Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Frederic Remington de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Frederic Remington: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Frederic Remington pe WahooArt.com a fost The Old Stage-Coach of the Plains: 1.100 vizualizări, sau 4% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează The Wolves Sniffed Along on the Trail, but Came No Closer și His First Lesson. Artistul a atras în total 26.100 vizite: 2.900 pe pagina artistului și 23.200 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 59% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 18.100 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (8%) și tablete (1%). Vizitatorii sunt atrași de Liniște (Atmosferă): 29% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 5% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Frederic Remington
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Frederic Remington pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Frederic Remington în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.100
Iul 2026
2.000
16.100
Aug 2026
200
4.700
Sep 2026
700
1.300
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Frederic Remington?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Frederic Remington?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
36,8%
28,6%
Liniște
5,3%
29,2%
Nostalgic
36,8%
24,4%
Serenitate
15,8%
15,5%
Impactant
5,3%
0,6%
Romantic
0,0%
1,2%
Elegant
0,0%
0,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
26,3%
20,2%
Melancolic
5,3%
19,6%
Contemplativă
15,8%
18,4%
Impunător
21,1%
11,9%
Liniștit
5,3%
10,1%
Energic
5,3%
5,4%
Tranchil
0,0%
4,2%
Misterios
5,3%
2,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
14,1%
Umbră difuză
8,0%
9,5%
Lumină moderată
18,0%
20,9%
Echilibru luminos
36,0%
28,1%
Luminos
28,0%
27,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
52,0%
46,8%
Culori discrete
14,0%
15,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
22,4%
Culori clar saturate
14,0%
15,2%
Culoare intensă
2,0%
0,4%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
63,4%
71,8%
Culori pastelate
12,2%
10,1%
Nuanțe pământii
14,6%
8,5%
Nuanțe închise
2,4%
7,4%
Natură
2,4%
1,6%
Monocrom
4,9%
0,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
39,9%
Echilibrat
36,0%
31,6%
Vibrant
24,0%
28,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
14,4%
Nuanțe blânde
12,0%
23,2%
Echilibrat
6,0%
9,1%
Contrast accentuat
18,0%
16,7%
Contrast maxim
48,0%
36,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
13,7%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
15,2%
Armonie echilibrată
8,0%
9,1%
Unitate cromatică puternică
26,0%
40,7%
Paletă unitară
42,0%
21,3%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Frederic Remington, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Grass Fire
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
Hunter’s Supper
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Old Stage-Coach of the…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
600
100
The Cheyenne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Charge of the Rough Rid…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
The Broncho Buster
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Coming Through the Rye
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Guard of the Whiskey Trader
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Untitled (posssibly The Cig…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
One of the Boys
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Frederic Remington?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
23.700
90,8%
telefoane mobile
2.100
8,0%
tablete
300
1,1%
În ce limbi este citit Frederic Remington?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
400
30,8%
Franceză
400
30,8%
Germană
200
15,4%
Italiană
200
15,4%
Greacă
100
7,7%
Câte vizite primește Frederic Remington zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
200
Mar 29 Sep
1.100
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
600
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
200
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
600
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Întrebări frecvente despre Frederic Remington
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Frederic Remington?
The Old Stage-Coach of the Plains ocupă prima poziție, cu 1.100 vizualizări (4% din totalul vizualizărilor lui Frederic Remington). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Frederic Remington pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Frederic Remington a primit 26.100 vizite: 2.900 pe pagina artistului și 23.200 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Frederic Remington?
Colecționarii îl vizualizează pe Frederic Remington de pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (8%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 91% din vizite.
Ce tip de pânză de Frederic Remington preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Liniște (Atmosferă): 29% din vizite, față de 5% din catalog.