Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Charles Pears de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Cea mai admirată operă a lui Charles Pears pe WahooArt.com este A Ship of the Queen Elizabeth Class, deschisă de 200 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 12% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: The Wandsworth Gas Company Collier 'Chessington' Moving Upstream on the Thames, near the Houses of Parliament, c.1948 și Great Western Railway Steamer 'St Helier' Evacuating Troops, Dunkirk, 1 June 1940. În total 2.200 vizite, 500 la pagina artistului și 1.700 la opere. Atenția a scăzut cu 67% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 1.800 vizite. Vizitatorii preferă Culori neutre (Paletă de culori): 60% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 41%.
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Charles Pears.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 200 | 1.600 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 16,0% | 11,8% |
| Umbră difuză | 24,0% | 17,6% |
| Lumină moderată | 30,0% | 35,3% |
| Echilibru luminos | 26,0% | 29,4% |
| Luminos | 4,0% | 5,9% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 46,0% | 52,9% |
| Culori discrete | 32,0% | 29,4% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 12,0% | 17,6% |
| Culori clar saturate | 10,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 40,6% | 60,0% |
| Nuanțe pământii | 28,1% | 30,0% |
| Monocrom | 15,6% | 10,0% |
| Nuanțe închise | 15,6% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 46,0% | 47,1% |
| Echilibrat | 48,0% | 47,1% |
| Vibrant | 6,0% | 5,9% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 38,0% | 35,3% |
| Nuanțe blânde | 36,0% | 47,1% |
| Echilibrat | 10,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 8,0% | 17,6% |
| Contrast maxim | 8,0% | 0,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 32,0% | 41,2% |
| Paletă de culori delicate mixate | 10,0% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 16,0% | 23,5% |
| Unitate cromatică puternică | 18,0% | 23,5% |
| Paletă unitară | 24,0% | 11,8% |
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Wandsworth Gas Company… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Moonlight Barque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Officer of a Motor Launc… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Battleship în Suez Canală,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Steam Pinnaces at Hawkes Pi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sinking of the 'Scharnhorst… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Southern Railway Steamers a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| London (Great Western Railw… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sinking of Great Western Ra… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Pool of London during D… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Spaniolă | 400 | 100,0% |
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mie 23 Sep | 0 |
| Joi 24 Sep | 200 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 500 |
| Dum 4 Oct | 200 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 200 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |