Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Lyonel Feininger de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Lyonel Feininger: cifre cheie
The honeymooners ocupă prima poziție printre operele lui Lyonel Feininger: 1.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 13% din atenția totală. Urmează Jesuits III și Gelmeroda IX. Lyonel Feininger a primit 12.100 vizualizări: 4.800 pe pagina artistului și 7.300 pe piese. Linia este în creștere: cu 26% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (6.800 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (31%) și tablete (10%). O preferință este clară: Liniște (Atmosferă) concentrează 60% din vizite pentru doar 0% din catalog.
Lyonel Feininger: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Lyonel Feininger cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Lyonel Feininger lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
2.100
4.700
Aug 2026
900
1.400
Sep 2026
1.800
1.100
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Lyonel Feininger?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Lyonel Feininger din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
0,0%
60,0%
Serenitate
100,0%
20,0%
Dramatic
0,0%
20,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
0,0%
60,0%
Tranchil
100,0%
20,0%
Melancolic
0,0%
20,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
1,2%
Umbră difuză
4,0%
10,7%
Lumină moderată
26,0%
53,6%
Echilibru luminos
42,0%
20,2%
Luminos
24,0%
14,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
21,4%
Culori discrete
24,0%
27,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
10,0%
25,0%
Culori clar saturate
4,0%
25,0%
Culoare intensă
2,0%
1,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
72,7%
49,3%
Nuanțe închise
6,8%
40,0%
Monocrom
9,1%
4,0%
Culori pastelate
6,8%
4,0%
Nuanțe pământii
4,5%
2,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
44,0%
19,1%
Echilibrat
44,0%
47,6%
Vibrant
12,0%
33,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
32,0%
17,9%
Nuanțe blânde
18,0%
7,1%
Echilibrat
6,0%
7,1%
Contrast accentuat
2,0%
30,9%
Contrast maxim
42,0%
36,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
38,1%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
13,1%
Armonie echilibrată
6,0%
9,5%
Unitate cromatică puternică
28,0%
20,2%
Paletă unitară
54,0%
19,1%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Lyonel Feininger pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Carnival in Arcueil
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Carnival
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
Blue Coast
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Gelmeroda IX
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
200
The honeymooners
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
200
The Village Pond of Gelmero…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Werder I
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Jesuits III
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
200
Yachts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Rain Clarity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Lyonel Feininger sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
7.100
58,7%
telefoane mobile
3.800
31,4%
tablete
1.200
9,9%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Lyonel Feininger?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
2.100
75,0%
Italiană
200
7,1%
Cehă
100
3,6%
Spaniolă
100
3,6%
Koreană
100
3,6%
Poloneză
100
3,6%
Portugheză
100
3,6%
Cum arată vizitele zilnice la Lyonel Feininger și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
500
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
300
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
300
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
1.100
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
800
Lun 19 Oct (previzualizare)
400
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
600
Vin 23 Oct (previzualizare)
300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
900
Lun 26 Oct (previzualizare)
500
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
200
Joi 29 Oct (previzualizare)
700
Vin 30 Oct (previzualizare)
300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.000
Lun 2 Noi (previzualizare)
500
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
800
Vin 6 Noi (previzualizare)
300
Lyonel Feininger: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Lyonel Feininger?
The honeymooners: 1.100 vizualizări, adică 13% din totalul vizualizărilor lui Lyonel Feininger. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Lyonel Feininger?
12.100 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (4.800) și pânzele (7.300).
Vizitatorii îl consultă pe Lyonel Feininger de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (31%) și tablete (10%); dispozitive de navigare conduc cu 59%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Lyonel Feininger?
Da, Liniște (Atmosferă): 60% din vizitele pentru 0% din catalog.