    Robert Dod

    Mesto rođenja London, Ujedinjeno Kraljevstvo

    Robert Dodd: Pionir pomorskog romantizma

    Robert Dodd (1748 – 1815) predstavlja značajnu figuru u britanskoj istoriji umetnosti, naročito unutar domena pomorskog slikarstva i akvatint gravure tokom turbulentne ere Napoleonovih ratova. Rođen u Londonu kao jedan od tri sina Aleksandra Dodda, njegov umetnički dar negovao je brat Ralf, koji je gradio karijeru inženjera i slikara – što je bila porodična veza koja je nesumnjivo podstakla poštovanje prema vizuelnom predstavljanju i tehničkoj veštini. Oženio se Meri Fulton 1772. godine, gradeći porodični život uporedo sa svojim umetničkim težnjama. Doddova smrt početkom 1815. godine označila je kraj plodnog života posvećenog beleženju veličine i drame pomorskih susreta.

    Rani život i obuka:

    Dodove formativne godine provedene su u usavršavanju umetničkih sposobnosti, u početku fokusirajući se na pejzažno slikarstvo pre nego što je gravitirao ka očaravajućem svetu pomorskih scena.

    Uspon pomorskog umetnika

    Doddov proboj dogodio se tokom Francuskih revolucionarnih ratova i Američkog rata za nezavisnost. Prepoznajući potencijal dramatičnog pripovedanja kroz vizuelne medije, vešto je upotrebio svoj talenat da prikaže ključne bitke—najznačajnija je bila „Bitka kod Trafalgara“, koja slavi odlučnu pobedu Britanije nad Napoleonovom flotom. Ovo monumentalno platno, koje se danas čuva u Nacionalnom pomorskom muzeju, predstavlja primer Doddove majstorstva u tehnici i umetničke vizije. On je pedantno prikazivao brodove, opremu i atmosferske uslove, prenoseći ne samo činjeničnu tačnost, već i opipljivu emociju – što je bila odlika onoga što istoričari nazivaju „romantizmom“.

    Tehnika i stil:

    Doddov prepoznatljiv stil karakterisalo je majstorstvo u korišćenju svetlosnih efekata. On je vešto suprotstavljao blistavu sunčevu svetlost mračnim oblacima i dimu, stvarajući kompozicije koje su pulsirale energijom i dinamikom.

    Gravura i umetničko nasleđe

    Pored svojih slika, Dodd je stekao značajan ugled kao gravir akvatinta. Preko 100 njegovih dela reprodukovano je sa izuzetnim detaljima od strane drugih umetnika, osiguravajući očuvanje njegove umetničke vizije za potomstvo. Ova posvećenost gravuri naglašavala je njegovo verovanje da vizuelna umetnost može služiti kao moćan alat za dokumentovanje istorije i prenošenje njenog emocionalnog uticaja. Iako je ostao u senci velikana poput Turnera i Konstabla, Doddov doprinos britanskom pomorskom slikarstvu ostaje neprocenjiv—kao svedočanstvo njegove nepokolebljive posvećenosti hvatanju duha ere definisane konfliktom i istraživanjem.

    Značajna dostignuća:

    Doddovo trajno nasleđe počiva na njegovom monumentalnom prikazu „Bitke kod Trafalgara“, koja se smatra jednim od najlepših pomorskih slika svog vremena, kao i na njegovom plodnom angažovanju u graviranju akvatinta.

    Priznanja i umetnički uticaj

    Doddovi umetnički poduhvati bili su priznati od strane istaknutih institucija kao što su Društvo umetnika i Kraljevska akademija, gde je redovno izlagao do 1809. godine. Njegov rad služio je kao inspiracija za buduće generacije umetnika, učvrstivši njegovo mesto unutar šireg konteksta britanske romantične umetnosti—pokreta koji je prioritet dao emociji i mašti uz pedantno posmatranje. Nasleđe Roberta Dodda nastavlja da odjekuje i danas, podsećajući nas na transformativnu moć vizuelnog pripovedanja i trajnu lepotu koja se nalazi u beleženju trenutaka od istorijskog značaja.

    Saznajte više

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji vodi na stranicu za preuzimanje Hms Ramillies

    wahooart.com/sr/art/download/robert-dodd-hms-ramillies-9DHJ68-en/

    Citiranje ovog umetničkog dela

    MLA
    Dod, Robert. Hms Ramillies. n.d., https://wahooart.com/sr/art/robert-dodd-hms-ramillies-9DHJ68-en/
    APA
    Dod, Robert (n.d.). Hms Ramillies [Painting]. https://wahooart.com/sr/art/robert-dodd-hms-ramillies-9DHJ68-en/
    Chicago
    Robert Dod. Hms Ramillies. n.d. https://wahooart.com/sr/art/robert-dodd-hms-ramillies-9DHJ68-en/
    Harvard
    Dod, Robert (n.d.) Hms Ramillies. Available at: https://wahooart.com/sr/art/robert-dodd-hms-ramillies-9DHJ68-en/

    Pogledajte pažljivije

    Hms Ramillies — Robert Dod

    Pažljiviji pogled

    Odgovorite svojim rečima. Ovde nema netačnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Šta vam prvo privuče pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. U našem katalogu ovo delo je klasifikovano pod: maritime, naval, sailing ship. Da li se slažete? Šta biste dodali ili uklonili?
    4. Vratite se na HMS 'Victory' at Spithead, (1791), koji ste ranije videli u ovom vodiču. Navedite dve zajedničke karakteristike ovog i prethodnog dela, kao i jednu koja ih razlikuje.
    5. Neoclassical: A deliberate return to the calm balance and clear outlines of ancient Greek and Roman art. Gde se to može uočiti u ovom delu?

    Vaš odgovor

    Napišite kratak pasus o ovom umetničkom delu. Koristite činjenice iz prethodnih delova ovog vodiča i svoje odgovore navedene iznad.

    Pitanja i odgovori

    Mogu li da vidim „Hms Ramillies”, Robert Dod na svom zidu pre kupovine?

    Delo "Hms Ramillies" ima pregled proširene stvarnosti: stranica AR pregled prikazuje umetničko delo u vašem sopstvenom prostoru pomoću kompatibilnog uređaja.

    Koliko su intenzivne boje u delu „Hms Ramillies”, Robert Dod?

    Intenzitet boja dela "Hms Ramillies" je Monochromatic. Intenzitet opisuje koliko boje deluju snažno.

    Postoje li dela slična delu "Hms Ramillies"?

    Radela slična delu „Hms Ramillies”, Robert Dod prikupljena su na stranici Slična dela ovog umetničkog dela.