Hans MemlingStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1435
–
1494
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Hans Memling de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Hans Memling: cifre cheie
Judecata cea supremă ocupă prima poziție printre operele lui Hans Memling: 2.600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 10% din atenția totală. Urmează Scene din Paștele lui Cristos (partea stângă) și Scènes de la vie de Marie. Hans Memling a primit 20.600 vizualizări: 1.700 pe pagina artistului și 18.900 pe piese. Graficul a scăzut: cu 78% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (16.800 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (90%), telefoane mobile (8%) și tablete (1%). O preferință este clară: Dramatic (Atmosferă) concentrează 36% din vizite pentru doar 22% din catalog.
Hans Memling: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Hans Memling cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Hans Memling lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
400
Iul 2026
1.200
15.600
Aug 2026
100
2.600
Sep 2026
300
300
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Hans Memling?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Hans Memling din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
21,9%
36,4%
Serenitate
28,1%
26,6%
Elegant
18,8%
11,8%
Liniște
12,5%
10,3%
Eteric
3,1%
4,9%
Clasic
9,4%
3,0%
Nostalgic
0,0%
3,9%
Mistic
3,1%
1,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
46,9%
53,2%
Dramatic
12,5%
12,3%
Contemplativă
12,5%
9,8%
Tranchil
9,4%
7,4%
Liniștit
6,2%
6,9%
Plin de bucurie
0,0%
3,0%
Melancolic
6,2%
2,0%
Misterios
3,1%
1,5%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
38,0%
22,9%
Umbră difuză
44,0%
47,8%
Lumină moderată
18,0%
28,9%
Echilibru luminos
0,0%
0,4%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
8,0%
8,4%
Culori discrete
46,0%
43,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
34,0%
30,1%
Culori clar saturate
12,0%
18,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
82,6%
79,3%
Nuanțe închise
17,4%
19,8%
Culori neutre
0,0%
0,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
20,0%
19,7%
Echilibrat
70,0%
63,9%
Vibrant
10,0%
16,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
0,0%
0,4%
Nuanțe blânde
6,0%
5,6%
Echilibrat
12,0%
9,6%
Contrast accentuat
24,0%
27,7%
Contrast maxim
58,0%
56,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
3,6%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
10,0%
Armonie echilibrată
14,0%
14,1%
Unitate cromatică puternică
66,0%
63,9%
Paletă unitară
6,0%
8,4%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Hans Memling pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Scene din Paștele lui Crist…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Scènes de la vie de Marie
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
100
Judecata cea supremă
0
0
0
0
0
0
0
0
100
700
700
0
Virgin and Child with Sts J…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Diptihul lui Jean de Cellier
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Virgin and Child with S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Triptych of the Resurrection
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Anunțarea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Virgin and Child with Saint…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Resurrection, central p…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Hans Memling sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
18.600
90,3%
telefoane mobile
1.700
8,3%
tablete
300
1,5%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Hans Memling?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Cehă
200
28,6%
Spaniolă
200
28,6%
Poloneză
200
28,6%
Germană
100
14,3%
Cum arată vizitele zilnice la Hans Memling și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
200
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
400
Lun 28 Sep
200
Mar 29 Sep
400
Mie 30 Sep
200
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
500
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
500
Lun 5 Oct
600
Mar 6 Oct
500
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
1.300
Mar 13 Oct
400
Mie 14 Oct
500
Joi 15 Oct (previzualizare)
300
Vin 16 Oct (previzualizare)
300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
500
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 20 Oct (previzualizare)
600
Mie 21 Oct (previzualizare)
400
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
400
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
600
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.200
Mar 27 Oct (previzualizare)
700
Mie 28 Oct (previzualizare)
500
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
600
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.300
Mar 3 Noi (previzualizare)
800
Mie 4 Noi (previzualizare)
600
Hans Memling: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Hans Memling?
Judecata cea supremă: 2.600 vizualizări, adică 10% din totalul vizualizărilor lui Hans Memling. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Hans Memling?
20.600 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (1.700) și pânzele (18.900).
Vizitatorii îl consultă pe Hans Memling de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (90%), telefoane mobile (8%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduc cu 90%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Hans Memling?
Da, Dramatic (Atmosferă): 36% din vizitele pentru 22% din catalog.