Thomas MoranStatistici privind audiența și popularitatea
1837
–
1926
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Thomas Moran de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Thomas Moran: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Thomas Moran pe WahooArt.com a fost Fingal's Cave, Island of Staffa, Scotland: 700 vizualizări, sau 4% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Cliffs of Green River și Slave Hunt, Dismal Swamp, Virginia. Artistul a atras în total 18.800 vizite: 1.600 pe pagina artistului și 17.200 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 117% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 12.300 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (97%), tablete (2%) și telefoane mobile (1%). Vizitatorii sunt atrași de Serenitate (Atmosferă): 33% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 0% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Thomas Moran
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Thomas Moran pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Thomas Moran în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
600
Iul 2026
800
11.500
Aug 2026
200
1.600
Sep 2026
400
3.500
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Thomas Moran?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Thomas Moran?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
66,7%
39,7%
Serenitate
0,0%
32,8%
Romantic
0,0%
17,2%
Liniște
33,3%
5,2%
Inspirațional
0,0%
3,5%
Natural
0,0%
1,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
33,3%
41,4%
Impunător
66,7%
19,0%
Misterios
0,0%
12,1%
Nostalgic
0,0%
8,6%
Tensiune și neliniște
0,0%
8,6%
Liniștit
0,0%
5,2%
Sacru
0,0%
3,5%
Dramatic
0,0%
1,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
7,1%
Umbră difuză
18,0%
16,2%
Lumină moderată
42,0%
35,4%
Echilibru luminos
20,0%
33,8%
Luminos
16,0%
7,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
20,0%
21,2%
Culori discrete
38,0%
40,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
38,0%
27,3%
Culori clar saturate
4,0%
10,6%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
47,5%
53,0%
Nuanțe pământii
52,5%
35,1%
Nuanțe închise
0,0%
10,1%
Culori pastelate
0,0%
1,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
18,0%
17,2%
Echilibrat
62,0%
61,1%
Vibrant
20,0%
21,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
6,1%
Nuanțe blânde
4,0%
10,6%
Echilibrat
10,0%
7,1%
Contrast accentuat
26,0%
20,2%
Contrast maxim
52,0%
56,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
17,7%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
17,7%
Armonie echilibrată
18,0%
5,6%
Unitate cromatică puternică
48,0%
53,0%
Paletă unitară
12,0%
6,1%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Thomas Moran, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Sunset near Land's End, Cor…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Teton Range
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Grand Canyon with Rainbows
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Mountain of the Holy Cross
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Grand Canyon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sunset at Sea - Thomas Moran
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
Grand Canyon Scene at Easte…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Fingal's Cave, Island of St…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
100
200
An Arizona Sunset Near the…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
Venice
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Thomas Moran?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
18.300
97,3%
tablete
300
1,6%
telefoane mobile
200
1,1%
În ce limbi este citit Thomas Moran?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
700
87,5%
Spaniolă
100
12,5%
Câte vizite primește Thomas Moran zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
600
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
200
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Întrebări frecvente despre Thomas Moran
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Thomas Moran?
Fingal's Cave, Island of Staffa, Scotland ocupă prima poziție, cu 700 vizualizări (4% din totalul vizualizărilor lui Thomas Moran). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Thomas Moran pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Thomas Moran a primit 18.800 vizite: 1.600 pe pagina artistului și 17.200 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Thomas Moran?
Colecționarii îl vizualizează pe Thomas Moran de pe dispozitive de navigare (97%), tablete (2%) și telefoane mobile (1%); dispozitive de navigare reprezintă 97% din vizite.
Ce tip de pânză de Thomas Moran preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Serenitate (Atmosferă): 33% din vizite, față de 0% din catalog.