Man RayCine vizitează și ce opere sunt vizualizate
1890
–
1976
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Man Ray de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Man Ray: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Man Ray pe WahooArt.com este Rayograph (The Kiss), deschisă de 700 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 7% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Prayer și La Galerie Surréaliste, rue Jacques Callot. În total 9.100 vizite, 2.900 la pagina artistului și 6.200 la opere. Atenția este în creștere, cu 50%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 6.200 vizite. Engleză (42%), Franceză (26%) și Spaniolă (7%) sunt principalele limbi ale vizitatorilor. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (71%), telefoane mobile (24%) și tablete (4%). Vizitatorii preferă Sobru (Saturație culoare): 75% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 56%.
Cele 10 opere ale lui Man Ray pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Man Ray.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
300
Iul 2026
1.300
4.900
Aug 2026
200
800
Sep 2026
1.300
200
Când sunt consultate operele lui Man Ray?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Man Ray dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
27,8%
15,7%
Elegant
16,7%
17,6%
Liniște
27,8%
11,8%
Dramatic
11,1%
15,7%
Romantic
5,6%
13,7%
Mistic
5,6%
11,8%
Nostalgic
0,0%
7,8%
Eteric
5,6%
3,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
66,7%
41,2%
Misterios
16,7%
35,3%
Romantic
5,6%
7,8%
Eteric
5,6%
5,9%
Melancolic
0,0%
7,8%
Dramatic
5,6%
0,0%
Tranchil
0,0%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
6,9%
Umbră difuză
30,0%
31,7%
Lumină moderată
32,0%
38,6%
Echilibru luminos
22,0%
13,9%
Luminos
6,0%
8,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
56,0%
75,2%
Culori discrete
20,0%
13,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
6,9%
Culori clar saturate
8,0%
4,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
48,5%
50,9%
Nuanțe pământii
39,4%
43,6%
Nuanțe închise
9,1%
5,5%
Monocrom
3,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
56,0%
72,3%
Echilibrat
32,0%
19,8%
Vibrant
12,0%
7,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
4,0%
Nuanțe blânde
18,0%
12,9%
Echilibrat
4,0%
6,9%
Contrast accentuat
12,0%
28,7%
Contrast maxim
60,0%
47,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
20,8%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
19,8%
Armonie echilibrată
10,0%
13,9%
Unitate cromatică puternică
24,0%
18,8%
Paletă unitară
28,0%
26,7%
Care sunt operele preferate ale lui Man Ray, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Rayograph (The Kiss)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Square
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pisces
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Magnolia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nusch with Mirror
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Pablo Picasso at the Count…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Veiled Erotica
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
ABC
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Café Man Ray
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Nume fără titlu (D2X7S9)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Man Ray?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.500
71,4%
telefoane mobile
2.200
24,2%
tablete
400
4,4%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Man Ray?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.400
42,1%
Franceză
1.500
26,3%
Spaniolă
400
7,0%
Germană
200
3,5%
Finlandeză
200
3,5%
Ungară
200
3,5%
Suedeză
200
3,5%
Estonă
100
1,8%
Japoneză
100
1,8%
Georgiană
100
1,8%
Câte vizite zilnice primește Man Ray și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
700
Lun 28 Sep
500
Mar 29 Sep
200
Mie 30 Sep
500
Joi 1 Oct
700
Vin 2 Oct
800
Sâm 3 Oct
1.000
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
500
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
1.000
Vin 9 Oct
700
Sâm 10 Oct
400
Dum 11 Oct
700
Lun 12 Oct
900
Mar 13 Oct
500
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
300
Vin 16 Oct
400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
600
Lun 19 Oct (previzualizare)
600
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
600
Vin 23 Oct (previzualizare)
600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
600
Lun 26 Oct (previzualizare)
600
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
600
Vin 30 Oct (previzualizare)
600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
400
Dum 1 Noi (previzualizare)
600
Lun 2 Noi (previzualizare)
600
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
600
Vin 6 Noi (previzualizare)
600
Întrebări despre Man Ray
Care sunt lucrările lui Man Ray pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Rayograph (The Kiss) în primul rând, cu 700 vizualizări, reprezentând 7% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Man Ray pe WahooArt.com?
9.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.900 pe pagina artistului, 6.200 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Man Ray?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (71%), telefoane mobile (24%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 71% din vizite.
Ce limbi folosesc admiratorii lui Man Ray?
Engleză (42%), Franceză (26%) și Spaniolă (7%); Engleză reprezintă 42% dintre vizitatori.
Care sunt lucrările lui Man Ray care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Sobru (Saturație culoare) primesc 75% din vizitele pentru 56% din catalog.