Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Tamara De Lempicka de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Tamara De Lempicka: cifre cheie
Autoportret în Bugatti verde ocupă prima poziție printre operele lui Tamara De Lempicka: 2.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 12% din atenția totală. Urmează in the Green Bugatti și La belle Rafaela. Tamara De Lempicka a primit 18.200 vizualizări: 4.800 pe pagina artistului și 13.400 pe piese. Linia este în creștere: cu 58% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (13.100 vizite). Limbi utilizate de audiență: Germană (32%), Rusă (18%) și Engleză (14%). Țările audienței: Germania (43%), Suedia (14%) și Polonia (9%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (65%), telefoane mobile (30%) și tablete (4%). O preferință este clară: Misterios (Ton emoțional) concentrează 55% din vizite pentru doar 0% din catalog.
Tamara De Lempicka: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Tamara De Lempicka cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Tamara De Lempicka lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
2.000
11.100
Aug 2026
300
1.600
Sep 2026
2.400
600
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Tamara De Lempicka?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Tamara De Lempicka din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
100,0%
56,9%
Elegant
0,0%
27,5%
Luxuos
0,0%
15,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
0,0%
54,8%
Impunător
0,0%
16,7%
Pasionat
100,0%
11,9%
Romantic
0,0%
7,1%
Dramatic
0,0%
4,8%
Contemplativă
0,0%
4,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
11,8%
Umbră difuză
24,0%
17,7%
Lumină moderată
46,0%
49,5%
Echilibru luminos
20,0%
18,8%
Luminos
2,0%
2,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
12,0%
11,3%
Culori discrete
22,0%
19,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
42,0%
45,7%
Culori clar saturate
24,0%
23,1%
Culoare intensă
0,0%
0,5%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
52,3%
60,9%
Nuanțe închise
18,2%
20,5%
Culori neutre
27,3%
15,9%
Monocrom
0,0%
2,0%
Culori pastelate
2,3%
0,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
16,0%
11,8%
Echilibrat
40,0%
54,8%
Vibrant
44,0%
33,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
2,7%
Nuanțe blânde
4,0%
0,5%
Echilibrat
4,0%
1,6%
Contrast accentuat
12,0%
11,8%
Contrast maxim
78,0%
83,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
2,0%
5,4%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
9,1%
Armonie echilibrată
16,0%
23,7%
Unitate cromatică puternică
46,0%
46,8%
Paletă unitară
22,0%
15,0%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Tamara De Lempicka pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Autoportret în Bugatti verde
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
300
0
Portretul lui Marjorie Ferry
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Adam și Eva
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
in the Green Bugatti
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
300
200
La belle Rafaela
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Mother and Child
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of Evelyne P.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Friends
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Saint Antoine
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Peasant Girl with Pitcher
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Tamara De Lempicka sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
11.900
65,4%
telefoane mobile
5.500
30,2%
tablete
800
4,4%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Tamara De Lempicka?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
2.100
31,8%
Rusă
1.200
18,2%
Engleză
900
13,6%
Spaniolă
800
12,1%
Suedeză
700
10,6%
Olandeză
200
3,0%
Norwegian
200
3,0%
Croată
100
1,5%
Japoneză
100
1,5%
Lituaniană
100
1,5%
Cum arată vizitele zilnice la Tamara De Lempicka și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
400
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
500
Mar 29 Sep
500
Mie 30 Sep
200
Joi 1 Oct
1.000
Vin 2 Oct
700
Sâm 3 Oct
500
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
1.100
Mar 6 Oct
800
Mie 7 Oct
1.000
Joi 8 Oct
1.600
Vin 9 Oct
1.400
Sâm 10 Oct
2.200
Dum 11 Oct
1.000
Lun 12 Oct
1.100
Mar 13 Oct
500
Mie 14 Oct
1.300
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct
2.100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
1.800
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.000
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.500
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.000
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.400
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.800
Vin 23 Oct (previzualizare)
2.400
Sâm 24 Oct (previzualizare)
2.100
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.100
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.200
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
2.100
Vin 30 Oct (previzualizare)
2.800
Sâm 31 Oct (previzualizare)
2.300
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.300
Lun 2 Noi (previzualizare)
2.000
Mar 3 Noi (previzualizare)
1.400
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.900
Joi 5 Noi (previzualizare)
2.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
3.200
Tamara De Lempicka: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Tamara De Lempicka?
Autoportret în Bugatti verde: 2.200 vizualizări, adică 12% din totalul vizualizărilor lui Tamara De Lempicka. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Tamara De Lempicka?
18.200 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (4.800) și pânzele (13.400).
Vizitatorii îl consultă pe Tamara De Lempicka de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (65%), telefoane mobile (30%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 65%.
Tamara De Lempicka este citit în mai multe limbi?
Da: Germană (32%), Rusă (18%) și Engleză (14%). Germană conduce cu 32%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Tamara De Lempicka?
Da, Misterios (Ton emoțional): 55% din vizitele pentru 0% din catalog.