Popieriaus formatas

Studentų kūrybos vadovas

Lute Player

Vardas ir pavardė Klasė Data

Hendrick Terbrugghen, Lute Player (1624), Nacionalinė galerija. Viešasis domenas

Pagrindinė informacija

Autorius
Hendrick Terbrugghen wahooart.com/lt/artists/hendrick-terbrugghen_lt/
Autoriaus datys
1627 – 1629
Spalvotas
1624
Mediumas
Oil On Canvas
Originalus dydis
100 x 78 cm
Judėjimas
Baroque Dramatic, theatrical pictures using deep shadow and strong diagonals to pull you into the action.
Laikotarpis
Early Modern
Viešintas
Nacionalinė galerija wahooart.com/lt/museums/nacionaline-galerija-london_lt/
Artistic style
Caravaggio-inspired realism
Influences
Abraham Bloemaert
Notable elements or techniques
Chiaroscuro lighting; Detailed textures
Subject or theme
Musical Performance

Kontekste

Lute Player — Hendrick Terbrugghen

Koks yra jo dydis?

Originalios matmenys yra 100 × 78 cm (aukštis × plotis), čia pateikta šalia vidutinio ūgio suaugusiojo.

Kada tai buvo nupiesta?

  1. 1620

Šviesoplėvis: Hendrick Terbrugghen gyvenimas (1627–1629) ▲ šis kūrinys, 1624

Palyginti su kitais kūriniais

Pasirinkite vieną viršuje esantį kūrinį: nurodykite du panašumų su šiuo kūriniu ir vieną skirtumą.

Daugiau šiam kūriniui priderančių darbų: wahooart.com/lt/art/similar/hendrick-terbrugghen-lute-player-8Y3JKV-en/

Spalvų paletė

Matuota iš vaizdo

    Pagrindinė spalva

    Driftwood #ab8e6e

    Išsaugota paletė

    • #AB8E6E
    • #3A2C23
    • #7D5B3F
    • #584030
    Paletė
    Earthy Dominiruojanti spalvų grupė paveikslėlyje.
    Pagrindinė spalva
    Driftwood
    Intensyvumas
    Monochromatic Kiek spalvų yra prisigamintų ir kokios jos yra ryškios – nuo vienos nuolydžios spalvos iki daugybės ryškių tonų.
    Kontrastas
    Serene Kiek spalvų skiriasi šviesos ir ryškumo dėkingai per visą paveikslą.
    Harmonija
    Unified Palette Kaip spalvos dera tarpusavyje – nuo kontrastuojančių iki visiškai suvienytų.
    Ryškumas
    Deep_shadow Bendras vaizdo šviesumas ar tamsumas, nuo gilių šešėlių iki ryškių šviesos dėliojų.
    Sodrumas
    Subtle Color Spalvų gryrumas ir intensyvumas svyruoja nuo beveik pilkšų iki visiškai ryškių.

    Apie šį kūrinį

    Lute Player — Hendrick Terbrugghen

    A Symphony of Light and Shadow

    In the quiet intimacy of a seventeenth-century interior, Hendrick Terbrugghen captures a moment that feels both fleeting and eternal. The Singing Lute Player, painted in 1624, is far more than a mere portrait of a musician; it is a profound exploration of human passion and the immersive power of art. As we gaze upon this masterpiece from the Dutch Golden Age, we are immediately drawn into the musician's intense concentration. The subject, a male performer lost in his craft, serves as a vessel for the chiaroscuro technique—that dramatic interplay of light and shadow pioneered by Caravaggio. This stark contrast does not merely illuminate the scene; it sculpts the figure from the darkness, pulling the viewer’s eye toward the expressive contours of his face and the tactile richness of his attire.

    The technical mastery on display is nothing short of breathtaking. Through the delicate layering of oil paints on canvas, Terbrugghen achieves a level of realism that invites the touch. One can almost feel the heavy, luxurious texture of the fur lining his hat and the intricate, rhythmic folds of his clothing. The artist’s brushwork is both precise and fluid, capturing the smooth, polished wood of the lute and the soft, flowing strands of hair with equal finesse. This meticulous attention to detail creates a sense of three-dimensionality that breathes life into the composition, making the musician's presence feel palpable within the room.

    Symbolism and the Baroque Spirit

    Beyond its visual splendor, the painting is steeped in the intellectual and spiritual currents of the Baroque era. The lute itself is not merely an instrument but a potent symbol of refined intellect, eloquence, and spiritual contemplation. In the cultural landscape of the 1620s, music was often viewed as a reflection of cosmic harmony, and by depicting the player in such a state of deep absorption, Terbrugghen elevates the act of performance to a form of meditation. The warmth of the color palette—rich with earthy tones and golden highlights—further enhances this sense of energy and soulful resonance.

    For the discerning collector or interior designer, this artwork offers an unparalleled opportunity to introduce a sense of historical grandeur and emotional depth into a space. Whether placed in a contemporary gallery setting or a classic study, The Singing Lute Player acts as a focal point of dramatic elegance. It possesses the rare ability to command attention through its quiet intensity, offering a window into the Utrecht Caravaggisti movement and the burgeoning humanist spirit of the Netherlands. To possess a reproduction of this work is to bring home a piece of history that celebrates the enduring beauty of musical mastery and the timeless allure of the human spirit.

    Virus ir muziejus

    Autorius

    Hendrick Terbrugghen

    Gimė Hagė, Neterlandės

    Iš ankstyvo gyvenimo ir įtakų

    Hendrick Jansz Ter Brugghenas, išsalsius nutikęs holandijos orenkos laikų dailininkas, gimė 1588 m. Overijsel, Holandijoje. Jo tėvis, Jan Egbertsz Ter Brugghenas, dirbo kaip sekretorius Utrecht miesto teatrije pas princą Williamą Milmą. Šis patirtis tikėtina paveikino Hendrickio ankstyvę susidomėjimą mena.

    Menininkų karjera ir stilius

    Ter Bruggheno meninis kelionė pradėjo jo studijuojant pas Abraham Bloemaertą, manieristų dailininką. Vėliau jis tapo vienu iš vadovaujių Utrecht caravaggisti grupės narių – holandijos dailininkų grupės, įkvėptų nuo Caravaggio. Jo kūriniai garsė dramatišku šviesos ir šešėlio naudojimu, kaip matyti joose piktavose, tokiose kaip Anunciacija (Alte Pinakothek, Münynė, Vokietija) ir Revelleris (Alte Pinakothek, Münynė, Vokietija).

    Žymūs kūriniai ir palikta medžiaga

    Dainuojantis lūto žoidiklis (Kremerio kolekcija, Amsterdamas, Holandija), autografinis replica iš piktavės Londono nacionalinėje galerijoje, rodoma jo gausia spalva.

    Anunciacija, maîtreso kūrinis, atspindintis jo įvaldą Caravaggio stilyje.

    Įirtikė vėlesnių menininkų:** Ter Bruggheno kūriniai turėjo gilus poveikį vėlesniems menininkams, įskaitant Rembrandtu van Rijne, kurioose garsios piktavė Naktinė vaizdaika (Rijksmuseum, Amsterdamas, Holandija) yra patikrinimas apie Utrecht caravaggisti neapžvelgiamą įtaką.

    Muziejai ir kolekcijos, kurose rodomi Ter Bruggheno kūriniai

    Mauritshuis (Haagas, Holandija), su tokių darbų pavykimu kaip Nimfa ir satyras iš Sir Peter Paul Rubenso.

    Kremerio kolekcija (Amsterdamas, Holandija), saugo Ter Bruggheno Dainuojantis lūto žoidiklis.

    Išplėskite daugiau Ter Bruggheno darbų adresu AllPaintingsStore.com

    Susipažinkite su holandijos orenkos laikų piktavėse ir jų įtakomis AllPaintingsStore.com menininkų istorijos skyriuje

    Mokykis apie kitus menininkus, pavyzdžiui Dirck van Babureną, bendraštuvio Utrecht caravaggisti, adresu AllPaintingsStore.com

    Išvada

    Ter Bruggheno misterijus gyvenimas ir jo didelė įtaka holandijos orenkos laikų piktavėse paliko ne ištrinkamą žymię menininkų istorijoje. Jo dramatiškas šviesos ir šešėlio naudojimas nuolat įkvepia tiek dailininkus, tiek meno mėgėjusius, panašindamas jį įdomią figūrą meno pasaulyje.

    Muziejus

    Nacionalinė galerija

    Parodoma London, United Kingdom

    Nacionalinės galerijos širdis: kelionė per Europos meno lobius

    Trafalgaro aikštės pulsavusiame centre įsikūrusi Nacionalinė galerija – ne tik meno kūrinių saugykla, bet ir amžių senumo žmogaus kūrybos bei kultūros evoliucijos gyvas liudijimas. Tai neatskiriama Europos dailės istorijos kelionė, kviečianti į dialogą su meistrais, kurie formavo mūsų supratimą apie grožį, emocijas ir pasaulį aplink mus. Nuo Renesanso altorių eteriško švytėjimo iki Impresionistų sugūtus momentus – galerija siūlo nepriekaištingą patirtį, ne tik demonstruodama individualius šedevrus, bet ir pačią meninės raidos trajektoriją. Jos istorija neatsiejamai susijusi su XIX amžiaus Britanijos tautos kūrimo dvasia – ambicingas projektas, gimęs pilietinės aido pagyba, pradėtas 1824 m., kai John Julius Angerstein, vizionierius kolekcionierius, įsigijo trisdešimt aštuonių paveikslų ir sumanė įkurti nacionalinę meno galeriją. Šis pradinė dovanojimasis sukūrė precedentą ateities įsigijimams ir padėjo galerijai užimti vietą kaip Britanijos kultūrinės tapatybės simbolis.

    Šedevrų tapestija: nuo Renesanso spindesio iki Impresionizmo šviesos

    Nacionalinės galerijos pagrindas – daugiau nei 2300 paveikslų, apimančių laikotarpį nuo viduramžių iki ankstyvojo XX amžiaus. Galbūt pirmasis, kas ateina į galvą, yra Leonardo da Vinci Virgin of the Rocks (Mergalės ir kūdikio su Šonais). Jo revoliucinis požiūris – atidžlus stebėjimas, derinamas su inovatyviomis technikomis, tokiomis kaip sfumato – kuria iliuzinį gilumį, įamžindamas žmogaus emocijų esmę. Subtilūs šviesos ir šešėlio gradacijos atrodo tarsi atgaivina figūras, paversdamos žiūrovą ramus, beveik mistiniu urvu. Ar prisimename Botticelli Primavera (Pavasaris) – gyvas mitologijos ir alegorijos tapestiją, kurios subtilios linijos ir pastelės atspalviai sukelia pavasario atsinaujinimo jausmą? Atkreipkite dėmesį į kruopščiai parinktą florą – myrtą, apelsinų žiedelius ir violetas – visi prisideda prie paveikslo turtingos naratyvos, simbolizuodamos meilę, grožį ir vaisingumą. O kaip pamiršti Caravaggio dramatišką šviesos ir šešėlio naudojimą, vadinamą tenebrism, kuris įmeta žiūrovus į intensyvių emocijų ir psichologinės gylios pasaulio? Štai tik keli pavyzdžiai iš ypatingos kolekcijos, kuri apima meno judėjimus ir geografines ribas, suteikdama visapusišką Vakarų Europos meno pasiekimų apžvalgą. Galerijoje rasite Rembrandt, Monet, Van Gogh, Raphael, Titian ir daugybę kitų – tikra malonumas protingai akiai.

    Architektūrinis didingumas: tautos didybės pareiškimas

    Galerijos architektūrinis didingumas yra toks pat įkvepiantis kaip ir jiems priklausantys meno kūrini. William Wilkins' neoklasikinio dizaino laikomas vienu iš Londono architektūrinių pasiekimų, o jo monumentalus fasadas, atsiveriantis Trafalgaro aikštei, praktiškai nepakitęs nuo statybos 1838 m. Tai yra galingas Britanijos kultūros paveldo ir meninės ambicijos simbolis. Statyta su atidžiu dėmesiu detalėms, Wilkins' dizainas įkūnija Apšvietos racionalumo ir pilietinės dorybės idealus – sąmoningas kontrastas su Europos architektūrą tuo metu dominavusia baroko rūmų puošniais stiliais. Pastato dydis, su jo didžiaisiais pamstais ir simetriška kompozicija, byloja apie tikėjimą tvarka ir proporcija, atspindint XVIII amžiaus intelektualines sroves. Vėlesni papildymai, ypač Sainsbury Wing, atidarytas 1996 m., rodo įsipareigojimą priimti modernias architektūrines tendencijas, išlaikant pastato pagrindinę tapatybę – tai liudija, kaip garbinga institucija gali kisti nepakenkdama savo istorinei integritetui.

    Gyvas palikimas: parodos ir įsitraukimas

    Nacionalinės galerijos istorija yra vizionieriškumo ir atsidavimo istorija. Ji aktyviai bendrauja su šiuolaikiniais klausytojais reguliariai rengdama laikinas parodas, kuriose nagrinėjamos įvairios temos – nuo Rembrandt portretų iki Impresionistų plein air tapybos. Šios kruopščiai atrinktos parodos pristato naujas perspektyvas apie meno istoriją ir skatina gilesnį dėmesį meninių pasiekimų plėtimui bei giliam supratimui, užtikrindamos, kad kolekcija išliktų aktuali ir patraukli ateinančioms kartoms. Be šedevrų eksponavimo, Nacionalinė galerija yra gyvas mokymosi, tyrimų ir bendruomenės įsitraukimo centras. Reguliariai vyksta paskaitos, seminarai, šeimos pramogos ir ekskursijos, skirtos visoms auditorijoms, skatinančios gilesnį supratimą ir meno vertinimo jausmą. Galerija aktyviai naudoja skaitmeninius išteklius – įskaitant didelės raiškos vaizdus, interaktyvius žemėlapius ir virtualius turus – kad jos kolekcija būtų prieinama pasaulinei publikai. Ji pranoksta paprasto muziejaus vaidmenį; tai yra nuolatinis meninio vizionavimo galią ir jo gebėjimą forminti nacionalinę tapatybę liudijantis paminklas.

    Kur skaityti daugiau

    Raskite internete

    QR kodas, vedantis į Lute Player atsisiuntimo puslapį

    wahooart.com/lt/art/download/hendrick-terbrugghen-lute-player-8Y3JKV-en/

    Citavimo šio kūrinio duomenys

    MLA
    Terbrugghen, Hendrick. Lute Player. 1624, Nacionalinė galerija. https://wahooart.com/lt/art/hendrick-terbrugghen-lute-player-8Y3JKV-en/
    APA
    Terbrugghen, Hendrick (1624). Lute Player [Painting]. Nacionalinė galerija. https://wahooart.com/lt/art/hendrick-terbrugghen-lute-player-8Y3JKV-en/
    Chicago
    Hendrick Terbrugghen. Lute Player. 1624. Nacionalinė galerija. https://wahooart.com/lt/art/hendrick-terbrugghen-lute-player-8Y3JKV-en/
    Harvard
    Terbrugghen, Hendrick (1624) Lute Player. Nacionalinė galerija. Available at: https://wahooart.com/lt/art/hendrick-terbrugghen-lute-player-8Y3JKV-en/

    Pažiūrėkite atidžiai

    Lute Player — Hendrick Terbrugghen

    Atidžiai pažvelkite

    Atsakykite savo žodžiais. Čia nėra neteisingų atsakymų – yra tik atsakymai, kuriuos galite paaiškinti.

    1. Kas pirmiausia patraukia jūsų dėmesį ir kodėl?
    2. Kokie spalvos ar formos sukuria nuotaiką — ir kokia tai nuotaika?
    3. Kiek veidų pavyksta rasti? ____ ( mūsų kataloge jų 1 — sutinkate?)
    4. Mūsų kataloge šis kūrinys priskirtas prie: portraiture, musician art, baroque drama. Ar sutinkate? Ką pridėtumėte arba pašalintumėte?
    5. Prisiminkite The Incredulity of Saint Thomas (1604), apie kurią buvo rašyta anksčiau šiame vadove. Įvardinkite dvi bendras detales su šiuo kūriniu ir vieną skirtumą.

    Jūsų atsakymas

    Parašykite trumpą pastraipę apie šį kūrinį. Naudokite šio vadovėjo ankstesnių dalių faktus bei savo anksčiau pateiktus atsakymus.

    Karo testas

    Lute Player — Hendrick Terbrugghen

    Kiek gerai pažįstate šį kūrinį?

    Pasirinkite po vieną atsakymą į kiekvieną iš 5 žemiau pateiktų klausimų. Kiekvienas turi tik vieną teisingą atsakymą.

    1. 1. What artistic movement is Hendrick Terbrugghen’s ‘Lute Player’ primarily associated with?

      • A Renaissance
      • B Impressionism
      • C Baroque
    2. 2. The painting utilizes a technique known as chiaroscuro. What does this term refer to?

      • A Blending colors smoothly
      • B Applying thin layers of paint
      • C Dramatic contrast between light and shadow
    3. 3. Which artist heavily influenced Terbrugghen's style, inspiring him to adopt Caravaggio’s dramatic use of light?

      • A Jan Vermeer
      • B Rembrandt van Rijn
      • C Abraham Bloemaert
    4. 4. What is the subject matter of ‘The Singing Lute Player’?

      • A A landscape scene depicting a pastoral idyll.
      • B A portrait capturing a moment of musical performance and emotion.
      • C An abstract depiction exploring geometric forms.
    5. 5. What material is Terbrugghen’s ‘Lute Player’ painted on?

      • A Paper
      • B Wood
      • C Canvas

    Mano rezultatas: ____ iš 5

    Atsakymai — mokytojui

    Ši dalis spausdinama atskira puslapio, todėl kopijuojant jos nereikia įtraukti.

    1C · 2C · 3C · 4B · 5C