Paberikuju

Õpilaste kunstiteoste juhend

A Midsummer Day

Nimi Klass Kuupäev

Thomas Huson, A Midsummer Day (1902), Walker Art Gallery. Avalik omand Vaadake seda künist liikudes: joon, lakki all asuv tõeline värv ja puhas pigment

Faktid

Kunstnik
Thomas Huson wahooart.com/et/artists/thomas-huson/
Kunstniku eluaastad
1844 – 1920
Maalatud
1902
Originaalmõõtud
99 x 153 cm
Peetud koht:
Walker Art Gallery wahooart.com/et/museums/walker-art-gallery-liverpool_et/

Kontekstis

A Midsummer Day — Thomas Huson

Mis on selle suurus?

Originaali mõõdud on 99 × 153 cm (kõrgus × laius); teos on joonistatud siin võrdluseks keskmise kõrgusega täiskasvanuga.

Millal see maalis on tehtud?

  1. 1840
  2. 1850
  3. 1860
  4. 1870
  5. 1880
  6. 1890
  7. 1900
  8. 1910
  9. 1920

Ülemine rida: aastad. Alumine rida: kunstniku vanus iga perioodi alguses ja lõpus — 0 sünni hetkel, 76 surumisel.

Maalatud siis, kui kunstnik oli 58 aastane. Kunstnik elas 76 aastani. 3 meie kataloogis olevatest selle kunstniku 4 dateeritud teosest on loodud varem.

Varjatud: Thomas Huson eluajal (1844–1920) ▲ see teos, 1902 iga dateeritud maal, aastakümne kaupa

Sarnased teosed

Vali üks eelnev teos: too kaks asja, mis sellega ühendavad, ja üks asi, mis sellest erineb.

Veel sarnaseid teoseid, mida selle kõrvale asetada: wahooart.com/et/art/similar/thomas-huson-a-midsummer-day-AR24FC-en/

Värvigamma

Pildist mõõdetud palett

    Peavärv

    Rosy Brown #ada598

    Salvestatud palett

    • #ADA598
    • #393631
    • #736A56
    • #D8DAD9

    Need värvid kunstniku kogu paleti sees Leia teisi maaleid värvi järgi

    Palett
    Neutrals Pildis domineeriv värvigrupp.
    Peavärvi nimi
    Rosy Brown
    Intensiivsus
    Monochromatic Kui kütkestavad ja mitmekülgsed värvid on, alates ühest peenust toonist kuni paljude ere värvini.
    Kontrast
    Statement Kuidas värvid pildil valguse ja kяmbuse osas erinevad.
    Harmonia
    Balanced Harmony Värvide omavaheline kooskõlevus, alates kontrastsetest kuni täielikult ühtlaste toonidega.
    Ereus
    Bright Kuidas pilt üldiselt vaatub – alates sügavast varjust kuni eredast kõrvalvalgusest.
    Kintus
    Muted Värvide puudus ja intensiivsus ulatub halli lähedastest toonidest kuni täielikult elavate värvide kuni.

    Kus maailmas seda maali vaadatakse?

    • alla 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% ja rohkem
    Selle maali külastajate arv on dokumenteeritud liiga vähe, et teha kaardi koostamist, seega on plaat kujutanud kõik Thomas Huson teosed viimase zwölf kuuga — kokku 1 riiki. Kust need numbrid pärinevad

    Üheksakümmend juhtivat riiki

    1. 1 Hiina 100,0%

    Leia kaardilt kolm kõige pimedamat riiki. Kas seda maali hoiustav muuseum asub mõnes neist? Kirjuta üles üks põhjus, miks kauguse poolest inimesed seda vaadata võivad.

    Thomas Huson kõige vaadatavamad teosed (kokku 4)

    1. 1 Lake District Scene 33,3%
    2. 2 Coastal Scene 33,3%
    3. 3 Sleepy Valley, Bala 33,3%
    4. — A Midsummer Day, 1902 see maalaus 0,0%

    Koos kattavad need teosed 99,9% kogu sellest tähelepanust, mida selle kunstniku maalid möödunud zwölf kuud on saanud. Kataloogis on 9 seda kunstnikku kuuluvat teost, millest 3 on vähemalt üks kord vaadatud. Seda maali ei ole antud perioodil veel vaadatud — see lõpetab nimekirja ilma reitinguta. Sama arv, kuu-kuu põhjal

    Tugid mõõdavad tähelepanu, mitte kvaliteeti. Valige tippkohtadel olevad teosed ja see üks: nimetage üks asi, mis võib muuta maali kuulsaks, lisaks sellele, kui hästi on see maalitud.

    Kunstnik ja muuseum

    Kunstnik

    Thomas Huson

    A Life Painted in Serenity: The World of Thomas Huson

    Thomas Huson, born in Liverpool in 1844 and passing away in 1920, was a British landscape painter who quietly captured the idyllic beauty of Wales, England, and the Lake District. While not a household name like Turner or Constable, Huson carved out a significant niche for himself with his tranquil scenes, appealing to a Victorian audience seeking solace and picturesque charm. His work embodies a Romantic sensibility tempered by a realist approach, offering detailed depictions of coastal life, rural landscapes, and the gentle play of light on water and foliage. Huson’s paintings weren't about dramatic storms or grand historical narratives; they were intimate portraits of nature, imbued with a sense of peace and solitude that resonated deeply with his contemporaries.

    Early Life and Artistic Development

    Details regarding Huson’s formal artistic training remain somewhat scarce, but it is clear he developed a keen eye for observation and a mastery of oil painting techniques. His early works suggest an influence from the Barbizon school, particularly in their focus on direct observation of nature and a muted palette. However, Huson quickly moved beyond mere imitation, establishing his own distinct style characterized by meticulous detail and a soft, atmospheric quality. He settled into a pattern of travelling throughout Wales and the Lake District, sketching en plein air and later developing these studies into finished paintings in his studio. The North Pier at Blackpool became a frequent subject, demonstrating an early interest in capturing scenes of everyday life alongside natural beauty. His dedication to realism wasn’t simply about accurate representation; it was about conveying the emotional impact of a place – the crispness of the air, the warmth of the sun, the stillness of a valley.

    Themes and Techniques: A Celebration of British Landscapes

    Huson's oeuvre is dominated by landscapes—coastal scenes teeming with boats and figures, serene lakes reflecting distant mountains, and quiet rural valleys bathed in golden light. He possessed an exceptional ability to capture the nuances of weather and atmosphere, creating paintings that evoke a strong sense of place. His technique involved building up layers of paint to create depth and texture, often employing a broken brushstroke to suggest movement and vibrancy. “When Seas Are Fair and Winds Are Still” (1889), exemplifies his mastery of realism and his ability to convey tranquility. The painting’s smooth surface and delicate rendering of light on the water create an almost palpable sense of calm. He wasn't interested in dramatic compositions or bold color palettes; instead, he favored harmonious arrangements and subtle gradations of tone. This commitment to subtlety is a hallmark of his work, inviting viewers to immerse themselves in the peaceful beauty of the scene.

    Influences and Artistic Legacy

    While Huson developed a unique style, certain artistic influences are discernible in his work. J.M.W. Turner’s atmospheric landscapes undoubtedly played a role in shaping his understanding of light and color, though Huson's approach was far more grounded in realism than Turner’s often-abstract explorations. The Pre-Raphaelite emphasis on detail and naturalism also seems to have resonated with him, although he lacked their overt symbolism or narrative focus. Ruskin’s writings on the importance of observing nature directly likely influenced Huson's dedication to plein air sketching and his meticulous attention to detail. Although not widely recognized during his lifetime, Huson’s paintings continue to be appreciated for their serene beauty and technical skill. His work offers a glimpse into a quieter side of Victorian landscape painting—one that prioritized tranquility, observation, and the emotional impact of nature. Today, his art provides a valuable window into the British countryside of the 19th century, capturing scenes that have largely disappeared with the passage of time.

    Major Achievements and Historical Significance

    Huson’s primary achievement lies in the consistent quality and charm of his landscapes. He didn't seek fame or notoriety; he simply painted what he loved—the beauty of the British countryside. His paintings were popular with a discerning clientele who appreciated their peaceful atmosphere and meticulous detail. While not a revolutionary artist, Huson played an important role in preserving a visual record of rural life and coastal scenes during a period of rapid industrialization and social change.

    His work provides valuable insight into the Victorian aesthetic sensibility.

    He demonstrated a remarkable ability to capture the nuances of light and atmosphere.

    Huson’s paintings continue to be appreciated for their serene beauty and technical skill.

    His legacy is one of quiet dedication, offering viewers a glimpse into a world where tranquility and natural beauty were highly valued.

    Muuseum

    Walker Art Gallery

    Näitustel paikal Liverpool, Ühendkuningriik

    Viktoriaanlik pühakoda: Walkeri Kunstigalerii ajatu võlu

    Liverpooli vibreerivas südames asuv

    Walker Art Gallery

    seisab kui majesteetne tunnistus kunstilise visiooni pühendatud jõule. See suurejooneline viktoriaanlik institutsioon on palju enema kui pelgalt kanga ja kivi hoidla; see on sügavlt kogastava teekond läbi aja koridoride. Evan James Halli arhitektuuriline hiilgus valmistab külastaja ette sügavaks kohtumiseks iluga, kus iga õhk tundub väredev Renaissance meistrite kaja, pre-rafaeliitlikud romantilised soskastused ja Briti modernismi julged, transformatiivsed tõlgendused.

    Selles sisse astumine tähendab astumist maailmadesse, mida on hoolikalt loodud kunstnikud, kes otsisid tõde kõige sügavamatest vormidest. Galerii rahvusvahelist mainet kinnitab selle erakordne

    pre-rafaeliitlik maalid

    kogum, mis on vaidlustamatult üks maailma parimaid koondusi. Siin viivad

    Dante Gabriel Rossetti

    ja

    John Everett Millais

    teosed vaatajat häiritsevalt ilu ja keerulise sümbolismi valdkondadesse. Inimene võib kaotada end kargetes, detailsetes maastikudes või tegelaste psüholoogilises sügavuses, mis on täidetud eterealse melankoolia tunnetega, kuna need kunstnikud otsisid inspiratsiooni varajase Renessansi puhtusest, et saavutada emotsionaalse intensiivsust, mis on elus ka täna.

    Dialoog ajastute ja uuenduste vahel

    Lisaks pre-rafaeliitlikule romantismile pakub kollektsioon hinget lõikavat pilgu Renessansi võtmetähtsusega uuendustele. Teosmugavad, mis määravad uuesti perspektiivi ja inimliku graciooni, võimaldavad külastajatel olla nn modernse esituse koidu tunnistajad. Alates

    Botticelli

    õhudatest, müüdilistest allegoriatest kuni

    Leonardo da Vinci Annunciatio

    jumaliku ja uduse atmosfääri kuni – need teosed toimivad inimliku intellekti ja vaimse uudishimu monumentidena. See ajastute vaheline dialoog on veelgi rikkustatud sügava pühendumusega Briti kunstilinele identiteedile, kronikeerides üksi riigi arenguten lõimistest portreetidest ja laadikutest maastikutest, mis peegeldavad Briti maapiirkonna karmitut ilu.

    Galerii tugevus peitub selle võimes ühendada ajalooline suurejoonelisus ja kaasaegne asjakohasus. Kollektsioon peegeldab Liverpooli kosmopolitlikku identiteeti kui globaalset sadamalinna, sisaldades XX sajandi hiil가를 nagu

    Lucian Freud

    ja

    David Hockney

    . See mitmekesisus muudab ruumi pühakodaks erinevate huvilaste jaoks:

    Kunst ajaloolased ja teadlased:

    kes võivad jälitada liikumiste pärimust kubistlikest juurest David Bombergi maastiketes kuni Briti portreetide arenguni.

    Interiöridesainerid:

    kes otsivad vaikset elegantsi ja atmosfäärilist šarmis, mida leiab näiteks Marianne Stokesi teosest

    Polishing Pans

    .

    Kogujad ja unelajad:

    keda tõmbavad ligi monumentaalne anatoomiline oskus George Stubbsi teoses

    The Lincolnshire Ox

    või möödunud ajastu rahulikud, nostalgilised stseenid.

    See, mis Walkeri Kunstigalerii tõeliselt eristab, on selle roll kui elava ja hingava kultuurikeskusena, mis jääb sügavalt kättesaadavaks kõigile. Tasuta sissepääs tagab, et maailmaklassiline kunst ei oleks kunagi vaid vägedeette võetav luksus, vaid ühine pärand, mis on saadaval igale hingele, kes otsib inspiratsiooni.

    Loe lähemalt siit

    Leidke seda internetist

    QR-kood, mis viib A Midsummer Day allalaadimislehele

    wahooart.com/et/art/download/thomas-huson-a-midsummer-day-AR24FC-en/

    Viige seda teost allintena

    MLA
    Huson, Thomas. A Midsummer Day. 1902, Walker Art Gallery. https://wahooart.com/et/art/thomas-huson-a-midsummer-day-AR24FC-en/
    APA
    Huson, Thomas (1902). A Midsummer Day [Painting]. Walker Art Gallery. https://wahooart.com/et/art/thomas-huson-a-midsummer-day-AR24FC-en/
    Chicago
    Thomas Huson. A Midsummer Day. 1902. Walker Art Gallery. https://wahooart.com/et/art/thomas-huson-a-midsummer-day-AR24FC-en/
    Harvard
    Huson, Thomas (1902) A Midsummer Day. Walker Art Gallery. Available at: https://wahooart.com/et/art/thomas-huson-a-midsummer-day-AR24FC-en/

    Vaata lähedalt

    A Midsummer Day — Thomas Huson

    Vaata lähemalt

    Vasta oma sõnadega. Siin ei ole vale vastuseid — on vaid vastuseid, mida saad selgitada.

    1. Mis esimesena silma kõige rohkem paneb ja miks?
    2. Millised värvid või kujundid loovad meeleolu — ja milline see meeleolu on?
    3. Vaadake tagasi selle juhendi alguses esitatud teosele When Seas Are Fair and Winds Are Still (1889). Tooge kaks asja, mis seda teost sellega ühendavad, ning üks erinevus.
    4. Thomas Huson oli selle teose valvimisel umbes 58 aastane. Mis selles teoses viitab kunstniku sellel kujumisel etapel olnud tööle?
    5. Mida kunstnik võib olla soovinud teile tekitada?

    Teie vastus

    Kirjutage sellest teosest lühike lõik, kasutades selle juhendi varasemate osade fakte ja eelmist annetud vastuseid.

    Küsimused ja vastused

    Mis on originaalteose „A Midsummer Day“, autor Thomas Huson mõõdud?

    Teose "A Midsummer Day" originaalmõõdud on 99 x 153 cm. Algdimensioonid on kasulik viide reproduktsiooni suuruse valimisel.

    Mille teiste nimetega on Thomas Huson tuntud?

    Kunstnik Thomas Huson tuntub ka nimeel Henry Huson.

    Kui palju inimesi vaatab teost "A Midsummer Day"?

    Teose "A Midsummer Day" jaoks on olemas Statistika leht. See kajastab teose ja kunstniku teiste teoste kuutlikke külastusi riigi ja keele järgi lahutatud statistikaga.