Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Raphaelle Peale de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Raphaelle Peale: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Raphaelle Peale pe WahooArt.com este Still Life with Peach, deschisă de 400 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 17% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Portrait of a Gentleman și Margaret George McGlathery (died about 1830). În total 3.200 vizite, 900 la pagina artistului și 2.300 la opere. Atenția a scăzut cu 67% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 2.800 vizite. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (91%) și telefoane mobile (9%). Vizitatorii preferă Nostalgic (Atmosferă): 100% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 14%.
Cele 10 opere ale lui Raphaelle Peale pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Raphaelle Peale.
Când vizitează admiratorii pagina lui Raphaelle Peale?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
700
2.100
Aug 2026
100
200
Sep 2026
100
0
Când sunt consultate operele lui Raphaelle Peale?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Raphaelle Peale dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Clasic
42,9%
0,0%
Liniște
28,6%
0,0%
Nostalgic
14,3%
100,0%
Romantic
14,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
28,6%
0,0%
Nostalgic
14,3%
100,0%
Contemplativă
28,6%
0,0%
Melancolic
14,3%
0,0%
Tranchil
14,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
68,0%
78,3%
Umbră difuză
16,0%
17,4%
Lumină moderată
6,0%
0,0%
Echilibru luminos
6,0%
4,3%
Luminos
4,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
48,0%
34,8%
Culori discrete
32,0%
34,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
26,1%
Culori clar saturate
0,0%
4,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
84,4%
90,5%
Culori neutre
13,3%
4,8%
Nuanțe închise
0,0%
4,8%
Monocrom
2,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
62,0%
43,5%
Echilibrat
38,0%
56,5%
Vibrant
0,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
4,3%
Nuanțe blânde
24,0%
4,3%
Echilibrat
10,0%
8,7%
Contrast accentuat
30,0%
43,5%
Contrast maxim
30,0%
39,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
17,4%
Armonie echilibrată
18,0%
13,0%
Unitate cromatică puternică
52,0%
69,6%
Paletă unitară
10,0%
0,0%
Care sunt operele preferate ale lui Raphaelle Peale, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
"Still Life with Wine Glass…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Still Life, Strawberries an…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Venus Rising from the Sea -…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Cake
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Abigail Adams
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life - Strawberries,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Cake
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Raisins, Ye…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Oranges
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Blackberries
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Raphaelle Peale?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
2.900
90,6%
telefoane mobile
300
9,4%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Raphaelle Peale?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
100
100,0%
Câte vizite zilnice primește Raphaelle Peale și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Raphaelle Peale
Care sunt lucrările lui Raphaelle Peale pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Still Life with Peach în primul rând, cu 400 vizualizări, reprezentând 17% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Raphaelle Peale pe WahooArt.com?
3.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 900 pe pagina artistului, 2.300 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Raphaelle Peale?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (91%) și telefoane mobile (9%); dispozitive de navigare reprezintă 91% din vizite.
Care sunt lucrările lui Raphaelle Peale care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Nostalgic (Atmosferă) primesc 100% din vizitele pentru 14% din catalog.