Caravaggio Cine vizitează și ce opere sunt vizualizate

1571 – 1610

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Caravaggio de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Caravaggio: ce indică vizitele

Cea mai admirată operă a lui Caravaggio pe WahooArt.com este Chemarea Sfântului Matei, deschisă de 41.100 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 13% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Moartea Fecioarei și Narcis. În total 366.600 vizite, 73.800 la pagina artistului și 292.800 la opere. Atenția a scăzut cu 18% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 147.100 vizite. Engleză (16%), Spaniolă (12%) și Georgiană (9%) sunt principalele limbi ale vizitatorilor. Italia (9%), Spania (8%) și Georgia (8%) sunt principalele țări de proveniență ale vizitatorilor. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (54%), telefoane mobile (43%) și tablete (4%). Vizitatorii preferă Seren (Contrast): 29% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 12%.

Cele 10 opere ale lui Caravaggio pe care vizitatorii le admiră cel mai mult

Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Caravaggio.

  1. Chemarea Sfântului Matei 1 Chemarea Sfântului Matei, 1599 41.100 vizualizări · 13,0%
  2. Moartea Fecioarei 2 Moartea Fecioarei, 1601 32.700 vizualizări · 10,3%
  3. Narcis 3 Narcis, 1599 26.000 vizualizări · 8,2%
  4. Canestra de fructe 4 Canestra de fructe, 1596 17.900 vizualizări · 5,7%
  5. Casa Maicii Mari 5 Casa Maicii Mari, 1605 7.100 vizualizări · 2,2%
  6. Judith Beheading Holofernes 6 Judith Beheading Holofernes, 1598 6.500 vizualizări · 2,1%
  7. Ecce Homo 7 Ecce Homo, 1609 5.600 vizualizări · 1,8%
  8. Apelarea Sfântului Matei 8 Apelarea Sfântului Matei 5.400 vizualizări · 1,7%
  9. Salomé cu capul Sfântului Ioan Botezător 9 Salomé cu capul Sfântului Ioan Botezător, 1607 5.100 vizualizări · 1,6%
  10. The Musicians 10 The Musicians, 1595 4.400 vizualizări · 1,4%

Când vizitează admiratorii pagina lui Caravaggio?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Datele într-un tabel
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20263002.400
Iul 202621.400125.700
Aug 202622.00096.800
Sep 202630.10067.900

Când sunt consultate operele lui Caravaggio?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt operele preferate ale lui Caravaggio, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Datele într-un tabel
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Chemarea Sfântului Matei0000000030012.20014.40011.000
Narcis0000000007.4008.9008.400
The Musicians000000001002.300900800
Judith Beheading Holofernes0000000002.3001.4002.100
Luarea lui Cristos000000002002.2004001.200
Ecce Homo000000001001.4001.3002.000
Sfântul Cinci Azi000000000900600500
Salomé cu capul Sfântului I…0000000001.4002.1001.500
Apelarea Sfântului Matei0000000001.8007002.200
Deposizione di Cristo0000000008003001.000

Care este distribuția pe dispozitive a audienței Caravaggio?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Datele într-un tabel
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare196.80053,7%
telefoane mobile156.50042,7%
tablete13.3003,6%

Ce limbi vorbesc admiratorii lui Caravaggio?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Datele într-un tabel
LimbăViziteDistribuie
Engleză6.00015,8%
Spaniolă4.70012,4%
Georgiană3.6009,5%
Portugheză3.1008,2%
Rusă3.0007,9%
Italiană2.3006,1%
Koreană2.2005,8%
Bulgară1.4003,7%
Germană1.3003,4%
Ungară1.2003,2%

Câte vizite zilnice primește Caravaggio și ce urmează?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Datele într-un tabel
ZiuaVizite
Lun 28 Sep4.800
Mar 29 Sep6.700
Mie 30 Sep4.700
Joi 1 Oct4.600
Vin 2 Oct2.900
Sâm 3 Oct4.200
Dum 4 Oct5.100
Lun 5 Oct5.100
Mar 6 Oct5.200
Mie 7 Oct4.100
Joi 8 Oct10.700
Vin 9 Oct4.600
Sâm 10 Oct3.400
Dum 11 Oct6.900
Lun 12 Oct6.500
Mar 13 Oct5.000
Mie 14 Oct4.500
Joi 15 Oct4.700
Vin 16 Oct5.500
Sâm 17 Oct7.300
Dum 18 Oct7.200
Lun 19 Oct (previzualizare)6.300
Mar 20 Oct (previzualizare)6.500
Mie 21 Oct (previzualizare)5.100
Joi 22 Oct (previzualizare)7.700
Vin 23 Oct (previzualizare)5.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)5.800
Dum 25 Oct (previzualizare)7.400
Lun 26 Oct (previzualizare)6.700
Mar 27 Oct (previzualizare)6.900
Mie 28 Oct (previzualizare)5.500
Joi 29 Oct (previzualizare)8.200
Vin 30 Oct (previzualizare)5.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)6.100
Dum 1 Noi (previzualizare)7.900
Lun 2 Noi (previzualizare)7.100
Mar 3 Noi (previzualizare)7.300
Mie 4 Noi (previzualizare)5.700
Joi 5 Noi (previzualizare)8.600
Vin 6 Noi (previzualizare)5.600
Sâm 7 Noi (previzualizare)6.400
Dum 8 Noi (previzualizare)8.300

Întrebări despre Caravaggio

Care sunt lucrările lui Caravaggio pe care vizitatorii le deschid cel mai des?

Chemarea Sfântului Matei în primul rând, cu 41.100 vizualizări, reprezentând 13% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Caravaggio pe WahooArt.com?

366.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 73.800 pe pagina artistului, 292.800 la opere.

Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Caravaggio?

Aceștia folosesc dispozitive de navigare (54%), telefoane mobile (43%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 54% din vizite.

Ce limbi folosesc admiratorii lui Caravaggio?

Engleză (16%), Spaniolă (12%) și Georgiană (9%); Engleză reprezintă 16% dintre vizitatori.

Care sunt lucrările lui Caravaggio care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?

Lucrurile descrise ca Seren (Contrast) primesc 29% din vizitele pentru 12% din catalog.