Format papirja

Priročnik za študentska dela

Everard Home

Ime in priimek Razred Datum

Thomas Phillips, Everard Home (1829), Royal Society. Dostopno v javni lastnini.

Podrobnosti

Umetnik
Thomas Phillips wahooart.com/sl/artists/thomas-phillips_sl/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1770 – 1845
Naslikano
1829
Material
Oil On Canvas
Gibanje
Victorian Portraiture
Na lokaciji
Royal Society wahooart.com/sl/museums/royal-society-london_sl/
Artistic style
Portraiture
Influences
Benjamin West
Notable elements
Detailed realism
Subject or theme
Historical figure

V kontekstu

Everard Home — Thomas Phillips

Kdaj je bilo to naslikano?

  1. 1770
  2. 1780
  3. 1790
  4. 1800
  5. 1810
  6. 1820
  7. 1830
  8. 1840

Osenčeno: življenjsko obdobje Thomas Phillips (1770–1845) ▲ to delo, 1829

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: wahooart.com/sl/art/similar/thomas-phillips-everard-home-AQZDTX-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Putty #d8c1a2

    Shranjena paleta

    • #D8C1A2
    • #100A08
    • #A77D56
    • #41180F
    Paleta barv
    Earthy Prevladujoča barvna družina na sliki.
    Naziv primarne barve
    Putty
    Intenzivnost
    Monochromatic Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Gentle V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Strong Color Unity Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Deep_shadow Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Subtle Color Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    O tem umetniškem delu

    Everard Home — Thomas Phillips

    The Enigmatic Presence of Everard Home

    Thomas Phillips’s 1829 portrait of Everard Home is more than a simple likeness; it's a carefully constructed tableau of intellectual authority and understated elegance, embodying the spirit of the early Victorian era. The painting immediately commands attention with its formal composition – Home sits rigidly upright, his posture radiating an almost unnerving self-assurance. His gaze, direct and unwavering, pierces the viewer, suggesting both profound knowledge and a hint of reserved judgment. The stark red walls behind him aren’t merely a backdrop; they create a sense of contained space, mirroring the disciplined mind within. The muted palette – dominated by deep browns, blacks, and subtle greys – reinforces this feeling of gravitas, lending the scene an air of scholarly seriousness.

    Subject Matter: The portrait focuses entirely on Home himself, minimizing any distractions or contextual elements. This deliberate isolation emphasizes his individual importance and intellectual standing.

    Technique: Phillips masterfully employs a technique known as ‘stale varnish,’ a process common in the period that gives the painting a slightly aged, almost sepia-toned appearance. This adds to the sense of historical weight and reinforces the image’s connection to the past. The brushwork is remarkably detailed, particularly in capturing the texture of Home's coat and the subtle nuances of his face – the furrowed brow, the slight downturn of the mouth, all contribute to a portrait brimming with character.

    A Man of Science and Patronage

    Everard Home’s life was inextricably linked to the burgeoning scientific community of London. A surgeon, anatomist, and pioneering naturalist, he made significant contributions to our understanding of animal physiology, particularly in his detailed studies of the platypus – a creature he famously identified as ovoviviparous, a groundbreaking observation at the time. Phillips’s portrait reflects this intellectual prowess; Home's attire—a dark coat and yellow tie—suggests a man of refined taste and scholarly pursuits. The inclusion of spectacles subtly underscores his dedication to scientific inquiry, hinting at countless hours spent poring over anatomical diagrams and conducting meticulous experiments.

    Historical Context:

    The painting was created during a period of immense intellectual ferment in Britain – the rise of Newtonian science, the expansion of the British Empire, and the growing influence of the Royal Society. Home’s position within this landscape is subtly conveyed through the portrait; he represents the epitome of Victorian intellect and scientific achievement.

    Symbolism and the Victorian Ideal

    Beyond a simple likeness, Phillips's portrait operates on several symbolic levels. The rigid posture and direct gaze can be interpreted as representing the Victorian ideal of stoicism and self-control – qualities highly valued in men of science and public life. The red walls, often associated with power and authority, further reinforce this sense of importance. Furthermore, the painting’s formality—the carefully arranged composition, the restrained palette—reflects the prevailing aesthetic sensibilities of the era: a preference for order, restraint, and intellectual seriousness. The portrait is not merely a representation of a man; it's an embodiment of a particular worldview.

    A Legacy in Reproduction

    Reproductions of Thomas Phillips’s “Everard Home” offer a remarkable opportunity to bring this compelling portrait into contemporary homes and spaces. The painting’s rich detail, evocative atmosphere, and historical significance make it an ideal addition to libraries, studies, or any room where intellectual curiosity and appreciation for the past are valued. When selecting a reproduction, consider the quality of the print – a high-resolution digital print on archival paper will best capture the nuances of Phillips's original work, ensuring that this enduring portrait continues to captivate viewers for generations to come.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Thomas Phillips

    Rojen v Dudley, Velika Britanija

    Zgodnje življenje in umetniški temelji

    Thomas Phillips, rojen leta 1770 v Dudleyju, Worcestershire, je iz skromnih razmer vzplul do pomembnega lika na britanski umetniški sceni poznega 18. in zgodnjega 19. stoletja. Njegovo prvotno umetniško usposabljanje ni bilo v tradicionalnem slikarstvu, temveč v obrtu izdelave steklenih oken pod vodstvom Francisa Egintona v Birminghamu. Ta temeljna izkušnja mu je vsadila natančnost do detajlov in razumevanje barv in svetlobe, ki sta kasneje zaznamovala njegovo portretno slikarstvo. Ključni trenutek se je zgodil leta 1790, ko se je Phillips odpravil v London z uvednim pismom Benjaminu Westu, vodilnemu umetniku tistega časa in pomembni figuri Kraljeve akademije. Westovo mentorstvo mu je odprlo vrata, saj si je zagotovil zaposlitev pri barvanju steklenih oken kapela sv. Jurija na gradu Windsor – projekt, ki mu je omogočil izostriti spretnosti v velikem arhitektonskem kontekstu. Ta zgodnja izpostavljenost obsežnemu dekorativnem delu je nedvomno oblikovala njegovo kompozicijsko občutljivost in spoštovanje pripovedi v umetnosti. Leta 1791 se je Phillips uradno vpisal kot študent na Kraljevi akademiji, kar je pomenilo začetek njegovega formalnega umetniškega izobraževanja in integracije v uveljavljeni svet umetnosti.

    Vzpon portretista: slog in tematika

    Phillips se je hitro ustalil kot portretist, čeprav ni bilo enostavno navigirati po konkurenčnem okolju, ki so ga že zasedli priznani umetniki, kot sta Thomas Lawrence in John Hoppner. Sprva so bili njegovi posestniki večinoma neznane osebe, vendar je s predanostjo in spretnostjo postopoma plezal po družbeni lestvici in pritegnil vse pomembnejše osebnosti v svoj studio. Njegov slog je zaznamovala natančna realističnost, ki odraža vpliv njegovega zgodnjega usposabljanja za izdelavo steklenih oken in prevladajoče umetniške okuse tistega časa. Imel je sposobnost ujeti ne le fizično podobnost, temveč tudi nekaj karakterja in intelektualne globine posestnika. Ta talent se je izkazal za še posebej dragocen pri upodabljanju "mož z genijem" – znanstvenikov, pisateljev, pesnikov in raziskovalcev –, ki so postali ponavljajoča se tema v njegovem delu. Njegova portretna dela niso bila le kronika videza, temveč tudi subtilno psihološke študije posestnikovih notranjih misli in ambicij.

    Kraljevska pokroviteljska podpora in akademsko priznanje

    Leta 1804 je zaznamovalo pomemben prelom v Phillipsovi karieri z njegovo izvolitvijo za sodelavca Kraljeve akademije skupaj s Williamom Owenom. Ta prizna se je utrdila njegov položaj znotraj umetniške ustanove. Kmalu zatem se je preselil na naslov 8 George Street, Hanover Square, prestižno lokacijo, ki je naslednjih štiri desetletja ostala njegov dom in studio. Njegov krog strank se je še naprej širil in vključeval člane kraljeve družine in aristokracije. Naslikal je portrete princa Walesa (kasneje Jurija IV.), markize Staffordove in lorda Thurlowa, med drugim. Še posebej slavni portret iz tega obdobja je portret Williama Blakea, ki ga zdaj hranijo v Narodni portretni galeriji – delo, ki ga občudujejo zaradi občutljivega upodabljanja pesnikove intenzivne drže in vizionarskega duha. Leta 1808 je Phillips dosegel polni akademski status in predstavil svoje diplomatsko delo Venera in Adonis, ki velja za eno njegovih najbolj domiselnih kompozicij, kar kaže odstop od zgolj portretnega slikarstva k bolj ambicioznemu pripovednemu slikanju.

    Poznejša leta: profesorstvo in zapuščina

    Phillipsovi prispevki umetniškemu svetu so segali onkraj njegovih lastnih slik. Leta 1825 je bil imenovan za profesorja slikarstva na Kraljevi akademiji, nasledil je Henryja Fuselija – položaj, ki ga je zasedal do leta 1832. Ta vloga mu je omogočila deljenje znanja in strokovnosti s prihajajočimi umetniki ter oblikovanje naslednje generacije britanskih slikarjev. Leta 1833 je objavil Predavanja o zgodovini in načelih slikanja, ki ponujajo vpogled v njegovo umetniško filozofijo in pedagoški pristop. Čeprav so njegova poznejša leta zaznamovala rahlo zmanjšanje javnega priznanja, je Phillips ostal spoštovana figura v umetniški skupnosti do svoje smrti leta 1845. Njegova zapuščina ne le v številnih portretih, ki jih je ustvaril – ujel obraze mnogih pomembnih oseb svojega časa –, temveč tudi v njegovi predanosti umetnemu izobraževanju in prispevku k razvoju britanskega portreta. Pustil je za seboj delo, ki odraža tako tehnično spretnost kot intelektualno radovednost umetnika, ki je bil globoko povezan s kulturnim okoljem svojega časa. Njegova pozornost do detajlov, združena z občutljivostjo za karakter, mu zagotavlja mesto pomembne figure v britanski umetnosti 19. stoletja.

    Muzej

    Royal Society

    Na razstavi v London, Združeno kraljestvo

    Svetišče Radovednosti: Odkrivanje Trajne Dedščine Kraljevske Družbe

    Vstopite v kraljestvo, kjer se stoletja znanstvenih odkritij združijo – Kraljeva družba v Londonu ni le muzej; je živi spomenik neizprosni potrditvi znanja, kraj, kjer zrak brzi s preostalimi odmevi revolucionarnih idej. Za razliko od tradicionalnih institucij, posvečenih prikazovanju končanih umetnin, Kraljeva družba varuje genezo sodobne znanosti in ohranja nepopolnjena remek dela, temveč surovo gradivo intelektualne revolucije. Ustanovljena leta 1663 v strastnem duhu "Nevidnega kolegija", ta impozantna stavba Grade I – nekdašnja nemška ambasada – stoji kot močan simbol zaveze Velike Britanije k razumu in empiričnim raziskavam. Njene veličastne dvorane, okrašene s portreti njenih slavnih članov in gostijo izjemni arhiv rokopisov, instrumentov in znanstvenih opažanj, ponujajo globoko potovanje v srce človeške domišljije.

    Zbirka sama je dih jemajoča tapiserija, tkana iz niti neštetih odkritij. Predstavite si sledenje natančnim izračunom Isaaca Newtona, ko je oblikoval svoje zakone gibanja, ali pa pogled skozi leče zgodnjih mikroskopov – instrumentov, ki jih so ustvarili pionirji kot Antonie van Leeuwenhoek – da bi opazovali razkritje prej nevidnega sveta, prežetega z mikroskopskim življenjem. Poleg teh besednih zakladov se nahajajo izjemni znanstveni instrumenti: Galilejev teleskop, ki je za vedno spremenil naše dojemanje vesolja; natančne tehtnice, uporabljene v revolucionarnih eksperimentih; in zapletene naprave, ki predstavljajo ključne trenutke opazovanja in eksperimentiranja. Vsak predmet ni le orodje; je utelešenje človeške radovednosti, otipljiva povezava s tistimi, ki so si upali dvomiti o uveljavljenem redu in odkriti naravne skrivnosti. Portreti na stenah ponujajo vizualne kronike članov Družbe – galerijo posameznikov, ki so zagovarjali razum in posvetili svoje življenje razreševanju skrivnosti vesolja.

    Arhitekturna Velikost in Zgodovinske Korenine

    Sama stavba je mojstrovina georgijanske arhitekture, ki odraža veličino in ambicije 18. stoletja v Londonu. Prvotno zgrajena kot nemška ambasada leta 1749–50, po zaslugi Roberta Adama, uteleša harmonično mešanico klasične elegance in zadržane prefinjenosti. Fasada s svojimi impozantnimi stebri in simetrično zasnovo govori o zavezi Družbe k redu in natančnosti – lastnostih, ki so globoko vgrajene v znanstveno raziskavo. Notranji prostori so enako impresivni, s visokimi stropi, okrasnimi štukaturami in skrbno izdelanimi detajli, ki sprožajo občutek učenega spoštovanja. Njena preobrazba v dom Kraljevske družbe leta 1934 je pomenila pomemben premik, s čimer se je ta veličastna stavba povzdignila v simbol intelektualnega vodstva Velike Britanije. Izbira lokacije – prestižni naslov na Carlton House Terrace – je poudarjala zavezo Družbe, da bo v središču londonskega kulturnega in znanstvenega življenja.

    Živo Središče Znanstvene Sodelaovanja

    Pomen Kraljevske družbe sega daleč onkraj njene zgodovinske zbirke; ostaja živo središče znanstvenega sodelovanja v 21. stoletju. Danes se raziskovalci z vsega sveta zberejo v njenih dvoranah, izmenjujejo ideje, rešujejo zapletena izziva in premikajo meje znanja. To ni osamljena institucija, ki deluje za zaprtimi vrati – aktivno sodeluje s oblikovalci politik in ponuja neodvisne nasvete o perečih vprašanjih, s katerimi se sooča Velika Britanija, od podnebnih sprememb do javnih zdravstvenih kriz. Poslanstvo Družbe obsega širok spekter disciplin – astronomijo, fiziko, biologijo, kemijo in matematiko – vsaka pa ima koristi od kolektivnega strokovnega znanja njenih cenjenih članov. Njena zaveza spodbujanju mednarodnega sodelovanja zagotavlja, da se znanstveni napredek deli po vsem svetu in prispeva k rešitvam nekaterih najbolj perečih izzivov človeštva.

    Pomembne Razstave in Digitalna Vključenost

    Kraljeva družba skozi vse leto gosti raznoliko paleto razstav, zasnovanih za vključevanje občinstva vseh starosti. Pretekle razstave so raziskovale teme od zgodovine medicine do čudes vesoljskega raziskovanja in obiskovalcem ponujajo edinstveno priložnost, da se poglobijo v znanstvene koncepte. Zavedajoč se pomembnosti dostopnosti v digitalni dobi, je Družba sprejela spletne vire in zagotovila digitalizirane rokopise, interaktivne razstave in strokovne publikacije, ki so dostopne po vsem svetu. Ta virtualna vrata omogočajo posameznikom, da raziščejo njene arhive in se povežejo s trajnostno dediščino revolucionarnih odkritij – dokaz zaveze Družbe, da bo znanje dostopno vsem.

    Dediščina Zakoreninjena v "Nullius In Verba"

    V središču etosa Kraljevske družbe je njen trajni moto: “Nullius in verba” – “Nikomur ne verjemite na besedo.” Ta načelo, ki je globoko vgrajeno v kulturo Družbe, poudarja pomen kritičnega razmišljanja, strogih eksperimentov in neodvisne preveritve. Odraža zavezo dvomiti o predpostavkah, izzivati uveljavljena prepričanja in iskati znanje skozi opazovanje in dokaze. Kraljeva družba ostaja močan opomin, da pravo razumevanje ne prihaja iz slepega sprejemanja, temveč iz neizprosne preiskave – dediščine, ki še naprej navdihuje znanstvenike, mislece in inovatorje po vsem svetu.

    Preberite več

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos Everard Home

    wahooart.com/sl/art/download/thomas-phillips-everard-home-AQZDTX-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Phillips, Thomas. Everard Home. 1829, Royal Society. https://wahooart.com/sl/art/thomas-phillips-everard-home-AQZDTX-en/
    APA
    Phillips, Thomas (1829). Everard Home [Painting]. Royal Society. https://wahooart.com/sl/art/thomas-phillips-everard-home-AQZDTX-en/
    Chicago
    Thomas Phillips. Everard Home. 1829. Royal Society. https://wahooart.com/sl/art/thomas-phillips-everard-home-AQZDTX-en/
    Harvard
    Phillips, Thomas (1829) Everard Home. Royal Society. Available at: https://wahooart.com/sl/art/thomas-phillips-everard-home-AQZDTX-en/

    Poglejte pozornije

    Everard Home — Thomas Phillips

    Poglejte bližje

    Odgovorite z lastnimi besedami. Tukaj ni napačnih odgovorov — so le odgovori, ki jih lahko razložite.

    1. Kaj vas najprej pritegne in zakaj?
    2. Katere barve ali oblike ustvarjajo vzdušje — in kakšno je to vzdušje?
    3. Naš katalog to delo uvršča pod: portrait, victorian, england. Se strinjate? Bi kaj dodali ali odvzeli?
    4. Oglejte si Napoleon bonaparte first consul, (1802), ki ste ga že videli v tem priročniku. Navedite dve stvari, ki jih deli z tem delom, in eno, ki je drugačnja.
    5. Thomas Phillips je bil star približno 59, ko je bilo to delo ustvarjeno. Kaj v njem opazite kot delo umetnika v tej dobi?

    Vaš odgovor

    Napišite kratek odstavek o tem umetniškem delu. Uporabite dejstva iz prejšnjih delov tega priročnika in svoje odgovore zgoraj.

    Umetniški kviz

    Everard Home — Thomas Phillips

    Kako dobro poznate to umetniško delo?

    Za vsako od spodnjih 5 vprašanj izberite en odgovor. Vsako vprašanje ima natanko en pravilni odgovor.

    1. 1. What is the primary subject depicted in Thomas Phillips’ painting, ‘Everard Home’?

      • A A portrait of a landscape scene.
      • B A detailed anatomical study.
      • C A portrait of Everard Home himself.
    2. 2. In what year was the painting ‘Everard Home’ created?

      • A 1790
      • B 1829
      • C 1845
    3. 3. Which of the following best describes the style of Thomas Phillips’ portraiture?

      • A Impressionistic, focusing on fleeting moments.
      • B Realistic and meticulously detailed.
      • C Abstract, exploring non-representational forms.
    4. 4. The red walls in the painting ‘Everard Home’ contribute to which aspect of the artwork?

      • A A sense of depth and perspective.
      • B Highlighting the subject's wealth.
      • C Creating a dreamlike atmosphere.
    5. 5. Thomas Phillips was primarily known for his work in which artistic field during his career?

      • A Sculpture
      • B Portrait Painting
      • C Landscape Painting

    Moj rezultat: ____ od 5

    Ključ odgovorov — za učitelje

    To se začne na novi tiskani strani, zato lahko te strani preprosto izpustite pri kopiranju.

    1C · 2B · 3B · 4A · 5B