Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Benvenuto Cellini de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Benvenuto Cellini: cifre cheie
Solanier ocupă prima poziție printre operele lui Benvenuto Cellini: 1.600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 24% din atenția totală. Urmează Perseus (detail) și Salt Cellar (detail). Benvenuto Cellini a primit 12.500 vizualizări: 7.100 pe pagina artistului și 5.400 pe piese. Linia este în creștere: cu 220% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (6.100 vizite). Limbi utilizate de audiență: Italiană (30%), Engleză (19%) și Spaniolă (18%). Țările audienței: Italia (36%), Peru (9%) și Argentina (6%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (58%), telefoane mobile (39%) și tablete (2%). O preferință este clară: Romantic (Ton emoțional) concentrează 34% din vizite pentru doar 7% din catalog.
Benvenuto Cellini: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Benvenuto Cellini cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Benvenuto Cellini lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
1.600
4.500
Aug 2026
1.000
500
Sep 2026
4.500
300
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Benvenuto Cellini?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Benvenuto Cellini din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
59,1%
64,6%
Dramatic
11,4%
18,5%
Liniște
9,1%
9,2%
Romantic
6,8%
4,6%
Serenitate
4,5%
1,5%
Eteric
4,5%
0,0%
Mistic
2,3%
1,5%
Clasic
2,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
36,4%
23,1%
Romantic
6,8%
33,9%
Misterios
15,9%
15,4%
Liniștit
15,9%
4,6%
Melancolic
4,5%
6,2%
Impunător
2,3%
6,2%
Tranchil
2,3%
6,2%
Dramatic
9,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
14,0%
11,9%
Umbră difuză
20,0%
17,9%
Lumină moderată
20,0%
37,3%
Echilibru luminos
34,0%
28,4%
Luminos
12,0%
4,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
70,0%
44,8%
Culori discrete
8,0%
17,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
14,0%
34,3%
Culori clar saturate
8,0%
3,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
57,5%
35,7%
Nuanțe pământii
27,5%
30,4%
Nuanțe închise
5,0%
28,6%
Culori pastelate
10,0%
5,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
64,0%
41,8%
Echilibrat
24,0%
29,8%
Vibrant
12,0%
28,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
3,0%
Nuanțe blânde
22,0%
13,4%
Echilibrat
6,0%
31,3%
Contrast accentuat
12,0%
7,5%
Contrast maxim
54,0%
44,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
10,4%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
10,4%
Armonie echilibrată
16,0%
10,4%
Unitate cromatică puternică
38,0%
34,3%
Paletă unitară
22,0%
34,3%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Benvenuto Cellini pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Salt Cellar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Solanier
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
0
0
Morion for Francesco I de'…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Salt Cellar (8)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Salt Cellar (detail) (16)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Salt Cellar (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Salt Cellar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nymph of Fontainebleau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Salt Cellar (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifix (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Lucrările lui Benvenuto Cellini sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
7.300
58,4%
telefoane mobile
4.900
39,2%
tablete
300
2,4%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Benvenuto Cellini?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
2.700
29,7%
Engleză
1.700
18,7%
Spaniolă
1.600
17,6%
Rusă
1.100
12,1%
Cehă
200
2,2%
Japoneză
200
2,2%
Georgiană
200
2,2%
Lituaniană
200
2,2%
Turcă
200
2,2%
Chinese
200
2,2%
Cum arată vizitele zilnice la Benvenuto Cellini și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
500
Lun 28 Sep
500
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
200
Joi 1 Oct
500
Vin 2 Oct
700
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
800
Lun 5 Oct
600
Mar 6 Oct
1.200
Mie 7 Oct
400
Joi 8 Oct
700
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
400
Dum 11 Oct
400
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
500
Joi 15 Oct
200
Vin 16 Oct
600
Sâm 17 Oct
600
Dum 18 Oct (previzualizare)
500
Lun 19 Oct (previzualizare)
400
Mar 20 Oct (previzualizare)
400
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
400
Sâm 24 Oct (previzualizare)
300
Dum 25 Oct (previzualizare)
500
Lun 26 Oct (previzualizare)
400
Mar 27 Oct (previzualizare)
400
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
300
Dum 1 Noi (previzualizare)
500
Lun 2 Noi (previzualizare)
400
Mar 3 Noi (previzualizare)
400
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
400
Vin 6 Noi (previzualizare)
400
Sâm 7 Noi (previzualizare)
300
Benvenuto Cellini: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Benvenuto Cellini?
Solanier: 1.600 vizualizări, adică 24% din totalul vizualizărilor lui Benvenuto Cellini. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Benvenuto Cellini?
12.500 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (7.100) și pânzele (5.400).
Vizitatorii îl consultă pe Benvenuto Cellini de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (58%), telefoane mobile (39%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduc cu 58%.
Benvenuto Cellini este citit în mai multe limbi?
Da: Italiană (30%), Engleză (19%) și Spaniolă (18%). Italiană conduce cu 30%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Benvenuto Cellini?
Da, Romantic (Ton emoțional): 34% din vizitele pentru 7% din catalog.