Pregledaj u stvarnoj veličini Isprobaj u AR-u Prebacite na prodaju printova Prebacite na digitalnu prodaju slika Podijeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi datoteku Slični predmeti Rentgenska snimka Slide show Statistika

Objavljenje (detalj)

Istražite detalj Objavljenja Fra Angelica! Prekrasna panelna slika ranog renesansnog mira i bogatih boja.

Otkrijte Fra Angelica (ok. 1395-1455) i njegovu izvanrednu umjetnost ranog renesansa: pobožne freske, živopisne boje i duhovna dubina. Saznajte više o 'Anđeoskom slikaru' i njegovom nasljeđu!

Ručno rađena uljana reprodukcija

Ručno oslikano uljanim bojama na platnu u dimenzijama i okviru po vašem izboru, izrađeno po narudžbi od strane naših umjetnika. ( Prebacite na prodaju printova Prebacite na digitalnu prodaju slika)

Corner sample of the P118B picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B 10
Corner sample of the P118H picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H 10
Corner sample of the P118W picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W 10
Corner sample of the P438Z picture frame: ližani polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z 10
Corner sample of the P508JH picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH 12
Corner sample of the P508YH picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH 12
Corner sample of the P805H picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H 10
Corner sample of the P805Z picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z 10
Corner sample of the P919BZ picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ 10
Corner sample of the P919G picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G 10
Corner sample of the P919XJ picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ 10
Corner sample of the P959ZH picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH 10
Corner sample of the P968JZ picture frame: ližani polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ 12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C 8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G 10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH 8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y 10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ 10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G 10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ 8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y 10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ 8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J 10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY 15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH 15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G 12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H 8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG 15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ 8

Standardne dimenzije
prilagođeno po mjeri
CM
INCH

Odaberite jednu od naših unaprijed definiranih veličina koje odgovaraju izvornim proporcijama umjetničkog djela.

širina
visina

Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi odgovarali vašem okviru ili zidu. Budući da je ovo ručno oslikano djelo, umjetnik može malo proširiti rubove slike ili ih skratiti kako bi postigao željeni oblik — izbor je vaš. Prije početka slikanja poslat ćemo vam digitalni prikaz (mockup) radi potvrde. Slika prikazana na ovoj stranici ne predstavlja stvarni rezultat — samo digitalni prikaz to čini.

Primjeri onoga što se može promijeniti: Zamijenite lice fotografijom klijenta; Dodajte ljubimca (npr. zamijenite mačku psom); Uključite skrivenu poruku u pozadinu; Promijenite pejzaž ili elemente pozadine.
Nakon narudžbe, tim WahooArt.com kontaktirat će klijenta putem e-pošte radi dobivanja uputa te dostaviti probni prikaz (mockup)

Isporuka širom svijeta () u roku od 3-4 tjedna umjesto standardnih 5 tjedana. (22 Listopad). Bez kompromisa u kvaliteti.

Besplatna ekspresna dostava širom svijeta
Visokokvalitetno laneno platno
Potpuno osiguranje transporta
Jamstvo povrata carine i uvoznih poreza
Jamstvo vjernosti boja
Politika povrata u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
Jamstvo povrata 100% novca
Popust na više proizvoda

Ukupna cijena

€ 261

Objavljenje (detalj)

Tehnika izrade

Veličina reprodukcije

-

Ukupna cijena

€ 261

Brzi pregled

  • title: Objavljenje (detalj)
  • medium: ulje na panelu
  • year: 1430
  • notable elements: Bujsko vrtno okruženje, anđeoske figure, simbolična vegetacija i svjetlost.

Kviz o umjetnosti

Svako pitanje ima samo jedan točan odgovor.

Pitanje 1:
Pripada li djelo Fra Angelica 'Objavljenje (detalj)' prvenstveno kojoj umjetničkoj razdoblju?
Pitanje 2:
Koja je dominantna karakteristika okruženja prikazanog u ovom umjetničkom djelu?
Pitanje 3:
Fra Angelico je bio značajno povezan s kojim vjerskim redom?
Pitanje 4:
Koji je ključni element koji pridonosi osjećaju dubine u ovoj slici, unatoč njezinoj relativno ravnatoj perspektivi?
Pitanje 5:
Obilje vegetacije unutar umjetničkog djela može se interpretirati kao simbol čega?

Pogled u Raj: Objavljenje (detalj) Fra Angelica

Ovaj izvrsni detalj iz umjetninog djela *Objavljenje* Fra Angelica nudi očaravajući prozor u mirni svijet religijske umjetnosti ranog renesansnog razdoblja. Iako je predstavljen kao fragment, on sažima majstorstvo umjetnika u spajanju duhovne pobožnosti s novonastalim naturalizmom. Scena se odvija unutar gusto naseljenog vrta – ne radi se o divljem, neukroćenom prostoru, već o pažljivo uzgojenom vrtu koji buji simboličkim životom.

Stil i tehnika: Most između svjetova

Fra Angelico (Guacija di Pietro), rođen 1395. godine, bio je dominikanac čija su djela prožeta dubokim osjećajem pobožnosti. Ovaj detalj primjer je njegovog prepoznatljivog stila – delikatne ravnoteže između preostalih bizantinskih tradicija i novog renesansnog interesa za realizam. Primjetna je plosnata perspektiva, karakteristična za ranije talijansko slikarstvo, no obratite pažnju kako Angelico suptilno sugerira dubinu kroz slojevitost lišća i različite stupnjeve detaljnosti. Ulje na panelu bio je njegov omiljeni medij, omogućujući luminozno miješanje boja i precizno prikazivanje – što je očito u svakom pažljivo naslikanom listu i latici. Tekstura je bogata i taktilna, pozivajući na pažljivo istraživanje.

Tema i simbolika: Božanski susret u zelenom okruženju

Iako je riječ o detalju, kompozicija nagovještava ključni biblijski trenutak – vjerojatno *Objavljenje*, u kojem anđeo Gabriel obavještava Mariju o njezinom božanskom začeću. Dvije figure, vjerojatno mladi muškarci, stoje usred bujne vegetacije, možda predstavljajući svjedoke ili one koji primaju nebesku poruku. Sam vrt je duboko simboličan. Bujno lišće i cvatko cvijeće predstavljaju Raj, prizivajući Eden prije Pada. Izvor svjetlosti, koji dolazi odozgo i pomalo s lijeve strane, označava božansko prisustvo. Arhitektonski elementi – nazreci struktura unutar zelenila – sugeriraju kapije ili portale između zemaljskog i duhovnog carstva.

Povijesni kontekst: Firenca u ranom renesansnom razdoblju

Stvoreno oko 1430. godine, ovo djelo odražava razdoblje ogromnog umjetničkog i intelektualnog ferventa u Firenci. Umjetnost Fra Angelica bila je duboko povezana s njegovim religioznim životom; često je slikao freske unutar samostana, stvarajući prostore za kontemplaciju i molitvu. Njegovi su nalozi često dolazili od moćnih pokrovitelja poput obitelji Medici, koji su bili presudni u poticanju renesansnog duha. *Convento di San Marco* u Firenci, ukrašen njegovim freskama, stoji kao svjedočanstvo njegovom umjetničkom nasljeđu.

Emocionalni dojam i razmatranja o unutarnjem uređenju

Ovaj detalj izaziva osjećaj smirenosti, kontemplacije i strahopoštovanja. Usklađena paleta boja – dominirana zelenom i smeđom s naglascima zlata i ružičaste – stvara umirujuću atmosferu. Kao reprodukcija, ovaj komad bi se prekrasno uklopio u različite stilove interijera. Njegove prigušene tonove dopunjuju i tradicionalni i suvremeni okruženja. Razmotrite izlaganje u mirnoj studijskoj sobi, spavaonici ili hodniku kako biste stvorili središnju točku za razmišljanje. Intimna razmjera detalja čini ga idealnim za manje prostore, dok njegova bogata simbolika dodaje dubinu i smisao svakoj prostoriji.

Zbirateljstvo i apreciacija

Djela Fra Angelica visoko su tražena od strane zbiratelja i institucija diljem svijeta. Iako je posjedovanje originala izvan dosega većine, visokokvalitetne reprodukcije omogućuju ljubiteljima umjetnosti da dožive ljepotu i duhovnu snagu njegovih slika. Ovaj detalj iz djela *Objavljenje* nudi posebno upečatljiv uvid u umjetnikov genij – svjedočanstvo njegove vještine, odanosti i neprolaznog nasljeđa.

Pitanja i odgovori

Kome se "Objavljenje (detalj)" autora Fra Angelico preporučuje kao poklon?

Kao poklon, za Godišnjica se predlaže "Objavljenje (detalj)" autora Fra Angelico. Prikladno je i za druge prigode.

Kakvu orijentaciju ima "Objavljenje (detalj)" autora Fra Angelico?

"Objavljenje (detalj)" autora Fra Angelico je kompozicija u Visokoprostran formatu. Razmjer je vrijedno provjeriti prije odabira veličine printa.

Koje se teme pojavljuju u djelu "Objavljenje (detalj)" autora Fra Angelico?

"Objavljenje (detalj)" autora Fra Angelico prikazuje: scena objavljenja, religijski narativ, urerski pejzaž, anđeoske figure, renesansna umjetnost, detaljno slikarstvo, biblijska priča.


Biografija umjetnika

Rane godine i duhovno sazrijevanje

Giovanni da Fiesole, onaj kojeg svijet poznaje kao Fra Angelico, rođen je negdje između 1395. i 1400. u mirnim brdima Toskane, blizu Firence. Iako su detalji o njegovim ranim godinama obavijeni velom misterije, pretpostavlja se da je primio solidno obrazovanje koje ga je pripremilo za život iznad skromnog porijekla Rupesana. Ključni trenutak u njegovu životu nastupio je kada je mladi Giovanni ušao u Dominikanski red u Fiesoleu, prihvaćajući život posvećen vjerskoj kontemplaciji i službi. Unutar zidova samostana primio je ime Fra (Brata) Angelico, nadimak koji će ubrzo odražavati ne samo njegove monaške zavjete, već i anđeosku kvalitetu koja je bila prisutna u njegovoj umjetnosti. U početku zadužen za iluminiranje rukopisa – pomno obrt zahtijevajući preciznost i živopisne boje – brusio je vještine koje će kasnije procvjetati u prekrasnim freskama i panelnim slikama. Ta rana izobrazba ugradila mu je duboki poštovanje prema detaljima, majstorstvo pigmenta te razumijevanje kako pripovijedati kroz vizualne priče. Naglasak Dominikanskog reda na teološkom proučavanju nesumnjivo je oblikovao njegov umjetnički pogled, prožimajući njegovo djelo dubokim osjećajem vjere i svrhe.

Razvijanje jedinstvenog stila

Umjetnički razvoj Fra Angelica nije se dogodio u izolaciji; on je upijao struje firentinske umjetnosti koje su cirkulirale u to vrijeme. Elegantna linearnost i dekorativni uzorci Lorenza Monaca, vodećeg slikara tog doba, vidljivi su u njegovim ranim djelima. Međutim, Fra Angelico nije samo oponjao svog prethodnika. Počeo je sintetizirati te utjecaje s rastućom naturalističkom tendencijom, vjerojatno potaknut izloženošću revolucionarnim freskama Masaccia. Iako je Masaccio revolucionirao slikarstvo dramatičnom uporabom perspektive i realističkim prikazom ljudskog tijela, Fra Angelico odabrao je drugačiju putanju. On je prihvatio perspektivu ne radi same sebe, već kao sredstvo za stvaranje duhovnog iskustva još snažnijeg. Njegove figure, iako graciozne i često idealizirane, posjeduju tiho dostojanstvo i emocionalnu rezonancu koja nadilazi pukku reprezentaciju. Ključno je da je njegova umjetnost bila neizmjerno povezana s njegovom vjerom; smatrao je slikanje ne profesijom, već činom molitve – načinom kontemplacije božanskog i činjenja ga vidljivim drugima. Ovo duboko uvjerenje proželo je svaku potezu kistom poštovanjem i iskrenošću.

Remek-djela vjere i boje

Umjetnička ostavština Fra Angelica utemeljena je na nekoliko monumentalnih djela koja i nadaleko u budućnosti inspiriraju divljenje. Freske unutar samostana San Marco u Firenci općenito se smatraju njegovim remek-djelo. Naručene za Dominikanski konvent, scene iz života Kristove zrače smirenom jednostavnošću i emocionalnom dubinom rijetko viđenom u renesansnoj umjetnosti. Svaka slika – od Blagoslovljenog najave do Raspeća – prožeta je osjećajem tihe kontemplacije, pozivajući gledatelje na osobni susret sa svetim narativom. Izvan San Marca, njegovo *Perugia Altarpiece* pokazuje njegovu razvijajuću stilizaciju, posebice u nježnom prikazivanju Blagoslovljenog najave. Ponovljeni motiv Blagoslovljenog najave pojavljuje se u brojnim verzijama diljem njegova opusa, svaka je prikazana eteričnom ljepotom i simboličkom bogatošću. Djela poput *St. Lawrence Giving Alms* demonstriraju njegovu vještinu kompozicije priče te sposobnost portretiranja ljudskih emocija s osjetljivošću i gracioznošću. Njegova paleta obilježena je svijetlim, jasnim bojama – plavima, zlatima i crvenima – koje se čine da sjaje iznutra, stvarajući atmosferu izvanzemaljske radijance.

Nasljeđe i trajni utjecaj

Fra Angelico stoji kao ključna figura u Ranoj renesansi, utjelovljujući fuziju vjerske posvećenosti i umjetničke inovacije tog doba. On nije bio samo slikar; bio je duhovni vizionar koji je svoju vjeru prenio u vizualne oblike. Njegovo djelo odražava idealizam humanizma razdoblja, naglašavajući ljudsko dostojanstvo i potencijal za duhovnu kontemplaciju. Giorgio Vasari, slavljenički povjesničar umjetnosti, hvalio je Fra Angelica u svojim *Životima umjetnika*, tvrdeći da nijedna pohvala ne može adekvatno uhvatiti ljepotu njegovih kreacija. To je prepoznatavanje učvrstilo njegovo mjesto unutar kanona zapadne umjetnosti. Njegov utjecaj protezao se daleko iznad vlastitog vremena, nadahnjujući generacije umjetnika svojim posvetnim stilom i majstorskom uporabom boja. Godine 1982., papa Ivan Pavao II. službeno je priznao svetost Fra Angelica beatificiranjem – svjedočanstvo dubokog duhovnog utjecaja njegova života i djela. Danas, njegovo djelo nastavlja rezonirati s gledateljima diljem svijeta, nudeći bezvremensku poruku vjere, nade i ljepote.

Gdje doživjeti njegovu umjetnost

  • Museo di San Marco, Firenze: Ovaj muzej sadrži najveću i najznačajniju kolekciju djela Fra Angelica, uključujući prekrasne freske iz samostana.
  • The Louvre Museum (Pariz): U Louvreovu opsežnu zbirku mogu se pronaći nekoliko važnih slika Fra Angelica.
  • The National Gallery (London): Nacionalna galerija pohvaljuje izbor njegovih djela, nudeći posjetiteljima uvid u njegov umjetnički genij.
  • Santa Maria sopra Minerva, Rim: Ova crkva sadrži freske Fra Angelica i mjesto je gdje je službeno beatificiran.
  • Brojne druge muzeji diljem svijeta također prikazuju primjere njegove umjetnosti, omogućujući širu cijenjenost njegovog trajnoga nasljeđa.
Fra Angelico

Fra Angelico

1395 - 1455 , Italija

Brzi pregled

  • Datum Rođenja: c. 1395.
  • Državljanstvo: Talijanska
  • Mjesto Rođenja: Rupesana, Italija
  • Puno Ime: Fra Angelico
  • Umjetnički Pokret: Ranorenesansa
  • Utjecajni Umjetnici:
    • Lorenzo Monaco
    • Masaccio
  • Značajna Djela:
    • Freske u San Marco
    • Perugia oltar
    • Blagovještenje
    • Sv. Lovro dijeli milostinju
Istražite umjetnička djela organizirana prema temama, stilovima i karakteristikama.