Edwin LandseerStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1802
–
1873
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Edwin Landseer de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Edwin Landseer: cifre cheie
The Faithful Hound ocupă prima poziție printre operele lui Edwin Landseer: 3.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 20% din atenția totală. Urmează A Boy and Two Greyhounds Resting și The Old Shepherd's Chief Mourner. Edwin Landseer a primit 17.200 vizualizări: 2.500 pe pagina artistului și 14.700 pe piese. Linia este în creștere: cu 28% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (12.000 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (33%) și tablete (1%). O preferință este clară: Nuanțe pământii (Paletă de culori) concentrează 88% din vizite pentru doar 66% din catalog.
Edwin Landseer: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Edwin Landseer cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Edwin Landseer lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
600
Iul 2026
1.100
10.900
Aug 2026
200
1.600
Sep 2026
700
1.600
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Edwin Landseer?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Edwin Landseer din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
30,8%
20,0%
Liniște
38,5%
16,4%
Nostalgic
7,7%
16,4%
Clasic
0,0%
16,4%
Elegant
15,4%
10,9%
Dramatic
0,0%
9,1%
Terțoase
0,0%
9,1%
Serenitate
7,7%
1,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
30,8%
41,8%
Nostalgic
15,4%
12,7%
Tranchil
15,4%
9,1%
Dramatic
7,7%
9,1%
Romantic
0,0%
10,9%
Liniștit
23,1%
3,6%
Contemplativă
7,7%
3,6%
Jucăuș
0,0%
3,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
28,0%
44,9%
Umbră difuză
32,0%
18,6%
Lumină moderată
24,0%
30,1%
Echilibru luminos
14,0%
6,4%
Luminos
2,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
16,0%
27,6%
Culori discrete
36,0%
37,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
42,0%
25,6%
Culori clar saturate
6,0%
9,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
66,0%
87,6%
Culori neutre
23,4%
4,8%
Nuanțe închise
8,5%
7,6%
Culori pastelate
2,1%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
30,0%
48,1%
Echilibrat
58,0%
44,2%
Vibrant
12,0%
7,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
10,3%
Nuanțe blânde
18,0%
29,5%
Echilibrat
8,0%
14,1%
Contrast accentuat
20,0%
4,5%
Contrast maxim
42,0%
41,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
6,4%
Paletă de culori delicate mixate
2,0%
3,9%
Armonie echilibrată
12,0%
26,3%
Unitate cromatică puternică
52,0%
53,2%
Paletă unitară
30,0%
10,3%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Edwin Landseer pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Monarch of the Glen
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
CHIENS SE BATTANT , REPRENA…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
A Deer Fallen from a Precip…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Isaac van Amburgh and his A…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Illicit Highland Whisky…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mare and Foal
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Head of a Hind
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Queen Victoria in Windsor H…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
300
The Honourable E. S. Russel…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
A Dead Stag
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Lucrările lui Edwin Landseer sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
11.400
66,3%
telefoane mobile
5.600
32,6%
tablete
200
1,2%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Edwin Landseer?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
300
33,3%
Japoneză
300
33,3%
Germană
100
11,1%
Engleză
100
11,1%
Lituaniană
100
11,1%
Cum arată vizitele zilnice la Edwin Landseer și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
200
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
200
Mar 13 Oct
400
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Edwin Landseer: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Edwin Landseer?
The Faithful Hound: 3.200 vizualizări, adică 20% din totalul vizualizărilor lui Edwin Landseer. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Edwin Landseer?
17.200 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (2.500) și pânzele (14.700).
Vizitatorii îl consultă pe Edwin Landseer de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (33%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduc cu 66%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Edwin Landseer?
Da, Nuanțe pământii (Paletă de culori): 88% din vizitele pentru 66% din catalog.