Edvard Munch Statistici privind audiența și popularitatea

1863 – 1944

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Edvard Munch de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Edvard Munch: publicul pe scurt

În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Edvard Munch pe WahooArt.com a fost Strigătul: 134.500 vizualizări, sau 28% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Madonna și Melancolie. Artistul a atras în total 553.500 vizite: 97.500 pe pagina artistului și 456.000 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 2% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 283.800 vizite. Publicul citește site-ul în Engleză (30%), Rusă (14%) și Koreană (13%). Colecționarii provin în principal din Statele Unite ale Americii (13%), Coreea de Sud (11%) și Lituania (9%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (57%), telefoane mobile (39%) și tablete (4%). Vizitatorii sunt atrași de Nuanțe pământii (Paletă de culori): 80% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 34% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Edvard Munch

Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Edvard Munch pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.

  1. Strigătul 1 Strigătul, 1893 134.500 vizualizări · 27,7%
  2. Madonna 2 Madonna, 1894 39.200 vizualizări · 8,1%
  3. Melancolie 3 Melancolie, 1894 32.900 vizualizări · 6,8%
  4. Aproape de patul morții (febră) 4 Aproape de patul morții (febră), 1915 9.600 vizualizări · 2,0%
  5. Copilul și moartea 5 Copilul și moartea, 1899 8.700 vizualizări · 1,8%
  6. Kiss 6 Kiss, 1897 6.100 vizualizări · 1,3%
  7. Ashes 7 Ashes, 1894 5.400 vizualizări · 1,1%
  8. Fete pe faleze 8 Fete pe faleze, 1904 4.700 vizualizări · 1,0%
  9. Ziua După 9 Ziua După, 1895 4.600 vizualizări · 0,9%
  10. Crăciun în Bordel 10 Crăciun în Bordel, 1905 4.300 vizualizări · 0,9%

Câți oameni vizitează pagina lui Edvard Munch în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vizualizați cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20263009.100
Iul 202629.600254.200
Aug 202629.50099.400
Sep 202638.10093.300

Ce nivel de atenție primesc picturile lui Edvard Munch?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Edvard Munch, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vizualizați cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Strigătul0000000040053.20045.20029.200
Melancolie0000000009.30010.10011.000
Madonna0000000040010.70012.80013.000
Crăciun în Bordel000000001002.2008001.000
Dansul Vieții000000001001.1001.0001.300
Madonna000000002002.000500600
Ashes0000000002.7001.1001.300
Ziua După0000000002.5008001.000
Fata pe pod0000000007001000
Aproape de patul morții (fe…0000000003.4002.2003.200

Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Edvard Munch?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vizualizați cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare318.00057,5%
telefoane mobile213.40038,6%
tablete22.1004,0%

În ce limbi este citit Edvard Munch?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vizualizați cifrele
LimbăViziteDistribuie
Engleză11.50030,3%
Rusă5.40014,2%
Koreană4.90012,9%
Lituaniană2.4006,3%
Spaniolă2.1005,5%
Franceză1.6004,2%
Portugheză1.4003,7%
Germană1.1002,9%
Japoneză1.0002,6%
Olandeză7001,8%

Câte vizite primește Edvard Munch zilnic și ce se anticipează în continuare?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vizualizați cifrele
ZiuaVizite
Mie 30 Sep5.500
Joi 1 Oct4.400
Vin 2 Oct3.800
Sâm 3 Oct3.400
Dum 4 Oct4.300
Lun 5 Oct4.000
Mar 6 Oct4.200
Mie 7 Oct8.600
Joi 8 Oct6.400
Vin 9 Oct5.300
Sâm 10 Oct3.600
Dum 11 Oct8.000
Lun 12 Oct10.000
Mar 13 Oct8.100
Mie 14 Oct9.500
Joi 15 Oct4.900
Vin 16 Oct7.300
Sâm 17 Oct4.900
Dum 18 Oct10.900
Lun 19 Oct9.600
Mar 20 Oct8.300
Mie 21 Oct (previzualizare)11.600
Joi 22 Oct (previzualizare)7.700
Vin 23 Oct (previzualizare)8.100
Sâm 24 Oct (previzualizare)5.800
Dum 25 Oct (previzualizare)11.400
Lun 26 Oct (previzualizare)11.600
Mar 27 Oct (previzualizare)10.100
Mie 28 Oct (previzualizare)13.200
Joi 29 Oct (previzualizare)8.800
Vin 30 Oct (previzualizare)9.200
Sâm 31 Oct (previzualizare)6.700
Dum 1 Noi (previzualizare)13.000
Lun 2 Noi (previzualizare)13.200
Mar 3 Noi (previzualizare)11.500
Mie 4 Noi (previzualizare)14.600
Joi 5 Noi (previzualizare)9.700
Vin 6 Noi (previzualizare)10.200
Sâm 7 Noi (previzualizare)7.400
Dum 8 Noi (previzualizare)14.400
Lun 9 Noi (previzualizare)14.600
Mar 10 Noi (previzualizare)12.800

Întrebări frecvente despre Edvard Munch

Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Edvard Munch?

Strigătul ocupă prima poziție, cu 134.500 vizualizări (28% din totalul vizualizărilor lui Edvard Munch). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.

Câți oameni vizualizează Edvard Munch pe WahooArt.com?

În ultimele douăsprezece luni, Edvard Munch a primit 553.500 vizite: 97.500 pe pagina artistului și 456.000 pe tablourile individuale.

Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Edvard Munch?

Colecționarii îl vizualizează pe Edvard Munch de pe dispozitive de navigare (57%), telefoane mobile (39%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 57% din vizite.

În ce limbi citesc vizitatorii despre Edvard Munch?

În Engleză (30%), Rusă (14%) și Koreană (13%); Engleză conduce cu 30% din vizitatori.

Ce tip de pânză de Edvard Munch preferă vizitatorii?

Aceștia preferă Nuanțe pământii (Paletă de culori): 80% din vizite, față de 34% din catalog.