Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Hendrick Avercamp de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Hendrick Avercamp: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Hendrick Avercamp pe WahooArt.com a fost Scena Iernii pe Canal: 1.800 vizualizări, sau 21% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Winter Landscape with Skaters near a Village și Winter Landscape with Skaters. Artistul a atras în total 10.100 vizite: 2.400 pe pagina artistului și 7.700 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 31% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 6.800 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (13%) și tablete (4%). Vizitatorii sunt atrași de Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică): 69% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 48% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Hendrick Avercamp
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Hendrick Avercamp pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Hendrick Avercamp în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
100
Iul 2026
1.400
5.400
Aug 2026
400
900
Sep 2026
400
1.300
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Hendrick Avercamp?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Hendrick Avercamp?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
35,3%
52,9%
Serenitate
23,5%
37,2%
Liniște
41,2%
9,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
23,5%
39,2%
Liniștit
35,3%
27,5%
Tranchil
23,5%
25,5%
Jucăuș
5,9%
5,9%
Contemplativă
11,8%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,0%
Umbră difuză
6,0%
2,3%
Lumină moderată
24,0%
24,4%
Echilibru luminos
56,0%
62,8%
Luminos
12,0%
10,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
33,7%
Culori discrete
40,0%
58,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
14,0%
5,8%
Culori clar saturate
6,0%
2,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
80,4%
91,6%
Nuanțe pământii
15,2%
8,4%
Monocrom
2,2%
0,0%
Culori pastelate
2,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
26,0%
20,9%
Echilibrat
56,0%
72,1%
Vibrant
18,0%
7,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
0,0%
Nuanțe blânde
12,0%
8,1%
Echilibrat
6,0%
5,8%
Contrast accentuat
18,0%
20,9%
Contrast maxim
60,0%
65,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
8,1%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
12,8%
Armonie echilibrată
8,0%
3,5%
Unitate cromatică puternică
48,0%
68,6%
Paletă unitară
30,0%
7,0%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Hendrick Avercamp, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Scena Iernii pe Canal
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
800
Frozen River with Skaters
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Winter Landscape with Skate…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
A Scene on the Ice near a T…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Winter Scene with Skaters…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter Landscape with Skate…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Scene on the Ice near a B…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Hendrick Avercamp?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.400
83,2%
telefoane mobile
1.300
12,9%
tablete
400
4,0%
În ce limbi este citit Hendrick Avercamp?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Cehă
200
25,0%
Italiană
200
25,0%
Spaniolă
100
12,5%
Franceză
100
12,5%
Olandeză
100
12,5%
Slovacă
100
12,5%
Câte vizite primește Hendrick Avercamp zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
400
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
300
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct
1.400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
300
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
400
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
400
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.500
Sâm 31 Oct (previzualizare)
400
Dum 1 Noi (previzualizare)
300
Lun 2 Noi (previzualizare)
400
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
400
Joi 5 Noi (previzualizare)
400
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.700
Întrebări frecvente despre Hendrick Avercamp
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Hendrick Avercamp?
Scena Iernii pe Canal ocupă prima poziție, cu 1.800 vizualizări (21% din totalul vizualizărilor lui Hendrick Avercamp). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Hendrick Avercamp pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Hendrick Avercamp a primit 10.100 vizite: 2.400 pe pagina artistului și 7.700 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Hendrick Avercamp?
Colecționarii îl vizualizează pe Hendrick Avercamp de pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (13%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 83% din vizite.
Ce tip de pânză de Hendrick Avercamp preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică): 69% din vizite, față de 48% din catalog.