Formát papíru

Průvodce studentskou tvorbou

First Snow

Jméno Ročník Datum

Robert Koehler, First Snow (1895). Právo veřejné domény Podívejte se na toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Zásadní informace

Autor
Robert Koehler wahooart.com/cs/artists/robert-koehler/
Datum vzniku díla
1850 – 1917
Malováno
1895

V kontextu

First Snow — Robert Koehler

Kdy bylo toto dílo vytvořeno?

  1. 1850
  2. 1860
  3. 1870
  4. 1880
  5. 1890
  6. 1900
  7. 1910

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období — 0 při narození, 67 při smrti.

Vymalováno v době, kdy bylo umělci 45 let. Umělec dožil se 67 let. 1 z celkových 2 děl tohoto umělce v našem katalogu je datováno dříve.

Shaded: životopis Robert Koehler (1850–1917) ▲ toto dílo, 1895 každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

Podobná díla

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: wahooart.com/cs/art/similar/robert-koehler-first-snow-ARCC3M-en/

Paleta barev

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Gray #6c6763

    Uložená paleta

    • #6C6763
    • #401D13
    • #D9D2CB
    • #938F8E

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Paleta
    Earthy Dominantní barevná rodina na obrázku.
    Název hlavní barvy
    Gray
    Sytost
    Balanced Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Statement Jak moc se barvy v rámci obrazu liší v jasnosti a sytosti.
    Harmonie
    Softly Mixed Palette Jak dobře barvy spoluladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Balanced Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Subtle Color Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Robert Koehler za posledních dvanáct měsíců — celkem 1 zemí. Odkud tyto údaje pocházejí

    Deset předních zemí

    1. 1 Čína 100,0%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se muzeum, které toto malířské dílo uchovává, v některé z nich? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    2 nejvíce prohlížených děl umělce Robert Koehler

    1. 1 First Snow, 1895 tento obraz 66,7%
    2. 2 The strike, 1886 33,3%

    Tyto práce společně tvoří 100,0% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 2 děl tohoto umělce, z nichž 2 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz se v tomto žebříčku nachází na 1 místě, přičemž si připravuje 66,7% této pozornosti. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    Umělec a muzeum

    Umělec

    Robert Koehler

    Narozen(a) v Hamburg, Germany

    A Life Between Two Worlds: The Journey of Robert Koehler

    The story of Robert Koehler is one of profound movement, a life defined by the crossing of oceans and the bridging of artistic traditions. Born in the historic port of Hamburg, Germany, in 1850, Koehler’s early years were shaped by the rigorous academic standards of Europe, yet his spirit was inextricably linked to the burgeoning energy of America. After his family immigrated to Milwaukee, Wisconsin, as a young child, he grew up within the vibrant German-American community, receiving his initial artistic nourishment at the historic German-English Academy. It was here, under the watchful eye of the drawing master Henry Vianden, that the seeds of classical mastery were first sown, preparing him for a destiny that would eventually weave together the meticulous realism of Munich with the luminous experimentation of American Impressionism.

    Koehler’s path was never a straight line; it was a series of rhythmic returns to the great centers of art. A pivotal moment occurred in 1871 when a journey to New York City for medical reasons transformed into a permanent artistic awakening. Immersed in the frantic, creative pulse of Manhattan, he worked as a lithographer, a craft that instilled in him a deep appreciation for visual communication and graphic precision. Yet, the call of the Old World remained potent. Returning to Munich in 1873, he entered the prestigious Royal Academy, immersing himself in the teachings of masters such as Karl von Piloty and Ludwig Thiersch. This period of intense study allowed him to absorb the "Munich School" style—a method characterized by academic realism and an idealistic approach to contemporary life—which would later serve as the structural backbone for his most impactful works.

    The Mastery of Light and Social Conscience

    As Koehler’s career matured, his brushwork began to reflect a fascinating evolution from rigid academicism toward a more expressive, light-filled sensibility. Through vital connections with luminaries like William Merritt Chase and Frank Duveneck, he moved away from the heavy shadows of tradition and embraced the innovative spirit of Impressionism. This transition allowed him to capture not just the form of his subjects, but the very atmosphere surrounding them, utilizing light and color to evoke emotion rather than merely document reality. His ability to balance this newfound fluidity with a profound sense of social observation made him a unique voice in late 19th-century art.

    Nowhere is his mastery of narrative and social commentary more evident than in his most celebrated achievement, "The Strike." This monumental work, which earned him an honorable mention at the 1889 Paris Exposition Universelle, stands as a powerful testament to his ability to capture the tensions of the industrial age. Through "The Strike," Koehler did not merely paint a scene of labor unrest; he captured the psychological weight of a changing world. The painting’s reception—drawing both intense praise and sharp criticism at the National Academy of Design—mirrored the very social upheavals it depicted, cementing his reputation as an artist who was unafraid to confront the complexities of modern existence.

    A Lasting Legacy in Art Education and History

    Beyond the canvas, Koehler’s influence extended into the very fabric of art education. His time in Munich was not solely spent as a student; he became an active participant in the city's vibrant art scene, teaching private classes and eventually establishing his own school. This dedication to passing on knowledge ensured that the techniques of the Munich School would continue to resonate through subsequent generations. His organizational prowess was equally notable, as seen in his efforts to organize the American section of the Munich International Exhibition in both 1883 and 1888, acts which helped foster a deeper cultural exchange between the European and American art worlds.

    When we look back at the life of Robert Koehler, we see an artist who refused to be confined by borders. His legacy is found in:

    The Synthesis of Styles: The seamless blending of German academic precision with the atmospheric freedom of American Impressionism.

    Social Realism: A courageous commitment to depicting the human condition and the socio-political struggles of his era.

    Cultural Connection: His role as a vital link between the established traditions of Munich and the emerging artistic identity of the United States.

    Though he passed away in 1917, the echoes of his journey remain. From the quiet landscapes of his later years to the thunderous social statements of his prime, Koehler remains a pivotal figure whose work continues to invite us to look more closely at the intersection of tradition and progress.

    Více informací zde

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení First Snow

    wahooart.com/cs/art/download/robert-koehler-first-snow-ARCC3M-en/

    Citace tohoto díla

    MLA
    Koehler, Robert. First Snow. 1895, https://wahooart.com/cs/art/robert-koehler-first-snow-ARCC3M-en/
    APA
    Koehler, Robert (1895). First Snow [Painting]. https://wahooart.com/cs/art/robert-koehler-first-snow-ARCC3M-en/
    Chicago
    Robert Koehler. First Snow. 1895. https://wahooart.com/cs/art/robert-koehler-first-snow-ARCC3M-en/
    Harvard
    Koehler, Robert (1895) First Snow. Available at: https://wahooart.com/cs/art/robert-koehler-first-snow-ARCC3M-en/

    Zaměřte se pozorně

    First Snow — Robert Koehler

    Detailní pohled

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. Vraťte se k dílu The strike (1886), který jste v tomto průvodci viděli dříve. Uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.
    4. Robert Koehler bylo při vzniku tohoto díla ve věku přibližně 45. Co v něm vypadá jako práce umělce právě v této životní fázi?
    5. Co by vás umělec mohl chtít vyvolat?

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Otázky a odpovědi

    Kolik lidí si prohlíží „First Snow"?

    Statistiky k dílu „First Snow“ od Robert Koehler naleznete na stránce Statistiky tohoto díla: měsíční návštěvnost díla, návštěvnost děl daného umělce a rozpis nedávných návštěvníků podle zemí a jazyků.

    Jak je utkaná barevná kompozice díla „First Snow“ od Robert Koehler?

    Barevná analýza díla „First Snow“ od Robert Koehler zachycuje Statement kontrast a Softly Mixed Palette harmonii.

    Kde si mohu koupit ručně malovanou reprodukci díla „First Snow“ od Robert Koehler?

    „First Snow“ je dostupná jako ručně malovaná olejová reprodukce na lněném plátně. Objednávku můžete vložit na její stránce Ručně malovaná reprodukce, kde si můžete vybrat z různých rozměrů.