Thomas CoutureCine vizitează și ce opere sunt vizualizate
1815
–
1879
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Thomas Couture de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Thomas Couture: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Thomas Couture pe WahooArt.com este Engajat voluntar și fiul său, deschisă de 1.700 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 17% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: The Romans of the Decadence și Elève américaine peignant. În total 11.700 vizite, 2.000 la pagina artistului și 9.700 la opere. Atenția este în creștere, cu 112%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 9.000 vizite. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (19%) și tablete (4%). Vizitatorii preferă Culori discrete (Saturație culoare): 51% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 30%.
Cele 10 opere ale lui Thomas Couture pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Thomas Couture.
Când vizitează admiratorii pagina lui Thomas Couture?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
200
Iul 2026
1.600
7.400
Aug 2026
0
800
Sep 2026
400
1.300
Când sunt consultate operele lui Thomas Couture?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Thomas Couture dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
75,0%
63,6%
Dramatic
0,0%
20,4%
Elegant
25,0%
9,1%
Liniște
0,0%
6,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
75,0%
68,2%
Contemplativă
25,0%
20,4%
Dramatic
0,0%
11,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
42,0%
41,2%
Umbră difuză
38,0%
40,2%
Lumină moderată
14,0%
15,7%
Echilibru luminos
6,0%
2,9%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
38,0%
18,6%
Culori discrete
30,0%
51,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
20,6%
Culori clar saturate
10,0%
9,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
78,0%
81,0%
Nuanțe închise
9,8%
12,6%
Culori neutre
9,8%
5,3%
Monocrom
2,4%
1,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
50,0%
31,4%
Echilibrat
44,0%
64,7%
Vibrant
6,0%
3,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
6,9%
Nuanțe blânde
22,0%
36,3%
Echilibrat
14,0%
14,7%
Contrast accentuat
28,0%
22,6%
Contrast maxim
20,0%
19,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
1,0%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
11,8%
Armonie echilibrată
6,0%
4,9%
Unitate cromatică puternică
44,0%
46,1%
Paletă unitară
44,0%
36,3%
Care sunt operele preferate ale lui Thomas Couture, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Romans of the Decadence
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Horace and Lydia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Romans of the Decadence
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
0
ADOLPHE MOREAU
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
JEUNE FEMME EN BUSTE LES ÉP…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Romans of the Decadence (de…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Little Bather
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
MARIE SIMONET
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Romans of the Decadence (de…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Engajat voluntar și fiul său
0
0
0
0
0
0
0
0
200
1.200
0
300
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Thomas Couture?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
9.000
76,9%
telefoane mobile
2.200
18,8%
tablete
500
4,3%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Thomas Couture?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
700
63,6%
Japoneză
200
18,2%
Rusă
200
18,2%
Câte vizite zilnice primește Thomas Couture și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
600
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
500
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
200
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
300
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
400
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
400
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
400
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
100
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
400
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Întrebări despre Thomas Couture
Care sunt lucrările lui Thomas Couture pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Engajat voluntar și fiul său în primul rând, cu 1.700 vizualizări, reprezentând 17% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Thomas Couture pe WahooArt.com?
11.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.000 pe pagina artistului, 9.700 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Thomas Couture?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (19%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 77% din vizite.
Care sunt lucrările lui Thomas Couture care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Culori discrete (Saturație culoare) primesc 51% din vizitele pentru 30% din catalog.